OnePlus chce produkować tańsze smartfony. To jednak nie tak jak myślisz

OnePlus chce produkować tańsze smartfony. To jednak nie tak jak myślisz

OnePlus 6
OnePlus 6
Patryk Korzeniecki
27.05.2020 11:56, aktualizacja: 27.05.2020 13:56

OnePlus zauważył, że istnieje świat poza flagowcami i planuje uzupełnić portfolio o tańsze smartfony.

OnePlus znany [del]jest[/del] był z tworzenia flagowych smartfonów dużo tańszych od konkurencji. Polityka firmy nieco się zmieniła, a dobitnym przykładem mogą być OnePlusy serii 8 - model 8 Pro w najtańszej wersji przebił barierę 4000 złotych.

Z informacji zdobytych przez serwis FastCompany wynika, że firma może wrócić do tradycji. Nie oznacza to jednak obniżenia cen przyszłych smartfonów.

OnePlus chce wrócić do korzeni

Informację zdradził sam Pete Lau, założyciel i CEO firmy OnePlus. Firma zauważa popyt na bardziej atrakcyjne cenowo telefony i planuje na nie odpowiedzieć swoją ofertą. Efektem ma być wprowadzenie na rynek tańszych modeli. Oczywistym jest, że chodzi o spodziewaną linię OnePlus Z.

Obraz
© truetech.net

OnePlus Z według doniesień ma być wyposażony w ekran AMOLED z otworem w środku i czytnikiem linii papilarnych w ekranie. Przecieki mówią też o procesorze Snapdragon 765G i obsłudze sieci 5G. Z tyłu OnePlusa Z ma znaleźć się w aparat główny 48 MP, szerokokątny 16 MP i makro 2 MP. Urządzenie ma być zasilanie ogniwem 4000 mAh.

Prawdopodobnie zobaczymy go w lipcu. Na początku ma pojawić się na rynku indyjskim, a pod koniec roku także na amerykańskim i europejskim.

OnePlus 6
OnePlus 6

OnePlus obiecuje, że mimo niższej ceny telefony mają dalej spełniać standardy OnePlusa. Lau jednak nie precyzuje, o jakie dokładnie standardy chodzi. Możemy jednak się spodziewać, że chodzi nie tylko o funkcje same w sobie, ale także o jakość wykonania.

OnePlus planuje autorski ekosystem

OnePlus otworzył się na inne produkty. Przykładem może być zaprezentowany w 2019 roku telewizor OnePlus TV (na rynek indyjski)czy obecność w ofercie słuchawek bezprzewodowych. OnePlus informuje, że planuje kontynuować pracę nad sprzętem spoza kategorii smartfonów.

OnePlus TV
OnePlus TV

Marka chce nadrobić zaległości - w końcu Apple i duże, androidowe marki takie jak Samsung czy Xiaomi mogą pochwalić się już własnym ekosystemem produktów. OnePlus zauważa, że mimo dużej konkurencji ma jeszcze spore pole do popisu, np. w kwestii funkcji. W tym miejscu wymienia właśnie swój telewizor, który wyposażono w praktyczne skróty do uruchamiania aplikacji i możliwość automatycznego wyciszania treści przy nadchodzącym połączeniu na smartfonie.

OnePlus 8
OnePlus 8

Wieści OnePlusa świadczą o tym, że w przyszłości możemy oczekiwać kolejnych produktów. I mówię tu nie tylko o tańszych smartfonach marki, ale również innymi produktami zaliczanymi do szeroko pojmowanej elektroniki.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)