Tydzień w krzywym zwierciadle: plastikowa przyszłość HTC i jaja z Cupertino

Tydzień w krzywym zwierciadle: plastikowa przyszłość HTC i jaja z Cupertino
20.04.2014 07:25
iPhone 5c
iPhone 5c

W tym roku Apple nie wytrzymało do Wielkanocy i zaliczyło lekki falstart robiąc sobie z nas jaja kilka dni wcześniej.

W środę firma wprowadziła na nasz rynek tańszą i bardziej okrojoną wersję swojego tańszego i bardziej okrojonego iPhone'a. Cena tego cuda cupertińskiej myśli technologicznej to 2279 zł. Jednocześnie marzenia konsumentów o iPhonie kosztującym mniej niż 2000 zł zostały olane, więc i śmigusa-dyngusa mamy z głowy.

50 Mpix - taką rozdzielczość ma mieć aparat modelu HTC One (M487), którego premiera spodziewana jest na rok 2509. Przynajmniej przedni aparat, bo tylny pozostanie oczywiście niezmieniony. Jeśli jednak nie chcecie tak długo czekać, fotki o takim rozmiarze będziecie mogli robić już za kilka dni i to w dodatku za pomocą smartfona o łudząco podobnej nazwie. Już 23 kwietnia debiutuje bowiem OnePlus One, który pozwoli na robienie 50-megapikselowych zdjęć za pomocą 13-megapikselowego aparatu.

Jeśli już jesteśmy przy temacie aparatów: ostatnio producenci przekonują nas, że fotograficzny efekt rozmycia soczewkowego to bajer, za który warto zapłacić 3000 zł na nowego smartfona. Na szczęście nie jest to już koniecznie, bo Google skopiowało tę funkcję i stosowną aplikację umieściło w Sklepie Play. Co więcej, przygotowany przez wyszukiwarkowowego giganta klon jest na tyle wierny, że działa dokładnie tak samo jak w przypadku nowych flagowców. Czyli prawie wcale.

412079415682794406

Firma HTC zatrudniła ostatnio nowego pracownika - Paula Goldena, czyli człowieka, który stoi za stworzeniem marki Samsung Galaxy. Myślę, że wszyscy doskonale wiemy, co to oznacza...

412079415682925478
Źródło zdjęć: © youtube.com

Plast... tzn. Wesołych Świąt!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)