Smartfon roku 2014 - wybór czytelników Komórkomanii

Smartfon roku 2014 - wybór czytelników Komórkomanii

Smartfon roku 2014 - wybór czytelników Komórkomanii
Miron Nurski
19.01.2015 19:36, aktualizacja: 19.01.2015 20:38

Pora na podsumowanie przygotowanego przez nas głosowania. Najlepszym smartfonem 2014 roku według czytelników Komórkomanii zostaje...

Zanim przejdziemy do wyników, chciałbym Wam podziękować za wszystkie głosy, których oddaliście dokładnie 5093. Walka o miejsca na podium była naprawdę wyrównana. No, przynajmniej jeśli chodzi o miejsce drugie i trzecie, bo jeden telefon zostawił w tyle całą konkurencję.

Miejsce trzecie - LG G3
LG G3
LG G3

O tym, że LG ma w naszym kraju wielu miłośników świadczyło już zajęcie przez G-dwójkę pierwszego miejsca w ubiegłorocznym zestawieniu. Rozsądna wycena topowych i markowych smartfonów ponownie się opłaciła, bo miejsce na podium znalazło się również dla modelu G3. Choć tym razem już nie tak wysokie.

Miejsce drugie - HTC One (M8)
HTC One (M8)
HTC One (M8)

Tajwańczycy trzymają poziom, bo już drugi rok z rzędu ich flagowiec zagrzewa drugie miejsce na podium. Nic dziwnego, bo to kolejny przedstawiciel z linii One mogący się poszczycić nieskazitelną jakością wykonania i niebanalnym designem. Może wynik byłby jeszcze lepszy, gdyby nie te Ultrapiksele...

Miejsce pierwsze - Galaxy Note 4
Samsung Galaxy Note 4
Samsung Galaxy Note 4

O ile modele LG G3 i HTC One (M8) szły łeb w łeb, o tyle Galaxy Note 4 zgarnął ponad 20% wszystkich głosów, dzięki czemu ani przez chwilę nie poczuł na plecach choćby najmniejszego oddechu konkurencji. Jest to telefon, który ma wszystko - od najlepszego ekranu na rynku, przez ultrawydajnego Snapdragona 805/Exynosa 7 Octa, aż po sensor promieniowania ultrafioletowego i czujnik natężenia tlenu we krwi. Widać też, że doceniacie lepszą niż w przypadku poprzedników jakość wykonania, bo w ubiegłym roku Galaxy Note 3 zajął dopiero miejsce czwarte.

Oto jak rozkładały się wszystkie głosy.

Najlepsze smartfony 2014 roku według czytelników Komórkomanii
Najlepsze smartfony 2014 roku według czytelników Komórkomanii

Warto również wspomnieć, że jeśli chodzi o nowe technologie, to jesteście bardzo, ale to bardzo konserwatywni. Takim wynalazkom jak YotaPhone 2 z ekranem E Ink czy Galaxy Note Edge z wygiętym wyświetlaczem zabrakło sporo choćby do przekroczenia progu wyborczego. A ten drugi niewiele różni się przecież od zwycięzcy.

Na koniec zachęcam również do rzucenia okiem na wybór redakcji Komórkomanii.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)