Katalog smartfonówLG G Flex 2
LG G Flex 2
LG G Flex 2
  • System operacyjny: Android 5.1
  • Wbudowana pamieć: 32 GB
  • Pamięć RAM: 3 GB
  • Wyświetlacz: 5.5″, 1080 x 1920
  • Rozdzielczość aparatu: 13 Mpix
Ocena użytkowników
4.227 ocen
Twoja ocena

LG G Flex 2 – smartfon produkcji koreańskiego LG. Jego premiera miała miejsce w lutym 2015 roku. To druga generacja modelu, wypuszczona na rynek ponad rok po wzbudzającym kontrowersje LG G Flex. Ma takie same wygięte kształty, jednak posiada znacznie lepszą jakość wykonania. Od poprzednika ma też lepsze podzespoły i wyższej klasy ekran. To także samo naprawiająca się obudowa.

LG G Flex 2 – informacje ogólne

Światowi producenci od zawsze walczą ze sobą w poszukiwaniu najnowszych rozwiązań. W 2013 roku

tego typu nowinką stały się giętkie ekrany OLED. Sześć lat przed premierą Samsunga Galaxy Fold nikt jednak nie myślał o składanych telefonach. Wtedy wyświetlacze miały być wygięte w taki sposób, by smartfony uzyskiwały wyjątkowe kształty. Szybko dominować zaczęło pod tym względem LG, które jeszcze w tym samym roku przedstawiło pierwszy wygięty smartfon – LG G Flex.

Model zadebiutował w listopadzie 2013 roku i zawierał nowinki technologiczne koreańskiej firmy. Miał charakterystyczny kształt był przy tym wytrzymały (jego wyświetlacz się nie łamał, jak w przypadku pierwszego Samsunga Galaxy Fold). Recenzenci zwrócili jednak uwagę, że poza samymi innowacjami smartfon jest raczej przeciętny. Jego wyświetlacz miał nawet jak na tamte czasy niską rozdzielczość, a aparat był słabszy niż w innych urządzeniach za tę samą cenę.

Pierwszy G Flex sprzedawał się więc słabo. Firma LG nie zrezygnowała jednak z projektu. Przez następny rok udoskonalano urządzenie. Ruszyła też akcja reklamowa „nadając łukowi nowego znaczenia”. Na początku 2015 roku zadebiutował owoc prac koreańskich inżynierów. Na półkach sklepowych pojawił się LG G Flex 2. Dostępny był w dwóch kolorach: Platinum Silver (srebrnym) oraz Flamenco Red (czerwonym).

LG G Flex 2 – wygląd, budowa

LG G Flex 2 ma niecodzienny, wygięty i smukły kształt. Pomimo tego, normalnie zmieści się w kieszeni. Pomimo nazwy, nie da się go jednak swobodnie wyginać. Przetrwa jedynie niewielki nacisk. Ma w całości plastikową konstrukcję, z tylnym panelem pokrytym specjalną, samouleczającą się powłoką. Ma przetrwać zarysowania i sama je „wygładzić”. Przykładowo, jeśli zadrapiemy LG G Flex 2 paznokciami, wszelkie ślady znikną już po chwili.

Jak podaje producent, powłoka jest lepsza niż w poprzednim modelu. Przedni panel otaczają dwie niewielkie ramki, a tylna klapka jest zdejmowalna. Dostaniemy się jednak w ten sposób tylko do slotu na kartę microSIM i kartę pamięci. Tył smartfona to także typowe dla modeli LG z 2013 roku przyciski do regulacji głośności i odblokowywania urządzenia.

LG G Flex 2 – wyświetlacz, wymiary

Wyświetlacz LG G Flex 2 również jest zakrzywiony. To matryca P-OLED FullHD o przekątnej 5,5 cala. Ma rozdzielczość 1920x1080, co daje format obrazu 16:9 i zagęszczenie 403 pikseli na cal. To więc o wiele lepszy ekran, niż w poprzedniku. Tam mieliśmy do czynienia z ekranem 720p (oraz zagęszczeniem zaledwie 245 pikseli na cal). Obraz jest ostry, a kąty widzenia oraz jasność pozwalają na używanie smartfona w każdych warunkach.

Przedni panel został pokryty szkłem Corning Gorilla Glass 3, które także zostało specjalnie wygięte by zabezpieczyć przód LG G Flex 2 przed rysami i upadkami. Smartfon ma 149,1 mm wysokości, 75,3 mm szerokości i 9,4 mm grubości. Waży 152 gramy. Sam wyświetlacz zajmuje 73,5 proc. powierzchni przodu urządzenia.

