SMS-y tego nie potrafią. Google właśnie pokazał potęgę RCS

SMS‑y tego nie potrafią. Google właśnie pokazał potęgę RCS

Standard RCS zyskał istotną przewagę nad SMS-ami
Standard RCS zyskał istotną przewagę nad SMS-ami
Źródło zdjęć: © Unsplash
Miron Nurski
21.10.2022 16:16, aktualizacja: 25.10.2022 16:35

Dzięki technologii RCS będzie można wysłać wiadomość nawet 10 km nad ziemią.

RCS to forsowany przez Google'a standard, który docelowo ma zastąpić wysłużone SMS-y. W przeciwieństwie do nich nowa technologia bazuje na komunikacji internetowej, dzięki czemu do wysłania wiadomości wystarczy dostępność Wi-Fi. A to otwiera przed usługą zupełnie nowe możliwości, które Google postanowił wykorzystać.

RCS pozwoli wysłać wiadomość w samolocie. Google dogadał się z linią lotniczą

Wiele linii lotniczych oferuje swoim pasażerom dostęp do Wi-Fi, jednak jest on zazwyczaj płatny ekstra, a ceny mogą przyprawić o ból głowy. Google postanowił podejść do tematu inaczej.

Firma nawiązała współpracę z United Airlines. Protokół RCS będzie działał na pokładach samolotów tej linii bez dodatkowych kosztów.

Dzięki RCS wysyłanie wiadomości podczas lotu będzie nie tylko możliwe, ale i darmowe. Mówimy o zmianie zasad gry, bo samolot był dotychczas kojarzony jako miejsce, w którym kontakt ze światem zostaje odcięty.

Póki co z owoców tej współpracy skorzystają przede wszystkim Amerykanie. Jeśli jednak pomysł chwyci, niewykluczone, że w przyszłości Google dogada się także z innymi przewoźnikami.

Takie wykorzystanie RCS-ów mi się podoba

Google stara się przekonać użytkowników i operatorów do standardu RCS od lat. Dotychczas promocja tego rozwiązania sprowadzała się jednak głównie do krytyki Apple'a za to, że odmawia jego implementacji na iPhone'ach.

Teraz Google wreszcie zatroszczył się o to, by RCS-y zyskały realną przewagę nad innymi formami komunikacji. Oby więcej takich pomysłów.

Miron Nurski, redaktor prowadzący Komórkomanii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)