Trwa pandemia, więc OnePlus zbudował igloo ze smartfonów. Czego nie rozumiesz?

Trwa pandemia, więc OnePlus zbudował igloo ze smartfonów. Czego nie rozumiesz?
Miron Nurski

03.12.2020 15:47, aktual.: 03.12.2020 16:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wszystko w imię sztuki.

Wirtualne koncerty to w czasach zarazy norma, ale OnePlus podszedł do tematu w dość niekonwencjonalny sposób.

OnePlus organizuje koncert w igloo z 50 smartfonów

4 grudnia o 19:00 czasu polskiego odbędzie się wirtualny koncert duńskiego wokalisty Madsa Langera. OnePlus zbudował do tego celu specjalną konstrukcję w kształcie igloo, w której wnętrzu znalazło się 50 smartfonów skierowanych ekranami do środka.

Idea jest taka: za pośrednictwem wspomnianych telefonów 50 osób, które wygrały specjalne VIP-owskie wejściówki, będzie mogło oglądać koncert w trybie telekonferencji. Ich twarze będą widoczne dookoła artysty podczas transmisji. Wśród szczęśliwców znalazło się dwóch Polaków.

Obraz

Oprócz 50 urządzeń pełniących funkcję wirtualnych miejscówek, OnePlus wykorzystał dodatkowo 24 telefony. 16 z nich będzie odpowiadać za wizualizacje oraz oświetlenie, a 8 posłuży do rejestracji wydarzenia oraz transmisji na żywo.

Koncert będzie można obejrzeć bezpłatnie na profilu OnePlusa na Instagramie oraz na kanale Madsa Langera na YouTubie. Wystarczy zeskanować kod QR na bilecie.

Obraz

Koncert - nazwany The Phone Dome - odbędzie się w Danii. Oprócz 74 smartfonów (modele OnePlus 8 Pro, 8T oraz Nord) producent wykorzystał 80 rurek ze stali nierdzewnej z 80 śrubami i nakrętkami. Cała konstrukcja waży 150 kg oraz mierzy 4 m wysokości i 2,35 m szerokości. Jej zaprojektowanie zajęło tydzień, a budowa jeden dzień.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)