Specyfikacja Samsunga Galaxy S III wycieka do Sieci? Co za monstrum!

Specyfikacja Samsunga Galaxy S III wycieka do Sieci? Co za monstrum!

Nowy Samsung? | fot. androidcommunity.com
Nowy Samsung? | fot. androidcommunity.com
Bartosz Dul
10.10.2011 19:14, aktualizacja: 10.10.2011 21:14

Serwis phandroid.com dotarł do informacji, na które czekało wielu. Jeżeli te dane okażą się prawdziwe, to raczej mało kto będzie czekał na Nexusa Prime. Według nich już na początku 2012 roku Samsung pokaże Galaxy S III - smartfona z dwurdzeniowym procesorem o taktowaniu 1,8 GHz i 2 GB RAM-u. Co jeszcze trafi na pokład nowego flagowca Samsunga?

Pamiętacie specyfikację sprzętową Samsunga Galaxy S III, która obiegła świat? Pochodziła z bardzo niewiarygodnego źródła - serwisu 4chan? Okazuje się, że te dane wcale nie odbiegają tak bardzo od tego, co zostało ujawnione dzisiaj. Wtedy mówiono o czterordzeniowym procesorze o taktowaniu 2 GHz, 1,5 GB RAM-u, 4,65-calowym ekranie o rozdzielczości 1280 x 1024, obsłudze NFC i Androidzie Ice Cream Sandwich z nakładką TouchWiz 5.

Co ciekawe, nakładka Samsunga miałaby powstać  we współpracy z inżynierami Google'a i nie byłaby już tak zaawansowana jak wersja 4.0. Powód? „Lodowa” edycja systemu Google'a wnosi sporo rewolucji i ma być bardziej przyjazna dla użytkownika.

Anonimowy użytkownik wysłał serwisowi phandroid.com rzekomy slajd z wewnętrznej prezentacji Samsunga, na którym widać następcę Samsunga Galaxy S II. Zdjęcie dostarcza wielu cennych informacji.

Samsung Galaxy S roadmap | fot. phandroid.com
Samsung Galaxy S roadmap | fot. phandroid.com

Jak można zobaczyć na slajdzie - Samsung Galaxy S III ma być wyposażony w:

  • Dwurdzeniowy układ Exynos 4212 o taktowaniu 1,8 GH****z.
  • 2 GB pamięci RAM.
  • Aparat o rozdzielczości 12 Mpix.
  • 4,6-calowy ekran Super AMOLED Plus HD (a więc prawdopodobnie o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli) bez PenTile.
  • Androida 4.0 Ice Cream Sandwich.

Anonimowy informator przekazał także serwisowi informacje, że nowy model Samsunga zawiera sensor W750 BSI CMOS, obsługuje LTE oraz NFC. W odróżnieniu od nadchodzącego Nexusa Prime Galaxy S III nie będzie miał zakrzywionego ekranu, design też się zmieni (ze zdjęcia wynika, że będzie przypominać starsze modele tego producenta, takie jak Samsung Omnia HD czy smartfony z linii Wave), aby uniknąć problemów patentowych. Następca SGS II ma być od niego cieńszy.

W związku z działaniem na Androidzie ICS Galaxy S III ma być pozbawiony fizycznych przycisków, tak jak Nexus Prime. Zdjęcie powyżej potwierdza wcześniejsze plotki z 4chana odnośnie do TouchWiz 5 - ikony sugerują niedużą ingerencję nakładki w system, choć trudno to w pełni ocenić tylko na podstawie głównego pulpitu z widocznym dockbarem. Można jednak mniemać, że zmiany Samsunga ograniczą się do dodania własnych aplikacji i usług sieciowych, jak Social Hub, Game Hub czy Readers Hub.

Ta informacja jest oczywiście niepotwierdzona i należy do niej podchodzić z dystansem. Z drugiej strony jest to już kolejny przeciek, w którym dane oscylują niemal wokół tych samych liczb.  Trudno też uznać te informacje za mało prawdopodobne. Czy nie tak wyobrażaliście sobie właśnie następcę Samsunga Galaxy S II, przez wielu uznawanego za najlepszego smartfona świata?

Nowy Exynos z lepszą obsługą obrazu, aparat o wyższej rozdzielczości, wielkość ekranu uzasadniona stałymi elementami Androida ICS (wyszukiwarka, panel przycisków) i wysoka rozdzielczość wykorzystująca możliwości SAMOLED Plus HD - to są realnie występujące elementy, o których pisaliśmy już wielokrotnie. Dlaczego nie miałyby się pojawić w Samsungu Galaxy S III? Inny design, uciekający od stylu Apple'a - to ma sens. A Wy jak uważacie?

Źródło: phandroid.com

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)