Wiedziałeś, że Galaxy S6 dostępny jest w dwóch wersjach różniących się aparatami?

Strona głównaWiedziałeś, że Galaxy S6 dostępny jest w dwóch wersjach różniących się aparatami?
04.05.2015 12:48
Samsung Galaxy S6
Samsung Galaxy S6
Źródło zdjęć: © Samsung
Konrad Błaszak
Konrad Błaszak

Samsung w swoich topowych urządzeniach już od dawna stosuje podzespoły różnych producentów. Świetnym przykładem jest chociażby Note 4, który - w zależności od wersji - ma procesor Samsunga albo Qualcomma oraz aparat Samsunga lub Sony. Okazuje się, że w Galaxy S6 sprawa wygląda podobnie.

Tym razem Samsung nie zdecydował się na dywersyfikację dostaw procesorów, bo zarówno w Galaxy S6 jak i S6 edge znajdziemy Exynosa 7420. Użytkownicy forum XDA-Developers donoszą jednak, że możemy trafić na wersje z różnymi modułami aparatu.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby Samsung pozostał przy wykorzystywaniu Snapdragona do niektórych wersji swojego flagowca. W poprzednich smartfonach koreańskiej firmy to właśnie zastosowany procesor definiował jaki aparat znajdziemy w naszym urządzeniu. Teraz wszystkie układy są wyposażony w Exynosa, ale i tak wykorzystują zarówno matrycę Sony IMX240 jak i SLSI S5K2P2. Przednie aparaty są w każdym przypadku takie same.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Z relacji użytkowników wynika, że Samsung nie kieruje się żadnymi konkretnymi zasadami, względem regionu stosowania danych matryc. Prawdopodobnie jest to czysta ruletka i kupując nowego Galaxy S6 możecie zarówno trafić na aparat Sony jak i Samsunga.

Dlaczego Samsung zdecydował się na taki ruch? Prawdopodobnie sam nie byłby w stanie wyprodukować odpowiedniej liczby matryc do swojego topowego produktu. Sony mimo tego, że na rynku smartfonów nie radzi sobie najlepiej, w kwestii modułów aparatów jest liderem rynku. Jak informuje Wall Street Journal Japończycy w 2014 posiadali aż 40% tego rynku, a Koreańczycy tylko 15%.

Zapewne w najbliższym czasie trafią porównania obydwóch wersji aparatów w Galaxy S6, ale jakość zdjęć nie powinna się od siebie różnić. Samsung na pewno zadbał o to, żeby wszyscy użytkownicy mogli cieszyć się świetnymi zdjęciami, co możecie zobaczyć w naszym fotograficznym porównaniu S6 edge wraz z Note'm 4 oraz Galaxy S5. Mimo zastosowania różnych matryc, wiele zdjęć wypadało bardzo podobnie, co pokazuje, że Samsung przykłada się do software'owej kalibracji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)