Samsung Galaxy S8 i S8+ lądują w bazie popularnego benchmarku. Jest też nowe (krótkie) wideo

Samsung Galaxy S8
Samsung Galaxy S8
Mateusz Żołyniak

06.03.2017 12:49, aktual.: 06.03.2017 13:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Linia Galaxy S8 ma zostać zaprezentowana 29 marca, ale już od jakiegoś czasu dość regularnie wyciekają na jej temat różne informacje i plotki. Co o nowych flagowcach Samsunga ujawniono tym razem?

Galaxy S8 w produkcji

W sieci pojawiły się ostatnio zdjęcia prezentujące wygląd Galaxy S8. Dołączył do nich teraz 5-sekundowy materiał wideo, na którym również uchwycono czarną wersję kolorystyczną nadchodzącego flagowca Samsunga.

Galaxy S8 leaks in new video

Krótki materiał potwierdza, że Koreańczycy zrezygnowali z umieszczenia logotypu na przednim panelu i zadbali o to, aby moduł aparatu nie wystawał wyraźnie ponad obrys obudowy (ponad powierzchnię tylnego panelu wystaje nieco jedynie jego ramka ochronna). Warto zwrócić też uwagę na czarną błyszczącą obudowę, która nawiązuje do tej z Galaxy S7 edge Glossy Black.

Najważniejsze jest jednak coraz częstsze pojawianie się egzemplarzy testowych nowych smartfonów Samsunga. Wskazuje to bowiem, że produkcja urządzenia już wystartowała - można spodziewać się, że koreański gigant i tym razem zadba, aby zaraz po oficjalnej premierze wprowadzić flagowe urządzenia do sprzedaży na całym świecie.

Galaxy S8 i S8+ w bazie Geekbench

Warto wspomnieć również, że Galaxy S8 pojawił się w bazie Geekbench. Dotyczy to również jego większego wariantu, który na rynku zadebiutować ma jako Galaxy S8+. Oba modele mają mieć zagięte na bokach ekrany, więc oznaczenie "edge" nie będzie potrzebne.

Samsung Galaxy S8 i S8+ w bazie Geekbench
Samsung Galaxy S8 i S8+ w bazie Geekbench

Kodowe oznaczenie podstawowej wersji to "SM-G950U", a model z plusem to "SM-G955U". Oba urządzenia działają na nowym układzie Snapdragon 835, więc są to zapewne wersje na rynek amerykański (globalnym wariantem może być znowu ten oparty na Exynosie). Smartfony mają zainstalowanego Androida 7.0 Nougat, ale zadebiutować mogą już z nowszym wydaniem 7.1.

Wersje S8 i S8+ cechują się podobną wydajnością, która mierzona była przy taktowaniu ustawionym na 1,9 GHz - różnica między nimi to nieco ponad 1 proc. na korzyść większego urządzenia. Wyniki jasno wskazują, że modele powinny być szybsze niż smartfony ze Snapdragonem 821, ale na razie określić, jak syntetyczne testy przełożą się na codzienne wykorzystanie.

Galaxy S8 i S8+ zostaną oficjalnie ujawnione już 29 marca, ale o ich specyfikacji technicznej sporo dowiedzie się już teraz z tego wpisu Mirona.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)