Android 7.0 wkrótce dla Galaxy S7 i S7 edge. Co wniesie nowa aktualizacja?

Android 7.0 wkrótce dla Galaxy S7 i S7 edge. Co wniesie nowa aktualizacja?
Mateusz Żołyniak

23.09.2016 17:10, aktual.: 14.04.2017 22:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Głowy pracowników Samsunga może i zaprząta obecnie globalna akcja wymiany Galaxy Note'ów 7 z wadliwymi bateriami, ale firma nie zapomina o innych modelach. Dotyczy to szczególnie flagowych Galaxy S7 i S7 edge, dla których przygotowywana jest już aktualizacja oprogramowania do Androida 7.0 Nougat.

Samsung już testuje Androidza 7.0 dla Galaxy S7

Gigant z Mountain View niedawno udostępnił nowego Androida 7.0 Nougat, ale Koreańczycy póki co nie zdradzili zbyt wielu szczegółów na temat tego, kiedy nowa wersja systemu trafi na pokład flagowych Galaxy S7, S7 edge i Note7. Nie oznacza to jednak, że Samsung nie pracuje nad stosowną aktualizacją.

Serwis SamMobile ujawnił, że południowokoreańska firma przygotowała już nowe oprogramowanie dla modelu S7, które oznaczone jest jako G930FXXU1ZPI9. Jest ono już testowane wewnętrznie przez polski oddział R&D Samsunga. Litera "Z" w jego oznaczeniu ma odnosić się do dużej aktualizacji (tak było przynajmniej do tej pory), więc wszystko wskazuje soft ten oparto na nowym Androidzie.

Samsung testuje już Androida 7.0 dla Galaxy S7/S7 edge
Samsung testuje już Androida 7.0 dla Galaxy S7/S7 edge

Nie oznacza to jednak, że użytkownicy Galaxy S7 i S7 edge już wkrótce będą mogli cieszyć się z Nougata. Minie jeszcze trochę czasu zanim Samsung skończy testy i prześle oprogramowanie do firmy Google, która zajmie się jej weryfikacją. Nie wspominając nawet o tym, że operatorzy również będą musieli dołożyć swoją cegiełkę. Cieszyć powinno jednak to, że firma koncentruje się na aktualizacji.

Co jeszcze wniesie aktualizacja?

Użytkownicy Galaxy S7 i S7 edge z nową aktualizacją dostaną nie tylko Androida 7.0. Samsung ma dodać także kilka funkcji, które wprowadzono wraz z Galaxy Note7. Należy do nich m.in. usprawniony tryb Always On Display oraz Grace UX, które ma zastąpić ostatnią wersję TouchWiza. Czy to dużo?

Zapytałem o to Mirona, który miał okazję chwilę testować nowego Note'a. Sugeruje on, że zmiany w autorskiej nakładce nie są kolosalne i to głównie kosmetyka, ale Grace UX jako całość prezentuje się lepiej niż TouchWiz.

Grace UX wnosi kilka drobnych, ale odczuwalnych udogodnień. Interfejs aparatu został uzbrojony w obsługę gestów, dzięki czemu łatwiej obsłużyć go jedną ręką. Panel powiadomień został przebudowany, a znajdujące się w nim przełączniki dają większą kontrolę nad systemowymi powiadomieniami.

Doszło także sporo drobnych zmian wizualnych, dzięki czemu nowy interfejs jest milszy dla oka.

Serwis SamMobile - powołując się na swoje źródła - sugeruje do tego, że nowa nakładka na S7 i S7 edge działa jeszcze płynniej niż dostępny obecnie soft. Użytkownicy topowych Samsung nie powinni więc narzekać. O ile oczywiście firma nie będzie zbyt długo zwlekać z wprowadzeniem aktualizacji do Nougata.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)