Samsung Galaxy S7 - potężna porcja nowych przecieków + zdjęcia [aktualizacja #2]

Samsung Galaxy S7 - potężna porcja nowych przecieków + zdjęcia [aktualizacja #2]

Galaxy S6 edge
Galaxy S6 edge
Źródło zdjęć: © Samsung
Miron Nurski
05.01.2016 12:24, aktualizacja: 08.02.2016 19:35

Galaxy S5 + Galaxy S6 = Galaxy S7?

Aktualizacja #1

Tekst został zaktualizowany o zdjęcia prasowe Galaxy S7 i S7 edge. Znajdziecie je na końcu wpisu.

Aktualizacja #2

Tekst został uzupełniony o kolejne zdjęcie, które znajdziecie na końcu.

Choć smartfony z linii Galaxy S6 zostały przyjęte przez rynek znacznie cieplej niż poprzednik, kilku atutów S-piątki w nowych modelach zabrakło. Wygląda jednak na to, że Samsung ma zamiar uzupełnić większość braków w Galaxy S7. Takie przynajmniej twierdzi Ewan Blass (@evleaks), który na łamach serwisu VentureBeat podzielił się ze światem informacjami, które uzyskał od swojego "zaznajomionego z planami firmy" informatora.

Po pierwsze, do flagowców Galaxy S powrócić mają sloty na karty microSD, o czym mówiło się zresztą już wcześniej. Po drugie - co jest znacznie ciekawsze - S7 ma być wodoszczelny. Podobnie jak S5 ma się cechować certyfikatem IP67 świadczącym o całkowitej ochronie przed pyłami oraz odporności na 30-minutowe zanurzenia w wodzie na głębokości 1 metra.

Galaxy S5
Galaxy S5© Samsung

To samo źródło twierdzi, że Galaxy S7 będzie dostępny w kilku wariantach, ale "mała" (ok. 5,1 cala) ma być tylko wersja płaska. Zakrzywiony ekran modelu S7 edge ma mieć przekątną o długości 5,5 cala. Rozdzielczość ma pozostać niezmieniona - 2560 x 1440 pikseli.

Jeśli chodzi o wyświetlacz, najważniejszą nowością ma być to, że będzie on przez cały czas aktywny, przy czym zapotrzebowanie tego trybu na energię ma być znikome (ok. 1% energii na godzinę). Panele wyświetlające różne treści będzie można ponoć pobierać. Mogę powiedzieć tylko jedno - w końcu! Nokia i Motorola stosowały podobne rozwiązania już dawno i zawsze mnie dziwiło, dlaczego Samsung - lider rynku AMOLED-ów - nie wykorzystuje w pełni funkcjonalnego potencjału swoich ekranów.

Motorola Moto X i funkcja Active Display
Motorola Moto X i funkcja Active Display

Kolejna kwestia to baterie, które mają być znacznie pojemniejsze niż w przypadku S-szóstek:

  • Galaxy S7 - 3000 mAh (2550 mAh w Galaxy S6);
  • Galaxy S7 edge - 3600 mAh (3000 mAh w Galaxy S6 edge+).

Aparat? Tu robi się ciekawie. Ostatni przeciek wskazywał na to, że Galaxy S7 będzie miał matrycę o rozdzielczości 12 Mpix, podczas gdy zarówno S6 jak i S5 miały 16 Mpix. Potwierdza to źródło Evana Blassa, które dodaje, że w przypadku nowych flagowców kluczową cechą będzie kondycja aparatu w słabych warunkach oświetleniowych. Przede wszystkim jasność przysłony ma wzrosnąć z f/1,9 do imponującego poziomu f/1,7! Już S6 radzi sobie po zmroku bardzo dobrze, więc takie przecieki rozpalają wyobraźnię.

Warto również wspomnieć, że obiektyw aparatu ma zostać zrównany z tylnym panelem, więc z obudowy zniknie ponoć charakterystyczny garb. Ma to być najbardziej rzucająca się w oczy designerska zmiana, gdyż wzornictwo nowych modeli ma być bardzo podobne.

Samsung Galaxy S6 edge+
Samsung Galaxy S6 edge+

Sercem Galaxy S7 ma być potężny Exynos 8 Octa 8890, ale najpewniej na wybranych rynkach (głównie w Ameryce Północnej) pojawi się wariant ze Snapdragonem 820. Pamięci operacyjnej mają być 4 GB, a wewnętrznej opcjonalnie 32 lub 64 GB.

Zapowiada się genialnie

Mam tylko wątpliwości co do niewystającego aparatu. Źródło Evana Blassa twierdzi, że garb zostanie "wyeliminowany", a nam udało się dowiedzieć, że aparat w dalszym ciągu będzie wystawał, choć delikatnie.

Od siebie dodam również, że obudowa Galaxy S7 ma być bardziej opływowa, a gniazdo microSD - podobnie jak w przypadku smartfonów z linii Galaxy A (2016) - najpewniej będzie hybrydowe, czyli zamiast karty pamięci na tacce będzie można umieścić drugą kartę SIM.

Hybrydowy slot na karty SIM/microSD w Meizu m2 note
Hybrydowy slot na karty SIM/microSD w Meizu m2 note

Oficjalna premiera najpewniej odbędzie się podczas targów MWC 2016 w Barcelonie, które odbędą się w dniach 22-25 lutego.

Aktualizacja #1

Evan Blass opublikował na łamach serwisu VentureBeat zdjęcia prasowe Galaxy S7 oraz S7 edge.

Galaxy S7 i S7 edge
Galaxy S7 i S7 edge© venturebeat.com
Galaxy S7 edge i Galaxy S7
Galaxy S7 edge i Galaxy S7© venturebeat.com

Zgodnie z oczekiwaniami, wielkich zmian względem S6 nie ma, choć przycisk Home jest mniej owalny, a nieco bardziej prostokątny (poniżej S6 i S6 edge do porównania). Ponadto w edge'u ekran niemalże dotyka bocznej krawędzi obudowy; ramka jest znacznie węższa niż w ubiegłorocznym modelu.

Galaxy S6 i S6 edge
Galaxy S6 i S6 edge© Samsung

Warto również odnotować, że na ekranach smartfonów widoczna jest data 21 lutego. Nowy flagowiec najpewniej zostanie zatem zaprezentowany dokładnie tego samego dnia, co topowy smartfon LG.

Aktualizacja #2

Wietnamski serwis reviewdao opublikował zdjęcie, na którym uwieczniono Galaxy S7. W oczy rzucają się mocno opływowe kształty oraz aparat, który faktycznie wystaje bardzo delikatnie.

Galaxy S7
Galaxy S7© reviewdao.vn
Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)