HTC, LG i Sony nie będą zadowoleni. Samsung znowu zgarnie wszystko dla siebie?

HTC, LG i Sony nie będą zadowoleni. Samsung znowu zgarnie wszystko dla siebie?

Samsung Galaxy S8
Samsung Galaxy S8
Mateusz Żołyniak
22.08.2017 13:12, aktualizacja: 23.08.2017 10:15

Galaxy S9 i Snapdragon 845 to rozwiązania, które nie zostały jeszcze zapowiedziane, a już pojawia się na ich temat sporo plotek. Najnowsze wskazują, że firma Samsung wykupiła niemal całą pierwszą partię nowych topowych układów Qualcomma dla modeli Galaxy S, które zostaną wprowadzone w przyszłym roku. Małe déjà vu?

Samsung znowu zgarnie wszystkie Snapdragony?

Użytkownik @ice, który jest dość dobrze zaznajomiony z planami Samsunga, na chińskim serwisie mikroblogowym Weibo wskazał, że gigant z Korei Południowej już teraz wykupił niemal całą pierwszą partię układów Snapdragon 845. Oznacza to, że przyszłoroczne smartfony z linii Galaxy będą pierwszymi urządzeniami z nowymi układami Qualcomma.

Dokładnie tak samo sytuacja wyglądała w tym roku, gdy to Samsung miał dostęp do układów, na których dostawy inni producenci musieli czekać - ich flagowe modele pojawiły się przez to nieco później na rynku. Jedyną różnicą ma być to, że za produkcję Snapdragona 845 odpowiadać będzie najprawdopodobniej firma TSMC, a nie Koreańczycy, jak miało to miejsce przy Snapdragonie 835.

Gdy nie wiadomo o co chodzi...

Może wydawać się, że skoro Samsung nie będzie wytwarzał topowych układów Qualcomma, to nie powinien stać na uprzywilejowanej pozycji. Sprawy te nie są jednak ze sobą połączone tak ściśle, jak może się wydawać - jedną kwestią zajmuje się dział gigant produkujący układy, drugą - dział odpowiadający za smartfony.

412173800458027564

Koniec końców najważniejsze są oczywiście pieniądze. Dostarczenie Samsungowi na wyłączność pierwszych partii topowych układów jest na rękę Qualcommowi. Amerykanie są pewni, że cała partia zostanie wykorzystana, a liczba zakupionych chipsetów jest z pewnością większa niż w przypadku, gdyby jednocześnie zgłosili się po nie tacy gracze, jak HTC, LG i Sony.

Konkurencja nie będzie zadowolona, ale...

Można spodziewać się więc, że i w przyszłym roku flagowce HTC, LG czy Sony pojawią się nieco później niż topowe rozwiązanie Samsunga. Nie oznacza to, że w ręce Europejczyków Snapdragon 845 trafi wcześniej wraz z modelami Galaxy S - układ Qualcomma przeznaczony jest dla tej wersji flagowca Samsunga, która sprzedawana będzie na rynku amerykańskim.

W pozostałych częściach świata - tradycyjnie już - pojawią się warianty napędzane autorskim układem Samsunga, który będzie zapewne Exynos 9810. Ci użytkownicy, który będzie zależało na nowym Snapdragonie 845, będą musieli poczekać na sprzęt wprowadzany przez HTC, LG i Sony czy chińskich graczy, jak Xiaomi i OnePlus.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)