Rwanda wprowadza na rynek w pełni afrykańskie telefony

Rwanda wprowadza na rynek w pełni afrykańskie telefony

Mara Phone
Mara Phone
Źródło zdjęć: © Entrepreneur Zone/Twitter
Karolina Modzelewska
11.10.2019 11:02, aktualizacja: 11.10.2019 13:17

Dotychczas produkcja zaawansowanych technologicznie smartfonów była domeną państw azjatyckich. Powoli się to zmienia. Pierwsze kroki w tym obszarze stawiają firmy z Afryki. Mara Group właśnie wypuściła dwa modele nowoczesnych urządzeń.

Grupa Mara wypuściła na rynek dwa smartfony. Interesujące jest to, że w 100% zostały wyprodukowane w Afryce. Całe wydarzenie to ekscytujący moment nie tylko dla Rwandy, ale i dla całego kontynentu. Może bowiem pozytywnie wpłynąć na promocję regionu i jego rozwój technologiczny.

Prezydent Rwandy, Paul Kagame zaingurował otwarcie fabryki, w której będą produkowane urządzenia. Opisał ją jako "pierwszą w Afrycę fabrykę smartfonów wysokiej technologii".

Mara Group: Twórca nowych smartfonów

Mara Group to panafrykańska firma z siedzibą w Dubaju. Została założona w 1996 roku przez Ashish'a J. Thakkar'a - przedsiębiorcę z Rwandy. Działa m.in. w obszarze technologii, usług finansowych, nieruchomości i rolnictwa.

W tym tygodniu Grupa wprowadziła na rynek dwa modele smartfonów Mara X z pamięcią 16 GB i bardziej zaawansowany Mara Z z pamięcią 32 GB. Cena pierwszego urządzenia to około 500 zł, a drugiego 740 zł.

Oba smartfony kosztują nieco więcej niż przeciętny smartfon sprzedawany obecnie w Rwandzie. Grupa zapowiada jednak, że będzie dostarczać wysokiej jakości smartfony w przystępnej cenie.

Gdzie można kupić smartfon od Mara Group?

Urządzenia są dostępne online lub w sklepach Mara Group w Kigali, stolicy Rwandy. Firma nie jest pierwszą, która może pochwalić się całkowicie afrykańskimi smartfonami. Inne przedsiębiorstwa z Egiptu, Etiopii, Algierii i RPA montują smartfony w Afryce, ale części są importowane z zagranicy.

  • W rzeczywistości jesteśmy pierwszymi, którzy je produkują (smartfony). Tworzymy płyty główne i wykonujemy podzespoły podczas całego procesu – powiedział Thakkar.

Mara Group ma nadzieję, że uda się jej osiągnąć korzyści z postanowień Umowy o Afrykańskiej Kontynentalnej Strefie Wolnego Handlu, paktu, który ma na celu m.in. pobudzenie sprzedaży w całej Afryce.

Nowa fabryka Mara Group to ważny krok dla Rwandy, która od dawna pracowała nad przekształceniem się w lidera innowacji gospodarczych. Ponadto prezydent Kagame wyraził nadzieję, że wprowadzenie nowych smartfonów przyczyni się do zwiększenia ich wykorzystania w kraju. Obecnie kształtuje się ono na poziomie 15 proc.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)