Tak powstaje Nothing Phone (1). Nowa filozofia designu

Tak powstaje Nothing Phone (1). Nowa filozofia designu

Nothing Phone (1)
Nothing Phone (1)
Źródło zdjęć: © YouTube | Nothing
Marcin Hołowacz
07.07.2022 10:10

Atmosfera wokół Nothing Phone (1) jest regularnie podgrzewana. Aktualnie można zobaczyć jak od kuchni wyglądają prace nad telefonem.

Wyścig smartfonów w świecie technologii doczekał się nowego zawodnika, co ekscytuje wielu ludzi. Londyński startup zapowiadał już, że premiera Nothing Phone (1) powinna mieć miejsce 12 lipca, a przy okazji warto dodać, że Polska ma być jednym z pierwszych krajów, w których pojawi się ten intrygujący smartfon.

Proces tworzenia Phone (1). Nothing Series #3

Nothing ma swój oficjalny kanał YouTube, na którym pojawia się ciekawa seria mini-dokumentów o nazwie Nothing Series. Właśnie teraz ukazał się najnowszy odcinek. Na wstępie Kieran David, Software Product Design zwierza się z tego, że odczuwa zwątpienie niektórych ludzi. Docierały do niego komentarze w stylu: "to tylko hype", mające sugerować przesadnie napompowany szum wokół Nothing Phone (1). David stwierdza, że ma nadzieję uciszyć krytyków poprzez dostarczenie imponującego produktu.

Następnie możemy zobaczyć jak od kuchni wygląda praca zespołu, a Bruno Viegas odpowiedzialny za Software Product Design mówi, że system operacyjny jest oparty na Androidzie, lecz zależy im na wprowadzeniu odczuwalnych różnic na poziomie aplikacji natywnych, chociażby w obsłudze kamery czy nagrywania głosu. Twórcom zależy na tym, żeby stwierdzenie: "to jest Android, ale w lepszym wydaniu, w naszym środowisku" zostało wprowadzone w życie.

Później w mini-dokumencie ukazano linię produkcyjną, po której oprowadza nas Megha Vishwanath, Strategic Relations & Comms. Była to dobra okazja do pokazania testu Glyph Interface, aplikacji pozwalającej na przydatne wykorzystanie podświetlanej obudowy Phone (1). Paski LED są rozmieszczone w takiej konfiguracji, że informują użytkownika o różnych rzeczach, np. o tym czy aktualnie trwa ładowanie telefonu.

Później przeskakujemy między innymi do momentu, w którym Tom Ridley, Experience Design Lead dzieli się refleksją, że współczesne telefony są w niezwykle dużym stopniu oparte na interakcji z ekranem. Innymi słowy, niemal cały ciężar wszelkiej komunikacji ze smartfonem spoczywa na ekranie i właśnie dlatego ekipie odpowiedzialnej za Nothing Phone (1) zależało na wynalezieniu nowego języka komunikacji z tymi urządzeniami. Chodzi oczywiście o takie dodatki, jak wspomniany wcześniej Glyph.

Paski LED na obudowie mogą być na przykład zsynchronizowane z określonym dźwiękiem i mrugać wraz z nim. Designerzy pokazują jak oświetlenie na pleckach Phone (1) zamienia się w dodatkową ilustrację sygnału dzwonka.

Tego typu dokumenty oczywiście są tworzone z myślą o największych entuzjastach tematu. Nie każdy jest podekscytowany premierą Nothing Phone (1), ale trzeba przyznać, że całość zapowiada się intrygująco. Nie da się odmówić choćby tego, że jest tu wyraźny powiew świeżości, a nowa konkurencja na arenie z zasady jest pozytywnym zjawiskiem. Na koniec jeszcze raz przypominamy, że smartfon będzie wprowadzony na rynek 12 lipca. Urządzenie ma być wyposażone w procesor 6 nm Qualcomm Snapdragon 778G+ 5G. Niedawno pisaliśmy o wycieku specyfikacji i czarnym wariancie kolorystycznym telefonu.

Marcin Hołowacz, dziennikarz Komórkomanii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)