Tańsze składaki, więcej rysików i nowe funkcje Galaxy S21. Samsung potwierdza przecieki

Tańsze składaki, więcej rysików i nowe funkcje Galaxy S21. Samsung potwierdza przecieki

Tańsze składaki, więcej rysików i nowe funkcje Galaxy S21. Samsung potwierdza przecieki
Miron Nurski
15.12.2020 17:13, aktualizacja: 15.12.2020 18:13

Koreańczycy zdradzili też, czego oczekiwać od Galaxy S21

Tae Moon Roh - nowy szef działu Samsung Mobile - opublikował na stronie firmy wpis, w którym podzielił planami na rok 2021. Duża część krążących po sieci przecieków została potwierdzona.

Po pierwsze - tańsze smartfony Samsunga ze składanymi ekranami

Od kilku miesięcy mówi się, że Samsung może pracować nad tańszymi wariantami modeli z linii Galaxy Z Fold lub/i Galaxy Z Flip. Szef firmy właśnie ogłosił, że w 2021 portfolio składaków zostanie rozszerzone, "by ta przełomowa kategoria stała się bardziej przystępna dla każdego".

Przypomnę, że Galaxy Z Flip - dotychczas najtańszy składak Samsunga - startował z poziomu 6600 zł. Z kolei Galaxy Z Fold 2 wyceniony został na 8799 zł.

Po drugie - rysiki S Pen dla większej liczby smartfonów Samsunga

Wieść gminna niesie, że Galaxy S21 Ultra oraz część przyszłorocznych składaków dostanie wsparcie dla rysika S Pen, który będzie opcjonalnym, sprzedawanym osobno akcesorium. Tymczasem Tae Moon Roh potwierdził, że Samsung "doda niektóre z najbardziej lubianych funkcji Galaxy Note'a do innych urządzeń".

Samsung Galaxy S21: wizualizacja na podstawie przecieków
Samsung Galaxy S21: wizualizacja na podstawie przecieków© app.voice.com/profile/onleaks

Zła wiadomość jest taka, że ruch ten ma być powiązany z planami całkowitego uśmiercenia serii Galaxy Note.

Po trzecie - styczniowa premiera Samsunga Galaxy S21

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że nowa seria flagowców ujrzy światło dzienne już 14 stycznia. Szef Samsunga nie potwierdził tego wprost, ale zdradził, że w styczniu ujawniona zostanie kolejna porcja informacji na temat planów firmy, co zdaje się pokrywać ze wcześniejszymi doniesieniami.

Jest to sytuacja niecodzienna, bo jak dotąd żaden reprezentant linii Galaxy S nie został pokazany tak wcześnie. Samsung celował zawsze w okres między połową lutego a końcem marca.

Co poza tym?

Samsung zapowiedział szersze wykorzystanie obecnego już w Galaxy Nocie 20 Ultra czipu ultra-wideband, który służy do orientowania urządzenia w przestrzeni. Ma on zmienić sposób w jaki otwieramy drzwi, korzystamy z samochodów czy lokalizujemy zgubione przedmioty lub zwierzaki.

Padła też zapowiedź "super-inteligentnych, profesjonalnych możliwości wideo- oraz fotograficznych" w smartfonach Galaxy, z dużym naciskiem na sztuczną inteligencję.

Jak wspomniałem - więcej szczegółów mamy poznać już w styczniu.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)