Samsung Galaxy S21 może być pod kilkoma względami gorszy od poprzednika

Samsung Galaxy S21+
Samsung Galaxy S21+
Źródło zdjęć: © app.voice.com/profile/@evleaks9
Miron Nurski

30.12.2020 16:02, aktual.: 31.12.2020 14:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kilka kroków do przodu i kilka do tyłu.

Patrząc na nowy telefon ma się nadzieję na to, że jest on przynajmniej równie dobry jak jego poprzednik, a jedyne zmiany to zmiany na plus. Z Galaxy S21 może być jednak inaczej. Z dotychczasowych przecieków wynika, że oprócz wielu usprawnień Samsung zaserwuje klientom także kilka regresów.

Pamiętajcie jednak, że póki co bazujemy na wiarygodnych, aczkolwiek wciąż nieoficjalnych doniesieniach.

Po pierwsze - plastik zamiast szkła

Galaxy S20, S20+ i S20 Ultra mają obudowy wykonane ze szkła. Jedynym plastikowym reprezentantem serii pozostaje tańszy Galaxy S20 FE, który trafił na rynek później.

Samsung Galaxy S21
Samsung Galaxy S21© app.voice.com/profile/@evleaks

Mówi się, że w przypadku serii Galaxy S21 przynajmniej jeden ze startowych modeli będzie miał plecki z tworzywa sztucznego. Przynajmniej, bo ostatnio pojawiają się głosy, że plastik może zagościć także w droższym S21+, a potencjalnie także w S21 Ultra.

Po drugie - niższa rozdzielczość ekranu

Od 2015 roku wszystkie flagowe smartfony Samsunga mają w podstawowych wariantach ekrany o rozdzielczości 1440p. Wyjątek stanowiły tańsze edycje pokroju S10e, S10 Lite czy S20 FE.

Tymczasem liczne przecieki wskazują na to, że S21 i S21+ dostaną panele 1080p, a rozdzielczość 2K zarezerwowana zostanie dla najdroższego wariantu S21 Ultra.

Zmiana - choć na minus - niekoniecznie będzie jednak przez użytkowników odczuwalna. topowe samsungi domyślnie i tak wyświetlają obraz w FullHD i zapewne mało kto to ustawienie zmienia. Zwłaszcza że zwiększenie rozdzielczości wiąże się ze zmniejszeniem częstotliwości odświeżania ze 120 do 60 Hz.

Po trzecie - uboższa zawartość opakowania

Cała seria Galaxy S20 - podobnie jak poprzednie generacje - dostarczana jest do klientów w zestawie z przewodem do ładowania, zasilaczem oraz przewodowymi słuchawkami AKG. Wygląda jednak na to, że w przyszłym roku Samsung zamierza pójść w ślady Apple'a.

Coraz więcej wiarygodnych doniesień wskazuje na to, że opakowaniu Galaxy S21 zabraknie słuchawek oraz zasilacza. Najpewniej Samsung będzie próbował uzasadnić tę zmianę troską o ekologię.

Po czwarte - brak sensora ToF

Galaxy S20+ oraz S20 Ultra - oprócz trzech aparatów do robienia zdjęć - mają dodatkowy czujnik ToF do bardziej precyzyjnego wykrywania głębi i mapowania otoczenia w 3D. Sensor stosowany był zresztą w pojedynczych modelach już wcześniej.

W całej serii Galaxy S21 czujnika ToF niemal na pewno zabraknie. W najdroższym Galaxy S21 Ultra w jego miejscu pojawić ma się moduł laserowego autofokusu.

Dyskusyjna pozostanie kwestia płaskiego ekranu

Jest już niemal pewne, że po wielu latach Samsung powróci do płaskich ekranów. Wyświetlacz z zakrzywionymi krawędziami ma trafić jedynie do Galaxy S21 Ultra.

Samsung Galaxy S21 Ultra
Samsung Galaxy S21 Ultra© app.voice.com/profile/@evleaks

Zmiany tej - choć z pewnością podyktowanej chęcią obniżenia kosztów produkcji - nie uznaję jednak za obiektywny regres, bo wszystko zależy od osobistych preferencji. Mnie zakrzywione panele zdążyły się już przejeść, więc przyjmę ją z otwartymi ramionami.

Oczywiście to wszystko nie oznacza, że Samsung Galaxy S21 będzie gorszy od poprzednika

Spodziewanych jest wiele usprawnień, wliczając w to lepszą jakość zdjęć, wyższą wydajność czy nowe funkcje. To wszystko może z nawiązką zrekompensować kilka kroków wykonanych do tyłu.

Przypominam, że prezentacja serii Galaxy S21 - według wciąż nieoficjalnych informacji - ma się odbyć 14 stycznia.

Zobacz również:

  • Slider item
[1/1]

[h4]Wybierz najlepszą technologię roku i wygraj 5 tys. złotych!Wejdź na [url=https://imperatory.wp.pl/strona-glowna]imperatory.wp.pl[/url] i zagłosuj.[/h4]

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)
Zobacz także