SMS-y tego nie potrafią. Google właśnie pokazał potęgę RCS

SMS-y tego nie potrafią. Google właśnie pokazał potęgę RCS21.10.2022 16:16
Standard RCS zyskał istotną przewagę nad SMS-ami
Standard RCS zyskał istotną przewagę nad SMS-ami
Źródło zdjęć: © Unsplash

Dzięki technologii RCS będzie można wysłać wiadomość nawet 10 km nad ziemią.

RCS to forsowany przez Google'a standard, który docelowo ma zastąpić wysłużone SMS-y. W przeciwieństwie do nich nowa technologia bazuje na komunikacji internetowej, dzięki czemu do wysłania wiadomości wystarczy dostępność Wi-Fi. A to otwiera przed usługą zupełnie nowe możliwości, które Google postanowił wykorzystać.

RCS pozwoli wysłać wiadomość w samolocie. Google dogadał się z linią lotniczą

Wiele linii lotniczych oferuje swoim pasażerom dostęp do Wi-Fi, jednak jest on zazwyczaj płatny ekstra, a ceny mogą przyprawić o ból głowy. Google postanowił podejść do tematu inaczej.

Firma nawiązała współpracę z United Airlines. Protokół RCS będzie działał na pokładach samolotów tej linii bez dodatkowych kosztów.

Dzięki RCS wysyłanie wiadomości podczas lotu będzie nie tylko możliwe, ale i darmowe. Mówimy o zmianie zasad gry, bo samolot był dotychczas kojarzony jako miejsce, w którym kontakt ze światem zostaje odcięty.

Póki co z owoców tej współpracy skorzystają przede wszystkim Amerykanie. Jeśli jednak pomysł chwyci, niewykluczone, że w przyszłości Google dogada się także z innymi przewoźnikami.

Takie wykorzystanie RCS-ów mi się podoba

Google stara się przekonać użytkowników i operatorów do standardu RCS od lat. Dotychczas promocja tego rozwiązania sprowadzała się jednak głównie do krytyki Apple'a za to, że odmawia jego implementacji na iPhone'ach.

Teraz Google wreszcie zatroszczył się o to, by RCS-y zyskały realną przewagę nad innymi formami komunikacji. Oby więcej takich pomysłów.

Miron Nurski, redaktor prowadzący Komórkomanii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)