Przyszłe iPhone'y mają mieć Face ID i Touch ID [#wSkrócie]

Przyszłe iPhone'y mają mieć Face ID i Touch ID [#wSkrócie]

Funkcja Touch ID może powrócić do iPhone'ów w 2021 roku
Funkcja Touch ID może powrócić do iPhone'ów w 2021 roku
Mateusz Żołyniak
05.08.2019 16:40, aktualizacja: 05.08.2019 18:40

iPhone'y, które na rynek trafią w 2021 roku, mogą być wyposażone w dwa skanery biometryczne, czyli systemy Face ID i Touch ID.

Ming-Chi Kuo przygotował kolejny raport dotyczący planów Apple'a, o czym donosi 9to5mac. Znany analityk z firmy TF Securities wskazał tym razem, że gigant z Cupertino pracuje obecnie m.in. nad czytnikami linii papilarnych, które będą umieszczane pod ekranami iPhone'ów.

Producent zmaga się obecnie z pewnymi trudnościami w implementacji tego rozwiązania i nie do końca jest zadowolony z dostępnych na rynku technologii. Ekranowy skaner, który będzie satysfakcjonował inżynierów Apple'a, ma być przygotowany jednak w ciągu następnych 18 miesięcy.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że firma sięgnie po ultradźwiękowe produkty Qualcomma, które zostaną odpowiednio zmodyfikowane. Umożliwią one szybkie oraz precyzyjne odczytywanie dermatoglifów na dużej powierzchni.

Można spodziewać się, że ekranowy czytnik linii papilarnych Apple'a pojawi się w smartfonach na 2021 rok. Co więcej, nie będzie to oznaczało końca Face ID. Funkcja oparta na specjalnym systemie kamer i czujników wciąż wykorzystywana ma być przez amerykańską firmę.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)