LG G Flex 2 – procesor, pamięć

LG G Flex 2 posiada najlepszy dostępny w momencie premiery chipset. Urządzenie napędza Qualcomm MSM8994 Snapdragon 810 z ośmiordzeniowym procesorem (4x1.5 GHz Cortex-A53 i 4x2.0 GHz Cortex-A57). To także układ grafiki Adreno 430, a razem podzespoły te mają zapewniać płynną pracę nawet z najbardziej wymagającymi aplikacjami i grami. LG G Flex 2 ma, w zależności od wersji, 2 lub 3 GB pamięci RAM, a także 16 albo 32 GB pamięci wbudowanej. Tę ostatnią można dodatkowo rozszerzyć przy pomocy kart pamięci microSD.

LG G Flex 2 – system, łączność

W momencie premiery LG G Flex 2 posiadał Androida w wersji 5.0.2 (Lollipop). Od tamtej pory ukazał się szereg aktualizacji, które pomogą uruchomić urządzenie z systemem w wersji 6.0.1 (Marshmallow). Smartfon nie posiada nakładki od producenta, jednak znajdziemy tu jednak typowy dla modeli LG z 2015 roku launcher Optimus oraz kilka dodatkowych funkcji.

Wśród nich to między innymi LG Health, czyli aplikacja informująca nas o naszym zdrowiu, a także Qslide, czyli uruchamianie aplikacji jako niewielkie okienka. LG G Flex 2 posiada też preinstalowane aplikacje, w tym np. antywirusa firmy McAfee. Urządzenie posiada łączność LTE, a także technologię NFC. Znajdziemy tu również oczywiście Wi-Fi (802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, DLNA) z funkcją hotspotu, czyli udostępniania internetu.

LG G Flex 2 – aparat

Aparat to kolejny element usprawniony w LG G Flex 2. Z tyłu znajdziemy tu świetną matrycę o rozdzielczości 13 Mpix z BSI (podświetlaniem z tyłu) oraz obiektywem f/2.4, dzięki czemu smartfon robi dobre zdjęcia nawet w słabo oświetlonych warunkach. To także hybrydowy, laserowy autofocus, a także system stabilizacji obrazu OIS+. LG G Flex 2 pozwala na robienie zdjęć w trybie HDR, a także na nagrywanie wideo w rozdzielczości 2160p (30fps) oraz w 60 klatkach na sekundę (1080p).

Przednia kamera do selfie to rozdzielczość zaledwie 2.1 Mpix. Pozwala na nagrywanie wideo w Full HD, umożliwia także połączenia wideo.

LG G Flex 2 – funkcje

LG G Flex 2 to także m.in.:

  • GPS (z A-GPS, GLONASS)
  • system audio Dolby mobile
  • gniazdo słuchawkowe minijack 3.5mm
  • port podczerwieni (dzięki czemu smartfona możemy wykorzystać jako pilota do telewizora)
  • radio FM stereo (z RDS)
  • Bluetooth 4.1
  • akcelerometr, żyroskop, czujnik zbliżenia, kompas

LG G Flex 2 – bateria, akcesoria

Baterii w LG G Flex 2 nie da się wymienić. Pozwala jednak na pracę przez cały dzień. To akumulator Li-Po o pojemności 3000 mAh. W trybie standby wytrzyma nawet przez dwa tygodnie. Pozwala też na nawet pół dnia połączeń telefonicznych. Co najważniejsze, telefon bardzo szybko naładujemy. LG G Flex 2 posiada technologię szybkiego ładowania Quick Charge 2.

Ładowarka, którą otrzymujemy w zestawie również wspiera tę funkcję, nie musimy jej więc dokupować osobno. Oprócz niej wraz ze smartfonem dostajemy także słuchawki dobrej jakości.

LG G Flex 2 – cena

Cena LG G Flex 2 w momencie premiery wynosiła 2500 złotych. Szybko zaczęła jednak spadać i już po dwóch miesiącach smartfona można było kupić o 100 złotych taniej. Dziś smartfon nie jest już dostępny w sprzedaży. Używany można jednak kupić za o wiele mniejszą kwotę. Wg danych z 2019 roku, było to wtedy ok. 500-600 złotych.

Dane techniczne
ProducentLG
SegmentSmartfon ze średniej półki
System operacyjnyAndroid 5.1
Data premiery2015
Przekątna ekranu5.5″
Rozdzielczość ekranu1080 x 1920
Model procesoraQualcomm Snapdragon 810 MSM8994
Maksymalna pamięć operacyjna3 GB RAM
Maksymalna pamięć wewnętrzna32 GB
Rozdzielczość matrycy13 Mpix
Pojemność akumulatora3000 mAh
LG G Flex 2 - opinie (0)
Smartfony podobne do LG G Flex 2
Artykuły o LG G Flex 2