Sony Xperia 1 V z datą premiery. Jest pierwszy zwiastun

Sony Xperia 1 V z datą premiery. Jest pierwszy zwiastun

Sony Xperia 1 IV
Sony Xperia 1 IV
Źródło zdjęć: © Licencjodawca
Miron Nurski
27.04.2023 18:02

Większość producentów wypuszcza kolejne generacje swoich flagowych smartfonów mniej więcej co rok. Okazuje się, że "mniej więcej" nie zadowala Sony.

Ubiegłoroczna Xperia 1 IV ujrzała światło dzienne 11 maja. Analogiczną datę premiery będzie miał najnowszy model.

Sony Xperia 1 V: jest oficjalna zapowiedź

Sony ogłosiło, że na 11 maja zaplanowano kolejną "premierę produktową Xperia". Impreza odbędzie się dokładnie o 6 rano czasu polskiego i będzie transmitowana na YouTubie.

Japończycy co prawda nie mówią wprost, że gwoździem programu będzie Xperia 1 V, ale slogan "The next ONE is coming" zdaje się być dość oczywistą wskazówką.

Wygląd telefonu nie jest już tajemnicą, bo pierwsze zdjęcia i wizualizacje wyciekły już w lutym. Zmiany względem poprzedniej generacji mają być zresztą kosmetyczne: w oczy rzucają się przede wszystkim nieco większe i bardziej wyeksponowane obiektywy aparatu oraz brak sensora ToF 3D do detekcji głębi.

Wizualizacja Xperii 1 V oraz Xperia 1 IV
Wizualizacja Xperii 1 V oraz Xperia 1 IV© Licencjodawca

Pierwszy film promocyjny zaczyna się od pojawienia się wspomnianego sloganu na tle fotograficznej matrycy, więc można oczekiwać, że Xperia 1 V zostanie uzbrojona w sensor nowej generacji. W "czwórce" miał on niezbyt imponujący rozmiar 1/1,7 cala, ale - kto wie - może Japończycy przeskoczą na pełnoprawnego 1-calowca, skoro takie matryce produkują już dla konkurencji.

Sony co prawda zdążyło już użyć 1-calowego czujnika w Xperii Pro-I, ale był to zabieg podchodzący pod marketingową ściemę. W przypadku tego modelu obiektyw pokrywał raptem 60 proc. powierzchni matrycy, więc niemal połowa jej obszaru pozostawała całkowicie nieużywana.

Czy Xperia 1 V wypadnie pod tym względem lepiej? Przekonamy się już 11 maja.

Miron Nurski, redaktor prowadzący Komórkomanii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)