Tim Cook dumny z klientów. Przesiadają się z Androida na iPhone’y

Tim Cook dumny z klientów. Przesiadają się z Androida na iPhone’y

Tim Cook dumny z klientów. Przesiadają się z Androida na iPhone’y
Źródło zdjęć: © Getty Images
Konrad Siwik
04.05.2022 08:45, aktualizacja: 04.05.2022 13:32

Apple przekonuje, że coraz więcej klientów decyduje się na przejścia z systemu Android. Tim Cook twierdzi, że w ostatnim kwartale więcej nabywców iPhone'ów przesiadło się z Androida na iOS.

Jak donosi CNBC, prezes Apple Tim Cook rozmawiał ze Steve'em Kovachem o wynikach finansowych firmy w drugim kwartale 2022 roku. Według firmy Apple, w drugim kwartale 2022 roku wzrost sprzedaży iPhone'ów wyniósł ponad pięć procent, co świadczy o tym, że linia iPhone'ów 13 nadal ma mocną pozycję na rynku.

Cook dodał, że iPhone odnotowuje obecnie silny wzrost liczby użytkowników, zarówno wśród tych, którzy wymieniają iPhone'a na nowszy model, jak i tzw. switcherów – nowych klientów, którzy przesiadają się z systemu Android. Przychody z iPhone'a wyniosły 50,57 mld dol. wobec szacowanych 47,88 mld dol., co oznacza wzrost o 5,5 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym.

"W ciągu kwartału odnotowaliśmy rekordowy poziom aktualizacji, a także wzrost liczby switcherów, który był dwucyfrowy" – powiedział Cook Steve'owi Kovachowi z CNBC.

Wzrost sprzedaży sugeruje również, że segment smartfonów premium firmy Apple może być odporny na obawy związane z pogarszającym się zaufaniem konsumentów. Wzrost sprzedaży nastąpił także pomimo trudnego porównania iPhone'ów w ujęciu rocznym, ponieważ nowe iPhone'y zostały wprowadzone na rynek wcześniej, bo w 2021 roku. “To wyraźnie silny cykl” – podkreślił Cook.

Konrad Siwik, dziennikarz Komórkomanii

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)