Orange Flex, czyli pomarańczowa sieć z ofertą w aplikacji

Orange Flex, czyli pomarańczowa sieć z ofertą w aplikacji

Orange Flex
Orange Flex
Mateusz Żołyniak
09.05.2019 13:40, aktualizacja: 09.05.2019 19:45

Orange jest kolejnym operatorem, który stawia na ofertę w aplikacji mobilnej. Oto, co warto wiedzieć na temat Orange Flex.

Rynkowa porażka wirtualnego operatora Folx nie zniechęciła innych sieci do wprowadzanie ofert obsługiwanych w całości poprzez dedykowaną aplikację na smartfony. Fioletowy operator już jakiś czas temu wprowadził ofertę Play NEXT, a teraz czas na Orange Flex.

Orange Flex, czyli oferta w aplikacji mobilnej

Pod nazwą Flex kryje się oferta nowego typu Orange Polska, którą można zarządzać z poziomu aplikacji mobilnej. Oznacza to, że użytkownik musi pobrać jedynie odpowiedni program na odpowiednią platformę, by móc korzystać z dedykowanej oferty sieci - sklepów Apple i Google trafi on 10 maja 2019 roku o godz. 10:00.

Nie ma tu wizyt w salonie w celu aktywacji oferty czy konieczności pamiętania o opłacaniu abonementu lub doładowywania karty. W Orange Flex można dokonać aktywacji zdalnie (skanowanie dokumentów oraz autoryzacja za pomocą zdjęcia selfie), a opłaty są automatycznie pobierane z podpiętej karty płatniczej.

Orange Flex
Orange Flex

Flex, co wskazuje sama nazwa, jest elastyczną ofertą. Oznacza to brak długoterminowej umowy - użytkownik może w każdej chwili zatrzymać subskrypcję (np. na miesiąc), by wrócić do niej w niedalekiej przyszłości.

Orange Flex także w opcje eSIM!

Sporym plusem oferty jest też obsługa standardu eSIM. Użytkownicy posiadający odpowiednie smartfony nie muszą więc nawet czekać na dostarczenie fizycznej karty SIM przez kuriera czy wybierać się do salonu operatora. To przewaga nad konkurencyjną ofertą Play NEXT.

Orange Flex - szczegóły oferty w aplikacji

W ramach Orange Flex przygotowano aż 10 planów taryfowych, na które mogą zdecydować się użytkownicy (możliwe jest przechodzenie między różnymi opcjami). W każdy w nich dostępne są:

 • nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci w Polsce (komórkowe i stacjonarne) oraz w roamingu UE;
 • nielimitowane wiadomości SMS/MMS;
 • bezpłatny dostęp do usług społecznościowych;
 • pakiet danych o wybranej wielkości, który determinuje cenę \abonamentu.

Wielkość pakietu danych waha się od 6 GB do 100 GB (od 2,59 GB do 6,68 GB do wykorzystania w roamingu UE), a wyceny dostępnych opcji od 31 zł do 80 zł miesięcznie. Szczegóły przedstawia poniższa tabela:

Orange Flex - szczegółowy cennik oferty w aplikacji
Orange Flex - szczegółowy cennik oferty w aplikacji

Użytkownicy Orange Flex w każdej chwili mogą dokupić dodatkowy pakiet danych do wykorzystania. Do wyboru są trzy opcje:

 • 1 GB za 3 zł;
 • 5 GB za 10 zł;
 • 10 GB za 15 zł.

Użytkownicy mają do tego opcję wyboru dodatkowej karty SIM z tym samym numerem telefonu. Usługa ta przez 6 miesięcy dostępna jest za darmo, a potem kosztować ma 9 zł miesięcznie.

Z Orange Flex mogą korzystać nowi klienci, osoby przenoszące numer oraz obecni użytkownicy ofert pomarańczowej sieci (przeniesienie możliwe jest na 6 miesięcy przez końcem umowy).

Do skorzystania z Orange Flex zachęcać mają "Passy"

Wyróżnikiem nowej oferty Orange ma być rozwiązanie "Pass", które gwarantuje darmowy transfer danych podczas korzystania z wybranych aplikacji. Dostępne jest ono w trzech wersjach:

 • Social Pass: Facebook, Instagram, TikTok, Snapchat, Twitter, Pinterest, Messenger, WhatsApp i Viber;
 • Music Pass: Tidal, Deezer, Apple Music, Amazon Music i Polskie Radio;
 • Video Pass: YouTube, Netflix, HBO GO, vod.pl i Orange TV Go.

Social Pass oferowany jest za darmo, ale pozostałe opcje wyceniono łącznie na 25 zł miesięcznie (5 zł za Music Pass i 20 zł za Video Pass). Usługi nie muszą być jednak odnawiane cyklicznie. Można korzystać z nich tylko przez wybrany okres:

 • Music Pass na 30 dni - 5 zł;
 • Video Pass na 1 dzień - 5 zł;
 • Video Pass na 7 dni - 10 zł;
 • Video Pass na 30 dni - 20 zł.

Plusem jest to, że okazji zbliżających się festiwali (Orange Warsaw Festival, Open’er Festival powered by Orange i Kraków Live Festival) operator przygotował promocję na Music Pass - od 10 maja do 17 sierpnia 2019 roku opcję też można aktywować za darmo na 100 dni.

Warto skorzystać z oferty Orange Flex?

Oferta Orange nie przekonuje najbardziej korzystnymi cenami. Osoby szukające budżetowej opcji u samego pomarańczowego operatora mogą znaleźć świetny roczny pakiet dla ofert na kartę z 1 TB danych za 300 zł, a nie można zapomnieć o korzystnej ofercie nju mobile, która również jest bardzo elastyczna.

Orange Flex
Orange Flex

Przedstawiciele sieci przekonują jednak, że Orange Flex to opcja dla osób wiedzących czego chcą, więc nie będzie tu walki cenowej. Oferta w aplikacji stworzona jest dla użytkowników, którym zależy na przede wszystkim na wygodzie - zarządzanie kontem z poziomu jednej aplikacji, automatyczne płatności, dowolna długość umowy czy brak konieczności zaglądania do salonów. Szczególnie, gdy ma się smartfon z eSIM.

Orange Flex ma do tego przekonywać nielimitowanym transferem danych w ramach wybranych aplikacji, ale należy pamiętać, że opcja ta darmowa jest tylko w przypadku serwisów społecznościowych. Dodatkowo dziwić może brak wzmianki o Spotify w przypadku Music Pass, czyli kluczowego rozwiązania streamingu muzyki na polskim rynku.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)