Sony Xperia 1 V z datą premiery. Jest pierwszy zwiastun

Sony Xperia 1 IV
Sony Xperia 1 IV
Źródło zdjęć: © Licencjodawca
Miron Nurski

27.04.2023 18:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Większość producentów wypuszcza kolejne generacje swoich flagowych smartfonów mniej więcej co rok. Okazuje się, że "mniej więcej" nie zadowala Sony.

Ubiegłoroczna Xperia 1 IV ujrzała światło dzienne 11 maja. Analogiczną datę premiery będzie miał najnowszy model.

Sony Xperia 1 V: jest oficjalna zapowiedź

Sony ogłosiło, że na 11 maja zaplanowano kolejną "premierę produktową Xperia". Impreza odbędzie się dokładnie o 6 rano czasu polskiego i będzie transmitowana na YouTubie.

Japończycy co prawda nie mówią wprost, że gwoździem programu będzie Xperia 1 V, ale slogan "The next ONE is coming" zdaje się być dość oczywistą wskazówką.

Wygląd telefonu nie jest już tajemnicą, bo pierwsze zdjęcia i wizualizacje wyciekły już w lutym. Zmiany względem poprzedniej generacji mają być zresztą kosmetyczne: w oczy rzucają się przede wszystkim nieco większe i bardziej wyeksponowane obiektywy aparatu oraz brak sensora ToF 3D do detekcji głębi.

Wizualizacja Xperii 1 V oraz Xperia 1 IV
Wizualizacja Xperii 1 V oraz Xperia 1 IV© Licencjodawca

Pierwszy film promocyjny zaczyna się od pojawienia się wspomnianego sloganu na tle fotograficznej matrycy, więc można oczekiwać, że Xperia 1 V zostanie uzbrojona w sensor nowej generacji. W "czwórce" miał on niezbyt imponujący rozmiar 1/1,7 cala, ale - kto wie - może Japończycy przeskoczą na pełnoprawnego 1-calowca, skoro takie matryce produkują już dla konkurencji.

Sony co prawda zdążyło już użyć 1-calowego czujnika w Xperii Pro-I, ale był to zabieg podchodzący pod marketingową ściemę. W przypadku tego modelu obiektyw pokrywał raptem 60 proc. powierzchni matrycy, więc niemal połowa jej obszaru pozostawała całkowicie nieużywana.

Czy Xperia 1 V wypadnie pod tym względem lepiej? Przekonamy się już 11 maja.

Miron Nurski, redaktor prowadzący Komórkomanii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)