Współzałożyciel OnePlusa odchodzi z firmy. Carl Pei założy nowy biznes

Współzałożyciel OnePlusa odchodzi z firmy. Carl Pei założy nowy biznes

Współzałożyciel OnePlusa odchodzi z firmy. Carl Pei założy nowy biznes
Źródło zdjęć: © Steve Jennings/Getty Images
Jakub Krawczyński
13.10.2020 07:56, aktualizacja: 13.10.2020 13:53

Z firmy OnePlus odchodzi jeden z ojców i architektów jej sukcesu. Carl Pei, który z Pete'em Lau założył spółkę w 2013, jest gotów na nową przygodę w świecie biznesu technologii.

31-letni Pei był współzałożycielem OnePlus i grał kluczową rolę w projektowaniu smartfonów firmy, która przez prawie 7 lat na rynku zdążyła dobrze zagościć w świadomości konsumentów na całym świecie. To właśnie Pei był twarzą marki i wypowiadał się w mediach, biorąc przy okazji udział w targach elektroniki i innych wydarzeniach. Wszystko dzięki temu, że biegle mówił w języku angielskim, co nie jest wcale powszechne w krajach azjatyckich.

Co ciekawe, na początku swojej działalności Carl Pei mieszkał niemal wyłącznie w tanich hotelach w Chinach i Indiach, aby lepiej poznać tamtejsze rynki i łatwiej podróżować z miejsca na miejsce. To właśnie najpierw w tych rejonach OnePlus wyrobił sobie reputację, zanim stał się rozpoznawalny na całym świecie. Pei był również ojcem wielu zmyślnych kampanii marketingowych firmy.

W ostatnim czasie Pei był także odpowiedzialny za wprowadzenie marki OnePlus Nord, skupiającej swoje działania na produkcji przystępnych cenowo smartfonów, z których pierwszy trafił nie tak dawno na rynek.

Warto odnotować, że OnePlus nie wystosował jeszcze na ten temat żadnego oficjalnego stanowiska, aczkolwiek wzmianki o współzałożycielu zostały usunięte z witryny internetowej w sekcji zarządu.

Dlaczego Pei odszedł z firmy? Spekuluje się, że było to pokłosie walki o władzę w OnePlusie, między nim a Pete'em Lau. Od jakiegoś czasu Lau częściej pojawiał się na wydarzeniach w roli głównego prowadzącego.

Czym się więc będzie zajmował teraz Pei? Nazwy jego nowej firmy się jeszcze także nie dowiemy, aczkolwiek będzie to także producent sprzętu elektronicznego, a informację potwierdził portal TechCrunch.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)