Samsung zapowiada aktualizację do Androida 11 i One UI 3. Padł orientacyjny termin

Samsung zapowiada aktualizację do Androida 11 i One UI 3. Padł orientacyjny termin

Samsung zapowiada aktualizację do Androida 11 i One UI 3. Padł orientacyjny termin
Miron Nurski
02.11.2020 16:44, aktualizacja: 02.11.2020 17:45

Pierwsi użytkownicy samsungów mają skorzystać z nowej wersji systemu jeszcze przed końcem roku.

Samsung zaktualizował witrynę poświęconą swojemu autorskiemu interfejsowi One UI o informacje dotyczące jego trzeciej odsłony, powiązanej z najnowszym Androidem 11. Strona odpowiada odpowiada na najważniejsze - z punktu widzenia użytkowników - pytanie.

Android 11 i One UI 3: kiedy aktualizacja dla smartfonów Samsunga?

Na wspomnianej witrynie pojawiła się wzmianka, że "One UI 3 będzie dostępny od listopada 2020 roku lub później". Naturalnie dostępność aktualizacji uzależniona będzie od smartfonu, kanału dystrybucji oraz regionu.

Czy są szanse na to, że Android 11 wyląduje na pierwszych samsungach w Polsce jeszcze przed końcem roku? Jak najbardziej. W ubiegłym roku aktualizacja do One UI 2 z Androidem 10 ruszyła pod koniec listopada, a pierwsi użytkownicy w naszym kraju mogli ją pobrać już kilka dni później.

Samsung nie podaje żadnego harmonogramu aktualizacji poszczególnych urządzeń. Historia uczy jednak, że na pierwszy ogień pójdzie seria Galaxy S20, a następnie dołączy do niej Galaxy Note 20 i pozostałe modele. W takiej kolejności ruszyły zresztą także testy beta.

Android 11 i One UI 3: co nowego?

Nowe oprogramowanie wnosi masę mniejszych i większych usprawnień, wliczając to odświeżony wygląd interfejsu z półprzezroczystymi elementami i nowymi, bardziej dopracowanymi animacjami. Samsung chwali się kilkoma kluczowymi funkcjami.

Odtwarzacz multimediów zakotwiczony w panelu Quick pozwala teraz wygodnie przełączać się między filmami a muzyką przeciągnięciem palca. Ponadto panel powiadomień grupuje i wyświetla na pierwszym miejscu notyfikacje pochodzące z komunikatorów.

Obraz

Powiadomienia - również te na ekranie na ekranie blokady - zawierają więcej informacji.

Obraz

Dynamiczny ekran blokady - czyli funkcja automatycznie zmieniająca tapety przy każdym odblokowaniu - zawiera teraz obrazy pogrupowane w 10 kategoriach. Dotychczas było ich 5.

Obraz

Wideorozmowy można teraz prowadzić w trybie pełnoekranowym. Także z wykorzystaniem animowanych awatarów AR emoji.

Obraz

Garść nowych funkcji przygotowano z myślą o składanych smartfonach. Wraz z One UI 3 sporo rozwiązań zarezerwowanych dotychczas dla Galaxy Folda 2 trafi do pierwszej generacji.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)