Tak ray tracing odmieni gry na smartfonach. Qualcomm pokazał demo
Przyszłoroczne smartfony mają zapewnić graczom wrażenia zarezerwowane dotychczas dla konsol i pecetów.
Snapdragon 8 Gen 2 oraz konkurencyjny MediaTek Dimensity 9200 to pierwsze czipy tych marek do smartfonów ze sprzętowym wsparciem dla technologii śledzenia promieni. Dzięki ray tracingowi możliwe jest tworzenie gier z realistycznymi efektami świetlnymi, odbiciami oraz cieniami. Jak zmieni się mobilne granie?
Snapdragon 8 Gen 2: pokaz możliwości ray tracingu na wideo
Qualcomm zaprezentował stworzone przez siebie demo technologiczne, które ma pokazywać zdolność Snapdragona 8 Gen 2 do renderowania grafiki z ray tracingiem. Możecie je obejrzeć poniżej.
Na szczęście firma nie ograniczyła się do publikacji animacji, której gracze nigdy nie ujrzą na własnych smartfonach. Podczas prezentacji pojawili się także przedstawiciele NetEase Thunderfire Studio, którzy pokazali zwiastun konkretnej gry z ray tracingiem, a konkretnie Justice Mobile.
Justice Mobile jeszcze przed dodaniem śledzenia promieni nazywane było jedną z najpiękniejszych gier na smartfony. Teraz dzięki realistycznemu oświetleniu i idealnym odbiciom wygląda to jeszcze lepiej.
Zła wiadomość jest taka, że akurat Justice Mobile to tytuł zarezerwowany dla rynku chińskiego. Qualcomm zapewnia jednak, że trwają prace także nad innymi grami.
Swoim zaangażowaniem w rozwój mobilnego ray tracingu szczególnie chwalą się firmy OPPO oraz OnePlus. Można więc oczekiwać, że w chwili premiery nadchodzących smartfonów tych marek gracze dostaną w swoje ręce jakiś grywalny pokaz możliwości tej technologii.
Miron Nurski, redaktor prowadzący Komórkomanii