Szklany ekran Samsunga Galaxy Z Flip to marketingowa ściema. Z łatwością się rysuje

Szklany ekran Samsunga Galaxy Z Flip to marketingowa ściema. Z łatwością się rysuje

Szklany ekran Samsunga Galaxy Z Flip to marketingowa ściema. Z łatwością się rysuje
Miron Nurski
17.02.2020 11:19, aktualizacja: 17.02.2020 12:19

Miało być tak pięknie, a wyszło jak zawsze. Rewolucyjna technologia zastosowana w składanym Samsungu Galaxy Z Flip okazała się nie być wcale taka rewolucyjna.

"Poznaj pierwszy składany, szklany ekran w urządzeniu Galaxy. Tak, złożyliśmy ekran ze szkła" - chwali się Samsung na swojej stronie. A jest się czym chwalić, bo szkło w składanym telefonie [del]zmienia[/del] powinno zmienić zasady gry.

Galaxy Fold i inne składane telefony mają wyświetlacze pokryte folią, która jest tak podatna na zarysowania, że przy odrobinie chęci da się ją trwale uszkodzić paznokciem. W Galaxy Z Flipie [del]zamiast[/del] oprócz tego zastosowano szkło o grubości raptem 0,03 mm, podczas gdy standardem w przypadku smartfonów jest grubość ok. 0,5 mm. Dzięki temu szkło jest elastyczne, zachowując przy tym zwiększoną odporność. Jest jednak haczyk.

Ekran Samsunga Galaxy Z Flip się rysuje, bo... jest pokryty folią

Zack Nelson z kanału JerryRigEverything poddał telefon Samsunga testowi wytrzymałościowemu. Choć w ogólnym rozrachunku okazał się on prawdopodobnie najmocniejszym składakiem na rynku, jego ekran - tak przecież przez producenta chwalony - jest najsłabszym ogniwem całej konstrukcji. Jak wykazał test, wystarczą 2 punkty w skali Mohsa, by go zarysować. Tak, panel poddaje się paznokciowi.

Samsung Galaxy Z Flip Durability Test – Fake Folding Glass?!

Nelson zauważa, że nic o twardości poniżej 6-7 punktów w skali Mohsa nie powinno być nazywane szkłem. Samsung jest natomiast innego zdania.

Samsung odpowiada

Redakcja The Verge skontaktowała się z przedstawicielami Samsunga i otrzymała potwierdzenie, że ekran Galaxy Z Flipa w istocie jest szklany, ale skrywa dodatkową warstwę ochronną "podobną do tej z Galaxy Folda".

Firma ma jednak oferować możliwość zastosowania dodatkowego zabezpieczenia. Na ten moment zagadką pozostaje to, czy wymienić można folię nałożoną fabrycznie.

Nieładnie, Samsungu

"Możesz pomyśleć, że składane szkło jest kruche, ale to szkło jest trwałe i chroni twój ekran przed zarysowaniami" - takie zapewnienie padło podczas oficjalnej prezentacji Samsunga Galaxy Z Flip. Możecie go wysłuchać tutaj (od 00:04:59).

412214151877427756

Jasne, na upartego próbować bronić Samsunga, że przecież nie szkło się rysuje, lecz folia, która je pokrywa. Ciężko jednak odebrać takie zapewnienia inaczej niż "ekran Z Flipa nie jest podatny na zarysowania". Zwłaszcza że padły kilka miesięcy po premierze Galaxy Folda, który właśnie za podatność na zarysowania był krytykowany.

Dla mnie jest to więc zwykła marketingowa ściema. Kolejna po 100-krotnym zoomie. Mam nadzieję, że to jednorazowe potknięcia i nie tak będzie wyglądał Samsung pod kierownictwem nowego prezesa.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)