Razer tłumaczy, dlaczego jego smartfon nie ma gniazda słuchawkowego. Nie wszystkie argumenty kupuję

Razer tłumaczy, dlaczego jego smartfon nie ma gniazda słuchawkowego. Nie wszystkie argumenty kupuję

Razer Phone nawet na zdjęciu prasowym ma podłączony adapter
Razer Phone nawet na zdjęciu prasowym ma podłączony adapter
Źródło zdjęć: © Razer
Miron Nurski
27.11.2017 18:06, aktualizacja: 27.11.2017 19:06

Ostatnio napisałem felieton o tym, dlaczego usuwanie gniazd słuchawkowych ze smartfonów uważam za jeden z najgorszych trend od lat. Tak się szczęśliwie złożyło, że kilka dni później jeden z producentów ujawnił powody swojej decyzji. Przyjrzyjmy się im.

Razer Phone to stworzony z myślą o graczach smartfon, który nie ma złącza Jack 3,5 mm. Ten brak jest krytykowany przez część potencjalnych klientów, wszak wielu graczy ma już własne gamingowe słuchawki, których chcieliby używać bez zbędnego utrudniania życia.

W odpowiedzi na tę krytykę, Min-Liang Tan - szef Razera - wyjaśnił na Facebooku, jakie powody stały za decyzją o niestosowaniu gniazda słuchawkowego. Zwraca on uwagę na to, że:

  • zaoszczędzone miejsce pozwoliło zastosować baterię pojemniejszą o ok. 500 mAh;
  • brak gniazda pomógł zbudować lepszy system odprowadzania ciepła w celu poprawy wydajności;
  • producent dokłada do zestawu przejściówkę z wbudowanym przetwornikiem cyfrowo-analogowym, który podnosi jakość dźwięku do audiofilskiego poziomu (certyfikat THX);
  • Razer ma w swojej ofercie słuchawki HammerHead ze złączem USB-C oraz łącznością Bluetooth.

Nie wszystkie argumenty do mnie trafiają

Argument o baterii kupuję. Gniazdo słuchawkowe swoje w obudowie zajmuje, więc jego brak pozwala zastosować nieco większą baterię, a energii nigdy za dużo.

Odprowadzanie ciepła? Powiedzmy, choć nie jestem przekonany, czy konkurencyjne smartfony grzeją się tak bardzo, by usunięcie Jacka było z tego powodu ceną wartą poniesienia.

Pozostałe argumenty nijak mają się do usunięcia Jacka

Min-Liang Tan twierdzi, że decyzję o niestosowaniu gniazda słuchawkowego zapieczętowało to, że DAC w adapterze USB-C pozwala wyciągnąć lepszą jakość dźwięku. Tylko co stoi na przeszkodzie, by dokładać taki adapter do telefonu z gniazdem słuchawkowym? Kompletnie nic.

Razer Hammerhead USB-C
Razer Hammerhead USB-C© Razer

Razer mógł dać graczom wybór. Chcesz lepszej jakości dźwięku? Skorzystaj z adaptera. Zapomniałeś adaptera? Nie ma problemu. Chcesz jednocześnie używać słuchawek i ładować telefon? Proszę bardzo.

Gdyby Razer Phone miał gniazda słuchawkowe, ten adapter i słuchawki HammerHead działałyby z nim równie dobrze. Min-Liang Tan posługuje się więc argumentacją na poziomie: "zabraliśmy ci buty, więc teraz możesz biegać po plaży". Tylko czy nie lepiej mieć buty i w każdej chwili móc je zdjąć, niż nie mieć ich wcale?

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)