Oj, tanio nie będzie. Xiaomi 13 Ultra zapowiedziany

Oj, tanio nie będzie. Xiaomi 13 Ultra zapowiedziany

Xiaomi 12S Ultra wkrótce doczeka się następcy (CFOTO/Future Publishing via Getty Images)
Xiaomi 12S Ultra wkrótce doczeka się następcy (CFOTO/Future Publishing via Getty Images)
Źródło zdjęć: © GETTY | Future Publishing
Miron Nurski
06.04.2023 15:43, aktualizacja: 06.04.2023 17:20

Xiaomi 13 Ultra ma być najbardziej zaawansowanym fotograficznie smartfonem tej marki. Cena prawdopodobnie zwali z nóg.

Firmy Xiaomi oraz Leica oficjalnie potwierdziły na swoich kanałach społecznościowych, że kolejnym owocem ich współpracy będzie topowy smartfon Xiaomi 13 Ultra.

Pokaz tego telefonu ma się odbyć jeszcze w kwietniu. W pierwszej kolejności w Chinach, ale już teraz padła zapowiedź, że Xiaomi 13 Ultra będzie dostępny globalnie. Nie udało mi się potwierdzić, czy ujrzymy go także w Polsce, ale szanse na to zdają się być dość duże.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Xiaomi 13 Ultra ma się wpisać w nowy fotograficzny trend z Chin

W 2019 roku opublikowałem felieton "Wystarczy już tych aparatów w smartfonach. Pora popracować nad jakością tych dodatkowych". Pisałem wówczas, że zwyczajowo cała para idzie w dopieszczenie aparatu głównego, a temat jakości zdjęć z ultraszerokiego kąta i teleobiektywu traktowany jest przeważnie po macoszemu.

Od tamtej pory wiele się zmieniło, ale dopiero w roku 2023 widać przełom. Dostępny jedynie w Chinach OPPO Find X6 Pro to bodaj pierwszy smartfon, którego wszystkie aparaty mają poziom prawdziwie flagowy. Zdjęcia z teleobiektywu swoją jakością rozjeżdżają konkurencję.

Najwidoczniej Xiaomi chce obrać podobny kierunek. W materiałach prasowych znalazła się wzmianka, że Xiaomi 13 Ultra "po raz pierwszy w historii osiągnie spójną doskonałość optyczną w różnych obiektywach, od szerokokątnych po teleobiektyw". Smartfon ma wykorzystywać zaawansowane soczewki Leica Summicron.

Można także oczekiwać, że Xiaomi 13 Ultra - podobnie jak poprzednicy - zostanie uzbrojony w peryskopowy teleobiektyw o dużym przybliżeniu optycznym.

Jedno jest pewne. Xiaomi 13 Ultra nie będzie tani

Szczegóły na temat cen są na razie trzymane w tajemnicy, ale jest pewne, że będzie to najdroższy reprezentant serii Xiaomi 13. W tym miejscu warto odnotować, że już model Pro kosztuje 6299 zł.

Aby wariant Pro miał rację bytu, Ultra musi być od niego droższy nie o 100 czy 200, ale przynajmniej kilkaset zł. Osobiście nie sądzę, by startował z poziomu niższego niż 7000 zł. O ile oczywiście w ogóle pojawi się w Polsce.

Pełna prezentacja Xiaomi 13 Ultra ma się odbyć jeszcze w kwietniu, ale dokładna data premiery na razie nie padła.

Miron Nurski, redaktor prowadzący Komórkomanii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)