OnePlus 5T Star Wars Limited Edition oficjalnie. To najlepsza ze specjalnych edycji smartfonów chińskiej marki

OnePlus 5T Star Wars Limited Edition oficjalnie. To najlepsza ze specjalnych edycji smartfonów chińskiej marki

OnePlus 5T Limited Edition
OnePlus 5T Limited Edition
Mateusz Żołyniak
04.12.2017 13:35, aktualizacja: 04.12.2017 14:35

Specjalne wersje smartfonów młodego chińskiego producenta, czyli OnePlus 3T colette edition i OnePlus 5 JCC+ limited edition, to ciekawe rozwiązania. Teraz firma poszła jednak o krok dalej. OnePlusowi udało jej się bowiem nawiązać współpracę z wytwórnią Lucasfilm, czego efektem będzie OnePlus 5T Star Wars Limited Edition.

Współpraca z Lucasfilm dobrze świadczy o sile marki OnePlus

Wydawane wcześniej designerskie edycje smartfonów OnePlusa były naprawdę niezłe, ale były to produkty tworzone z mniejszymi graczami. Butik colette czy markę odzieżową, za którą stoi projektant Jean-Charles de Castelbajac, ciężko określić mianem brandów, które zna każdy, a poszczególne edycje promowały w równej mierze OnePlusa, co partnerów.

OnePlus 5 JCC+ limited edition
OnePlus 5 JCC+ limited edition

Teraz jednak firma z Państwa Środka pokazał dobitnie, że jest już marką, z którą należy się liczyć. Firmie udało się nawiązać współpracę z należącą do Disneya wytwórnią Lucasfilm. Tak powstał OnePlus 5T Star Wars Limited Edition, czyli wariant chińskiego flagowca, którego promocja opiera się na nawiązaniu do najnowsze części sagi "Gwiezdne Wojny".

OnePlus 5T Star Wars Limited Edition

Co ważne, mówimy to o firmie, która 5 lat temu w ogóle nie istniała. Teraz wydaje ona edycję flagowego smartfonu wraz z Disneyem. Tego typu działań spodziewam się np. po Samsungu, który wcześniej wydawał edycje modeli Galaxy S z okazji premier nowych części "Iron Mana" czy "Piratów z Karaibów", a niekoniecznie po OnePlusie.

Dostępność tego urządzenia będzie niestety ograniczona

Czy oznacza to, że OnePlus wchodzi do elity? Jeszcze za wcześnie na tego typu zapowiedzi, ale widać jasno, że Chińczycy zaczęli zwracać większą uwagę na marketing. Szkoda jedynie, że nie jest to równoznaczne z faktem, że wariant OnePlusa 5T promowany przy okazji wejścia na ekrany kin filmu "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi" będzie dostępny dla każdego.

OnePlus 5T Star Wars Limited Edition
OnePlus 5T Star Wars Limited Edition

Star Wars Limited Edition to wersja, którą przygotował indyjski oddział OnePlusa i będzie on z pewnością dostępny na wyłączność tylko w jednym kraju (nie pojawiły się nawet sugestie, że Chińczycy wprowadzą go na macierzystym rynku). Model ten w sprzedaży ma pojawić się od 15 grudnia, co będzie połączone z akcją promocyjną w kinie Carnival Cinemax Wadala w mieście Mumbai.

Indyjski oddział firmy już teraz obiecuje szereg niespodzianek dla osób (np. koszulki), które zdecydują się kupić bilet na specjalny seans. Sam OnePlus 5T Star Wars Limited Edition na tle zwykłej wersji ma wyróżniać tylną częścią obudowy w kolorze srebrnym z logotypem "Star Wars" oraz dodatkami w oprogramowaniu, które dotyczą nowej części filmowej sagi.

Brak dostępności na Starym Kontynencie specjalnie nie dziwi

Specjalna edycja OnePlusa 5T z pewnością zbudziłaby spore zainteresowanie na całym świecie. Sam rozważyłbym kupno tego urządzania, nawet mimo tego, że nowe części "Gwiezdnych wojen" specjalnie do mnie nie przemawiają. To, że dostępność Star Wars Limited Edition jest mocno ograniczona, wydaje się jednak oczywistością. Dlaczego?

Oppo R11 FC Barcelona edition
Oppo R11 FC Barcelona edition

No cóż, wszystko rozbija się w końcu o pieniądze, które należy przeznaczyć na licencję. Mało która firma decyduje się na wprowadzanie limitowanych edycji smartfonów na całym świecie, ponieważ musiałyby uiścić dodatkowe opłaty za wprowadzenie produktu w każdym kraju - lepiej skupić się na jednym rynku i wyciągnąć na nim co się da.

Najlepszym tego potwierdzeniem są działania innych firmy z grupy BBK. Tak Oppo, jak i vivo tworzą od jakiegoś czasu sportowe edycje swoich smartfonów, które przypadłyby do gustu fanom na całym świecie, ale trafiają one tylko do sprzedaży w Chinach. Podobnie wygląda sprawa z promocją marki Nubia, której ambasadorem jest Cristiano Ronaldo, ale... tylko w Chinach.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)