Google Pixel 2 w Polsce. Wszystko, co trzeba wiedzieć przed zakupem

Google Pixel 2 w Polsce. Wszystko, co trzeba wiedzieć przed zakupem

Pixel 2 XL
Pixel 2 XL
Źródło zdjęć: © Google
Miron Nurski
26.01.2018 15:39, aktualizacja: 26.01.2018 16:53

Przed kilkoma dniami najnowszy flagowiec Google'a - Pixel 2 XL - po cichu pojawił się w polskich sklepach, co wywołało małe zamieszanie. Udało mi się wyciągnąć kilka konkretów na ten temat i rozwiać wątpliwości.

Pixel 2 XL w sklepie x-kom za 4399 zł

W x-komie pojawił się większy wariant flagowca w wersji z 64 GB pamięci wewnętrznej. Dostępne kolory to czarna oraz czarno-biała (powszechnie nazywana "pandą"). Taką samą cenę ma sklep Morele.net.

Pixel 2 i Pixel 2 XL
Pixel 2 i Pixel 2 XL

Dla porównania ten sam model z niemieckim Google Storze kosztuje 939 euro, czyli równowartość 3890 zł. W Polsce cena jest więc wyraźnie wyższa.

Nie, to nie jest oficjalna dystrybucja

W sieci pojawiły się opinie, że skoro sprzęt pojawił się w dużych polskich sklepach, za jego sprowadzenie musi odpowiadać sam Google. Otrzymałem jednak informację, że tak nie jest.

Pixel 2 XL
Pixel 2 XL

Sprzęt pochodzi z europejskiej dystrybucji, ale x-kom sprowadził go na własną rękę. Jak się dowiedziałem: "obecnie nie ma możliwości bezpośredniej współpracy z Google'em w tym temacie", więc podobnie wygląda to w przypadku innych sklepów, które sprzedają Pixele.

Co to oznacza dla konsumenta?

Przede wszystkim:

  • to nie Google ustalił takie ceny - te są odpowiednio wyższe, aby rodzimym sklepom import się opłacił;
  • debiut w dwóch dużych sklepach nie oznacza, że Pixel 2 pojawi się w większej liczbie sklepów oraz u operatorów;
  • sprzedaż w Polsce nie oznacza też, że Google myśli o otwarciu się na nasz rynek (o polskim Google Storze czy spolszczonym Assistancie możemy na razie zapomnieć).

Pixel 2 w Polsce jest objęty gwarancją

Sklep x-kom zadbał o gwarancję, ale telefony będą wysyłane do jednego z europejskich serwisów (nie udało mi się dowiedzieć, w jakim kraju). To oznacza, że ewentualna naprawa może trwać nieco dłużej niż w przypadku smartfonów serwisowanych w Polsce.

Otrzymałem jednak informację, że x-kom dąży do tego, by w przyszłości gwarancja była realizowana w Polsce.

Tak, w ofercie x-komu pojawi się więcej Pixeli

Na razie sklep sprzedaje tylko jeden wariant pamięciowy większego modelu. Zapytałem, czy pojawi się także mniejszy Pixel 2 oraz smartfony z pierwszej generacji.

Dostałem potwierdzenie, że kolejne produkty powinny się pojawić już na przełomie lutego i marca, ale sklep na razie nie może zdradzić więcej szczegółów.

Dodam jeszcze, że x-kom już teraz ma w swojej ofercie także inteligentne głośniki Google Home.

Choć nie jest to oficjalna dystrybucja, osoby polujące na Pixela powinny być zadowolone

Google Store wysyła swoje produkty tylko do krajów, w których funkcjonuje. Chcąc zamówić Pixela np. z Niemiec, trzeba skorzystać z pomocy pośrednika (lub znajomych). Podobnego "obchodzenia systemu" wymagałoby skorzystanie z gwarancji.

Jestem pewien, że znajdą się chętni gotowi zapłacić kilkaset zł więcej za to, że sprzęt jest dostępny na miejscu, a realizacją gwarancji zajmie się rodzimy sklep.

Trzeba jednak pamiętać, że w Polsce korzystanie z Pixeli wiąże się z ograniczeniami

Oprogramowanie Pixeli w dużym stopniu bazuje na Google Assistancie, z którym obecnie można się komunikować tylko po angielsku, niemiecku, francusku i japońsku.

Google Pixel 2 | Ask more of your phone

Aby w ogóle móc z wirtualnego asystenta korzystać, należy ustawić język telefonu na jeden z wyżej wymienionych. Bez ego nie zadziała nawet uruchamianie wyszukiwarki przez mocniejsze ściśnięcie obudowy (funkcja Active Edge).

Więcej informacji na temat Pixela 2 znajdziecie tutaj.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)