Podsumowanie plotek na temat iPhone'a 5 [infografika]

Apple iPhone
Apple iPhone
Kamil Homziak

15.08.2011 10:00, aktual.: 15.08.2011 12:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Plotki na temat nowego iPhone'a 5 zaczęły pojawiać się właściwie tuż po premierze czwartej wersji. Jedne były całkiem prawdopodobne, inne - wyssane z palca i nierealne. Teraz większość doniesień postanowił zebrać serwis Infographic Labs, łącząc je wszystkie w zgrabną grafikę i oceniając szanse na wcielenie w życie.

Za pewnik autorzy uznają zastosowanie procesora A5 (tego samego, z jakiego korzysta iPad 2) oraz dostępną od razu w sprzedaży białą wersję kolorystyczną. Na 100% oceniane jest także prawdopodobieństwo obsługi przez iPhone'a 5 technologii CDMA i NFC. Na 80% szacuje się szanse rynkowego debiutu we wrześniu. Podobny procent dotyczy zastosowania lepszego aparatu fotograficznego (co najmniej 8 MPix) oraz wyświetlacza o przekątnej 4-5 cali.

20% mniej szans daje się większej ilości RAM-u (1 GB), zmienionemu wyglądowi, obecności wyjścia HDMI, obsłudze iCloud oraz większej ilości komend głosowych. Na pół na pół oceniane są informacje o wsparciu technologii LTE i rezygnacji z wbudowanej pamięci wewnętrznej. Z drugiej strony, taki sam odsetek mówi o tym, że najwyższa wersja iPhone'a będzie mogła zgromadzić 64 GB danych. 40% opowiada się za zmienionym designem, przypominającym iPada 2, a 30% za aparatem umożliwiającym kręcenie filmów w rozdzielczości Full HD 1080p oraz wprowadzeniem do sprzedaży tańszej odmiany iPhone'a.

Plotki na temat iPhone 5 | Infographic Labs
Plotki na temat iPhone 5 | Infographic Labs

Jeszcze mniej prawdopodobne - 20% - jest zwiększenie wydajności baterii, rezygnacja z przycisku Home czy obsługa kart SIM typu R-UIM, umożliwiających łączność zarówno w sieciach GSM, jak i CDMA. Na 10% ocenia się prawdopodobieństwo zastosowania wyświetlacza 3D, natomiast według autorów, żadnych szans na powodzenie nie mają propozycje wprowadzenia fizycznej klawiatury oraz obsługi dwóch kart SIM jednocześnie. A czego Wy oczekiwalibyście od nowego iPhone'a? Może niższej ceny, która nie została uwzględniona w opisywanej analizie?

Źródło: Cydia Help

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)