Składane smartfony trafiają pod strzechy. Samsung sugeruje obniżkę cen

Składane smartfony trafiają pod strzechy. Samsung sugeruje obniżkę cen

Składane smartfony trafiają pod strzechy. Samsung sugeruje obniżkę cen
Miron Nurski
29.07.2021 12:15, aktualizacja: 29.07.2021 14:15

Raczej nie ma co oczekiwać, że nowe składaki będą konkurować z tanimi xiaomi, ale wiele wskazuje na to, że ich ceny nie będą specjalnie odbiegać od innych flagowców.

Składane smartfony póki co są - jak nazywają je nawet przedstawiciele Samsunga - technologiczną ciekawostką. Powodów takiego stanu rzeczy nie trzeba szukać daleko. Wystarczy spojrzeć na ceny jego składaków:

Coraz więcej wskazuje na to, że modele nowej generacji będą tańsze. I nie mowa tu o obniżce na poziomie 200 zł, lecz najpewniej dużo, dużo bardziej odczuwalnej.

Samsung ponownie sugeruje, że Galaxy Z Fold 3 oraz Z Flip 3 będą dużo tańsze od poprzedników

"Jestem podekscytowany mogąc powiedzieć, że nasza trzecia generacja składanych urządzeń da dostęp do nowych możliwości wielozadaniowości i zwiększonej trwałości jeszcze większej liczbie osób na całym świecie" - zapowiedział szef działu mobilnego Samsunga, TM Roh.

Samsung Galaxy Z Fold 3 i Galaxy Z Flip 3
Samsung Galaxy Z Fold 3 i Galaxy Z Flip 3© twitter.com/evleaks

Z kolei przy okazji ujawnienia najnowszych wyników finansowych Samsung ogłosił, że chce utrzymać pozycję lidera segmentu premium poprzez "wprowadzenie składanych smartfonów do mainstreamu".

Wprawdzie Samsung oficjalnie nie zabrał jeszcze głosu na temat cen, ale ciężko zwiększyć popularność składaków w inny sposób niż drastycznie przycinając ich ceny. Choć te nie są jeszcze znane, ptaszki ćwierkają, że można spodziewać się czterocyfrowych obniżek.

Galaxy Z Flip 3 i Galaxy Z Fold 3
Galaxy Z Flip 3 i Galaxy Z Fold 3© twitter.com/evleaks

Szef firmy zapowiedział także, że po modelach Galaxy Z Fold 3 oraz Z Flip 3 należy oczekiwać "zwiększonej trwałości". Według licznych przecieków, oba telefony mają być wodoszczelne, a przynajmniej jeden z nich może mieć obiektywy przykryte nowym szkłem Gorilla Glass z DX.

Premierę nowych przedstawicieli serii Galaxy Z zaplanowano na 11 sierpnia.

P.S. Samsung potwierdził także to, o czym nieoficjalnie mówi się od kilu miesięcy - nowego Galaxy Note'a w tym roku nie będzie. Nowe składaki mają za to zyskać kompatybilność z rysikiem S Pen.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)