To już oficjalne: Samsung chce przywrócić Galaxy Note'a 7 do sprzedaży!

To już oficjalne: Samsung chce przywrócić Galaxy Note'a 7 do sprzedaży!

To już oficjalne: Samsung chce przywrócić Galaxy Note'a 7 do sprzedaży!
Miron Nurski
28.03.2017 09:05, aktualizacja: 28.03.2017 13:46

Pod koniec lutego pisaliśmy, że Galaxy Note 7 może powrócić do sprzedaży. Teraz plany dotyczące sprzedaży odnowionych egzemplarzy oficjalnie ujawnił sam Samsung.

Co się stanie ze zwróconymi Galaxy Note'ami 7?

Na stronie biura prasowego Samsunga pojawił się wpis dotyczący dalszych losów telefonu, który przez wadę fabryczną został wycofany z rynku. Samsung przewidział trzy sposoby na pozbycie się zalegających w magazynach egzemplarzy:

  • odłączenie i wykorzystanie wybranych komponentów (np. moduł aparatu czy półprzewodniki) w testach produkcyjnych;
  • zlecenie recyklingu metalowych części firmom, które cały proces przeprowadzą z użyciem metod \przyjaznych środowisku;
  • przywrócenie na rynek odnowionych egzemplarzy.

Firma zaznacza, że przywrócenie Note'a 7 na rynek uzależnione będzie od konsultacji z organami regulacyjnymi i dystrybutorami oraz lokalnych potrzeb poszczególnych rynków.

Czy Galaxy Note 7 pojawi się w Polsce?

Wysłałem już zapytanie do Samsunga i gdy otrzymam odpowiedź, wpis zostanie zaktualizowany. Już teraz mogę jednak napisać, że nie sądzę.

W rozmowie z serwisem The Verge Samsung zdradził, że odnowiony Note 7 nie pojawi się w USA. Z kolei koreański serwis Hankyung już kilka tygodni temu donosił, że celem firmy są takie rynki jak Korea Południowa, Indie i Wietnam. Na Polskę raczej nie ma co liczyć, ale smartfon powinien szybko pojawić się na aukcjach internetowych.

Czym nowy Note 7 będzie się różnił od starego?

Oficjalne informacje na ten temat mają zostać ujawnione, gdy sprzedaż już ruszy. Z nieoficjalnych wynika natomiast, że producent zastosuje mniejszą baterię; jej pojemność ma spaść z 3500 do 3200 lub 3000 mAh.

Samsung podkreśla ponadto, że także nazwa produktu zostanie ujawniona później. Nowy Note 7 niekoniecznie będzie zatem Note'em 7.

Ile Galaxy Note'ów 7 Samsung w ogóle ma?

W styczniu firma ujawniła, że klienci oddali 97 proc. z 3,06 mln sprzedanych egzemplarzy, co daje nam 2,97 zwróconych telefonów. 200 tys. Note'ów wykorzystano w testach mających wykazać przyczynę samozapłonów. Zostaje zatem ok. 2,77 mln smartfonów. Ogromna liczba.

Same telefony (nie licząc opakowań i akcesoriów) ważą niemal 502 tony. 502 tony szkła, metalu i innych surowców (w tym m.in. złota).

Opakowanie Galaxy S7 edge (które gabarytowo przypomina pudełko od Note'a 7) ma wymiary 16,2 x 8,5 x 5,5 cm. 2,97 mln takich opakowań zajmuje powierzchnię 2249,3 metra sześciennego. Żeby przewieźć taką liczbę, potrzeba ok. 30 tirów z naczepami wypchanymi po brzegi.

Cieszę się, że Samsung zdecydował się na taki krok, choć jednocześnie żałuję, że dopiero teraz. W końcu za jakieś 5-6 miesięcy powinien pojawić się Note 8.

Tak czy inaczej, miło że nie trzeba będzie być "rebeliantem", by używać Note'a 7.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)