Xperia XZ2 i XZ2 Compact już w Polsce. Sony przygotowało genialną ofertę przedsprzedażową

Rusza przedsprzedaż Xperii XZ2
Rusza przedsprzedaż Xperii XZ2
Źródło zdjęć: © Sony
Miron Nurski

12.03.2018 11:08, aktual.: 12.03.2018 15:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Xperia XZ2 oraz XZ2 Compact oficjalnie debiutują na polskim rynku. Osoby, które polują na pierwszy model, mogą go wyrwać z ciekawym "gratisem".

Xperia XZ2 w przedsprzedaży z PlayStation 4 w prezencie

Cenę Xperii XZ2 ustalono na 3599 zł. Nie jest tanio, ale patrząc na cały zestaw przedsprzedażowy, robi się ciekawie. Obejmuje on bowiem nie tylko telefon, ale i konsolę PlayStation 4 Slim (500 GB) z trzeba grami na platformę PlayLink.

Xperia XZ2 i PlayStation 4 Slim
Xperia XZ2 i PlayStation 4 Slim

Wspomniana konsola z grami kosztuje - w zależności od sklepu - 1270-1400 zł.

Patrząc tylko na rynkową wartość prezentu, nie jest to żaden ewenement, bo producenci często dokładają produkty wycenione na podobne kwoty. Trzeba jednak zaznaczyć, że PlayStation 4 to dodatek o wiele bardziej mainstreamowy niż audiofilskie słuchawki czy zestaw akcesoriów zdrowotnych. Jeśli ktoś sam nie skorzysta, na pewno będzie miał komu konsolę sprezentować czy odsprzedać.

Na pochwałę zasługuje także model przedsprzedaży

Telefon i konsola to po prostu zestaw, który kupuje się jednocześnie u wybranych partnerów: Plus, T-Mobile, Play, RTV Euro AGD, Saturn, Media Markt, Allegro strefa marek (wyłącznie Oficjalny Sklep Sony Mobile), Media Expert, Komputronik, x-kom, Neonet.pl, Redcoon i Sony Centre.

Xperia XZ2 i PlayStation 4 Slim
Xperia XZ2 i PlayStation 4 Slim

Nie trzeba się bawić w żadne odwiedzanie stron promocyjnych, przepisywanie kodów z paragonów itp., co producenci często uskuteczniają.

Promocja potrwa od 12 marca do 6 kwietnia lub wyczerpania zapasów. Sony nie zdradza niestety, ile ich jest (choć - biorąc pod uwagę rozmach całego przedsięwzięcia - raczej sporo), więc zainteresowani nie powinni zwlekać z decyzją.

Inna sprawa, że ciężko oprzeć się wrażeniu, że cena telefonu jest na starcie podbita z uwagi na przedsprzedaż

3699 zł to sporo jak na Sony, które - nie licząc wyjątków z linii Premium - dotychczas starało się ustalać konkurencyjne ceny względem innych flagowców.

Xperia XZ2
Xperia XZ2

Dla porównania bezpośredni poprzednik - Xperia XZ1 - startował przed 5 miesiącami z poziomu 2999 zł. Zawyżenie ceny staje się jeszcze bardziej widoczne, gdy porówna się ją z ceną mniejszej Xperii XZ2 Compact.

Xperia XZ2 Compact kosztuje w Polsce 2599 zł

Mniejszy model jest więc o 1000 zł tańszy od dużej XZ2. To sporo. Xperia XZ1 Compact wyceniona była na dokładnie tyle samo, przy czym jej większa siostra była droższa o raptem 400 zł.

Xperia XZ2 Compact
Xperia XZ2 Compact

Różnice między tymi modelami nie są jakieś gigantyczne. Mniejszy wyświetlacz, inna obudowa (plastik zamiast szkła) czy brak nowego silniczka wibracyjnego i bezprzewodowego ladowania to nie jest coś, co uzasadniałoby tak dużą przepaść cenową.

Mniejszego modelu oferta przedsprzedażowa jednak nie obejmuje. Ten po prostu trafi do sprzedaży 6 kwietnia.

Do obu telefonów producent dorzuca ponadto:

  • szybką ładowarkę UCH12W (Xperia XZ2) lub UCH20 (XZ2 Compact);
  • przejściówkę USBC EC260 (pozwala na ładowanie telefonu i jednoczesne słuchanie muzyki);
  • słuchawki MH750.
Sony MH750 - słuchawki dokładane do Xperii XZ2 i XZ2 Compact
Sony MH750 - słuchawki dokładane do Xperii XZ2 i XZ2 Compact

Ewidentnie podbita cena Xperii XZ2 nie zmienia jednak faktu, że oferta jest wyjątkowo atrakcyjna. 3599 zł za topowy telefon i konsolę z grami to w dalszym ciągu dobra cena.

Niezła jest także cena Xperii XZ2 Compact, która - ze względu na niewielkie wymiary - zrobiła na mnie dobre wrażenie, gdy widziałem ją na targach MWC.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)