Galaxy S8+ z 6 GB RAM-u trafi do sprzedaży. Jest tylko jeden haczyk

Galaxy S8+ z 6 GB RAM‑u trafi do sprzedaży. Jest tylko jeden haczyk

Galaxy S8+ z 6 GB RAM-u trafi do sprzedaży. Jest tylko jeden haczyk
Mateusz Żołyniak
07.04.2017 11:34, aktualizacja: 07.04.2017 17:57

Koreańczycy przygotowują się do wprowadzenia na rynek specjalnej wersji modelu Galaxy S8+, która będzie mieć więcej pamięci operacyjnej. Nie liczcie jednak na to, że będziecie mogli go bez problemu kupić. I nie chodzi to wcale o wyższą cenę...

Galaxy S8+ w Chinach z 6 GB pamięci RAM

Jeszcze przed oficjalną prezentacją tegorocznych flagowców Samsunga pojawiły się informacje, że w Azji będą one dostępne także w wersjach z 6 GB pamięci RAM. Koreański serwis ETNews potwierdził teraz te informacje wskazując, że chodzi o większą wersję urządzenia - Galaxy S8+.

Dodatkowy wariant z powiększoną pamięcią operacyjną ma być dostępny tylko w Chinach i Korei Południowej. Model ten ma wyróżniać się:

  • zastosowaniem kości pamięci o pojemności 6 GB (4 GB w zwykłej wersji);
  • powiększoną z 64 GB do 128 GB pamięcią wbudowaną UFS 2.1;
  • dostępnością tylko w kolorze czarnym (wariant Midnight Black).

Wersja ta została stworzona głównie z myślą o użytkownikach mieszkających w Chinach. Zwracają oni szczególną uwagę na cyferki w specyfikacjach. Dongjin Koh, szef działu mobilnego Samsunga, zdradził kiedyś, że tamtejsi producenci prowadzą agresywny marketing związany z ilością stosowanej pamięci (zwłaszcza wewnętrznej), dlatego firma musi się dostosować, aby zapewnić konkurencyjność.

Cena jest wyższa, ale firma dodaje niezły gratis

Serwis ETNews donosi, że Galaxy S8+ z 6 GB RAM-u będzie wyceniony w Korei na równowartość 4090 zł. Nie wydaje się to straszną kwotą biorąc pod uwagę, że zwykły model na naszym rynku kosztuje 3999 zł, ale należy pamiętać, że nie obejmuje ona europejskich podatków i dodatkowych opłat.

Galaxy S8+ z pamięcią 128 GB w Korei Południowej sprzedawany jest ze stacją dokującą Samsung Dex
Galaxy S8+ z pamięcią 128 GB w Korei Południowej sprzedawany jest ze stacją dokującą Samsung Dex

Plusem jest jednak to, że klienci, którzy zdecydują się na zakup tego wariantu Galaxy S8+, mogą liczyć na niezły gratis - dostaną stację dokującą Samsung Dex o wartości 600 zł, którą producent dodaje również w Korei do wersji smartfona z większą pamięcią 128 GB.

Aktualizacja:

Koreański serwis Yonhap News donosi do tego, że na Chinach i Korei Południowej może się nie skończyć. Samsung rozważa podobno wprowadzenie modeli Galaxy S8 z 6 GB RAM-u i 128 GB pamięci wbudowanej także na innych rynkach. Mogą one trafić do wybranych krajów, jeżeli mieszkający w nich użytkownicy będą wyrażać duże zainteresowanie tym wariantem.

PS. Własne wersje Galaxy S8 i S8+ przygotował również Microsoft, który sprzedaje je na rynku amerykańskim.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)