Redmi Note 9 coraz bliżej Polski. Globalna premiera zapowiedziana

Redmi Note 9 coraz bliżej Polski. Globalna premiera zapowiedziana

Redmi Note 9 coraz bliżej Polski. Globalna premiera zapowiedziana
Patryk Korzeniecki
20.03.2020 14:21, aktualizacja: 20.03.2020 15:21

Następca serii Redmi Note 8 ma niedługo mieć światowy debiut. Premierę obejrzymy online.

Niedawno debiut miały pierwsze modele z rodziny Redmi Note 9. Smartfony z dyskusyjnym nazewnictwem jak na swoją półkę oferują sporo i mogłyby być potencjalnym hitem, zwłaszcza na naszym rynku. Możliwe, że niedługo będziemy się mogli o tym przekonać.

Redmi Note 9S ma mieć światowy debiut

Redmi Note 9S ma zostać zaprezentowany w poniedziałek 23 marca o godzinie 13. Premiera oczywiście odbędzie się online. Transmisję można będzie zobaczyć na:

Nie do końca wiadomo co to będzie za model, jednak moim zdaniem istnieją dwie opcje.

Redmi Note 9S jako rebrandowany Redmi Note Pro 9 Max?

Polskim klientom (i nie tylko) zależy na obsłudze NFC. Xiaomi w przeszłości niechętnie umieszczało je w swoich smartfonach, zwłaszcza tych tańszych. Modele Redmi Note 7 i Note 8 Pro mają już na szczęście ten standard zaimplementowany.

Redmi Note 9 Pro Max
Redmi Note 9 Pro Max© Xiaomi

Wprawdzie Note 8 NFC nie zawierał, jednak Xiaomi nadrobiło to w bliźniaczym modelu Note 8T. Najnowsze Redmi Note 9 Pro i Note 9 Pro Max NFC nie mają, więc możliwe, że Redmi Note 9S to po prostu któryś z tych modeli z dołożonym modułem do komunikacji zbliżeniowej.

Redmi Note 9S jako rebrandowany Redmi Note 9?

Redmi Note 9S może też być modyfikacją jeszcze innego modelu. Na Twitterze pojawiły się plotki, że Xiaomi może szykować telefon Redmi Note 9 oparty na MediaTeku. Wersja z S mogłaby wtedy być jego odmianą z dodanym NFC.

Trafiłem też na plotki, które sugerują, że Redmi Note 9S jest rebrandowanym Redmi Note 9 Pro Max. Mam jednak nadzieję, że znajdziemy na pokładzie NFC. Jeśli Xiaomi o tym zapomni, to może to być strzałem w kolano.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)