Tak ma wyglądać iPhone 12. Wyciekają schematy i wizualizacje

Tak ma wyglądać iPhone 12. Wyciekają schematy i wizualizacje

iPhone 12 Pro Max - wizualizacja bazująca na przeciekach
iPhone 12 Pro Max - wizualizacja bazująca na przeciekach
Źródło zdjęć: © Max Weinbach / EverythingApplePro
Miron Nurski
17.04.2020 11:48, aktualizacja: 17.04.2020 13:48

iPhone 11 + iPad Pro = iPhone 12.

Max Weinbach z serwisu XDA Developers dotarł do wczesnych schematów przemysłowych, które mają zdradzać wzornictwo nadchodzącego iPhone'a 12 Pro Max. Jako że przeciek bazuje na projekcie powstałym przed dodaniem ostatnich szlifów, źródło ocenia jego dokładność na 70 proc.

Co to oznacza? Że ogólny kształt obudowy, wymiary, wielkość ramki otaczającej ekran czy rozkład poszczególnych elementów raczej są już pewne. Zmianie ulec może natomiast wielkość wcięcia w ekranie czy wizualne detale.

iPhone 12 Pro Max na wizualizacjach

W oparciu o wspomniane schematy, EverythingApplePro przygotował trójwymiarowe modele, które odzwierciedlają prawdopodobny wygląd iPhone'a 12 Pro Max.

iPhone 12 Pro Max - wizualizacja bazująca na przeciekach
iPhone 12 Pro Max - wizualizacja bazująca na przeciekach© Max Weinbach / EverythingApplePro

Potwierdzają się wcześniejsze przecieki o odejściu od opływowych kształtów i postawieniu na ociosaną, płaską ramę. iPhone 12 Pro Max ma pod tym względem przypominać iPhone'y 4 i 5 czy nowe iPady Pro.

iPhone 12 Pro Max - wizualizacja bazująca na przeciekach
iPhone 12 Pro Max - wizualizacja bazująca na przeciekach© Max Weinbach / EverythingApplePro

Spłaszczone ma zostać także szkło pokrywające przedni i tylny panel.

iPhone 12 Pro Max ma mieć większy ekran i mniejsze ramki

Długość przekątnej ekranu względem iPhone'a 11 Pro Max ma wzrosnąć z 6,5 do 6,7 cala. Wymiary całej bryły mają natomiast tylko odrobine większe. Wszystko dzięki węższym ramkom otaczającym wyświetlacz.

iPhone 12 Pro Max i 11 Pro Max - wymiary
iPhone 12 Pro Max i 11 Pro Max - wymiary© Max Weinbach / EverythingApplePro

Dużo mniejsze ma być także wcięcie w ekranie, ale jego dokładne wymiary nie są jeszcze znane. Do tego aspektu lepiej się zatem nie przywiązywać, bo finalnie może wyglądać inaczej.

Przypomnę, że według wcześniejszych przecieków Apple szykuje aż cztery modele z linii iPhone 12, różniące się m.in. rozmiarem czy wyposażeniem. Kanciastą obudowę mają mieć przynajmniej dwa z nich.

iPhone 12 Pro Max ma dostać poczwórny aparat z sensorem LiDAR

Czujnik LiDAR został po raz pierwszy zastosowany w tegorocznym iPadzie Pro. Służy do bardziej precyzyjnego skanowania przestrzeni w 3D, co wykorzystywane jest przez aplikacje rozszerzonej rzeczywistości. Taki sensor ma także wylądować na pokładzie iPhone'ów 12 Pro.

iPhone 12 Pro Max i 11 Pro Max - wymiary
iPhone 12 Pro Max i 11 Pro Max - wymiary© Max Weinbach / EverythingApplePro

Kwadratowa wysepka z czterema aparatami ma być tym samym jeszcze większa niż w ubiegłorocznych smartfonach.

Na wizualizacjach w oczy rzuca się wyraźny brak symetrii, ale tego typu detale mogą jeszcze zostać dopracowane. Być może Apple zdecyduje się na dodanie obwódki, by upodobnić wygląd wszystkich obiektywów.

Jestem strasznie ciekaw, co z tego wszystkiego wyjdzie

Mam słabość do kanciastych brył starych iPhone'ów, ale moda na opływowe kształty nie bez powodu zbiegła się w czasie z trendem powiększania ekranów. Takie rozwiązanie poprawia ergonomię.

EXCLUSIVE iPhone 12 Pro Max Design Leaks! It's HUGE

W przypadku iPhone'a 12 Pro Max mówimy o urządzeniu z aż 6,7-calowym wyświetlaczem. Pytanie, czy tak duży panel w połączeniu z ociosaną bryłą i - prawdopodobnie - śliskim, matowym szkłem, będzie w stanie zapewnić wygodną obsługę. Odpowiedź poznamy najwcześniej we wrześniu. Albo i później, bo premiera iPhone'a 12 może się opóźnić z uwagi na pandemię koronawirusa.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (82)