OnePlus 2 i OnePlus X dostępne bez zaproszeń. W przypadku tego drugiego jest jednak mały haczyk

OnePlus X
OnePlus X
Miron Nurski

15.12.2015 10:22, aktual.: 15.12.2015 11:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Smartfony OnePlus 2 i OnePlus X to łakomy kąsek dla geeków, którzy chcieliby sięgnąć po wysokiej jakości sprzęt nie wydając przy tym średniej krajowej. Dotychczas ich ogromną wadą było jednak to, że - o ironio - bardzo ciężko było je kupić. Te czasy odchodzą już jednak w niepamięć.

Jeśli chodzi o OnePlusa 2, firma zniosła zaproszenia całkowicie i na zawsze już kilka dni temu. Tak, teraz wystarczy tylko wejść na tę stronę i złożyć zamówienie. Ależ awangarda, nieprawdaż? Zupełnie jakby to firmie zależało na sprzedawaniu swoich produktów i ułatwianiu tego procesu potencjalnym klientom. Niesamowite.

OnePlus 2
OnePlus 2

Teraz Chińczycy informują, że bez zaproszenia będzie można kupić także OnePlusa X, choć - tu pojawia się wspomniany haczyk - tylko we wtorki. Co jednak ciekawe, o ile wcześniej mówiło się, że sprzedaż będzie otwarta tylko przez godzinę, OnePlus precyzuje w komentarzach na Facebooku, że zamówienia będzie można składać przez 24 godziny począwszy od 16:00 czasu polskiego. Oferta rusza już dzisiaj (15 grudnia) i ma obowiązywać we wszystkie wtorki. Niewykluczone jednak, że na każdy tydzień przygotowano tylko ograniczoną liczbę egzemplarzy i mimo wszystko trzeba będzie się spieszyć. Poza tym zniesienie zaproszeń prawdopodobnie dotyczy tylko wersji szklanej, a o ceramiczną wciąż trzeba będzie walczyć.

OnePlus X
OnePlus X

Pisząc o zaproszeniach trochę ironizowałem, ale doskonale rozumiem, dlaczego OnePlus wykorzystywał taki model sprzedaży. To sprytny zabieg marketingowy, którego celem jest sztuczne zaniżenie podaży i w efekcie podsycenie zainteresowania jakimś produktem. Te smartfony są tanie, a przy tym trudno dostępne, więc klient, któremu uda się zdobyć własny egzemplarz, ma wrażenie, że wygrał życie.

Dlatego też jestem ciekaw, jak teraz firma będzie radzić sobie ze sprzedażą OnePlusa 2, który wyraźnie został odstawiony na dalszy plan. O OnePlusa X można być raczej spokojnym, bo jednodniowe sprzedaże uskutecznia już chociażby Xiaomi i coś takiego się sprawdza. Działa tutaj bowiem podobny mechanizm: składając zamówienie masz poczucie, że wyprzedziłeś przegrywów, którzy będą musieli czekać kolejny tydzień na nową dostawę.

Na koniec - gwoli przypomnienia - ceny:

  • OnePlus 2 w wersji 3/16 GB - 1449 zł (aktualnie niedostępny);
  • OnePlus 2 w wersji 4/64 GB - 1699 zł);
  • OnePlus X Onyx (wersja szklana) - 1149 zł;
  • OnePlux X Ceramic (wersja ceramiczna) - 1499 zł.

Przypominam również, że oba modele - OnePlus 2 i OnePlus X - zostały już przez nas zrecenzowane.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)