Nie przemęczaj się. Zdziwisz się, ile rzeczy może zrobić za ciebie sztuczna inteligencja

Nie przemęczaj się. Zdziwisz się, ile rzeczy może zrobić za ciebie sztuczna inteligencja

Nie przemęczaj się. Zdziwisz się, ile rzeczy może zrobić za ciebie sztuczna inteligencja
Miron Nurski
31.12.2021 16:55, aktualizacja: 02.01.2022 14:51

Polecam taki styl życia. AI zmienia wszystko.

Z jednej strony "sztuczna inteligencja" to najbardziej wyświechtany slogan ostatnich lat, bo twórcy oprogramowania chętnie przypisują jej działanie nawet najprostszych funkcji. Z drugiej natomiast istnieje już masa sztucznych sieci neuronowych, których działanie faktycznie wywołuje opad szczęki.

Staram się utrwalić u siebie nawyk powierzania sztucznej inteligencji praktycznie każdej czynności, którą jest w stanie za mnie wykonać. Wygląda to tak, że jeśli czeka mnie jakiś żmudny, rzemieślniczy proces, otwieram Google'a i wpisuję "AI + nazwa czynności".

Możecie się zdziwić, ile rzeczy da się w taki sposób załatwić w kilka sekund.

Sztuczna inteligencja bardzo ułatwia choćby pracę ze zdjęciami i filmami

Często na potrzeby artykułów przygotowuję proste fotomontaże. Do niedawna nawet wycięcie obiektu z tła mogło zająć kilka minut; jeśli obiekty na pierwszym i drugim planie zlewają się ze sobą kolorystycznie, wbudowane w edytory zdjęć narzędzia do zaznaczania nie zawsze dawały radę.

Dziś zaznaczanie obiektów coraz częściej wspierane jest przez AI. I nie trzeba już nawet sięgać po drogiego Photoshopa. Ba - nie trzeba nawet niczego instalować.

Jakiś czas temu wpisałem w Google'a "AI background remover" i trafiłem na tę stronę. Potrafi ona z imponującą precyzją usunąć tło ze zdjęcia lub nawet filmu.

412225278141071916

Zdarza mi się też pracować z grafikami o niskiej jakości. Mamy końcówkę 2021 roku, a bylibyście w szoku, ilu producentów wciąż udostępnia redakcjom technologicznym zdjęcia prasowe swoich produktów w rozdzielczości nieprzekraczającej 600p.

Po wygooglaniu hasła "AI image resizer" wyskakuje sporo internetowych narzędzi do zwiększania rozdzielczości zdjęć. Osobiście lubię korzystać z aplikacji Remini.

412225278141268524

Kiedyś walka z kiepskiej jakości prasówką sprowadzała się do żmudnego wygładzania krawędzi. Dziś to kwestia kliknięcia.

To tylko dwa proste przykłady, ale foto- i wideograficznych narzędzi AI jest mnóstwo. W kilka sekund możecie także, chociażby podmienić twarz na filmie, zrobić śpiewające selfie czy zmienić dowolny film w płynne slow-motion.

AI w kilka sekund robi to, co człowiekowi zajęłoby długie godziny

Parę lat temu zajmowałem się hobbystycznym miksowaniem muzyki. Zdobycie samego wokalu lub podkładu wymagało często filtrowania ścieżek audio, a że do każdego utworu trzeba podejść nieco inaczej, zdarzało się, że nad pojedynczym kawałkiem siedziałem kilka godzin.

Jakiś czas temu byłem ciekaw, czy istnieją narzędzia AI, które są w stanie odseparować ścieżki audio automatycznie. I oczywiście, że istnieją. VocalRemover.com z rozbijaniem utworów na wokale i podkłady radzi sobie wręcz niewiarygodnie sprawnie.

Test VocalRemover.com

Gdybym chciał w taki sposób odfiltrować wokal ręcznie, zajęłoby mi to pół dnia, a efekt i tak byłby gorszy od tego, co sztuczna inteligencja wyciąga w kilka sekund. W pięknych żyjemy czasach.

Jeśli wy również regularnie tracicie czas na powtarzanie tych samych, żmudnych czynności, polecam rozejrzeć się za dobrym AI. Z dnia na dzień lista rzeczy, których sztuczna inteligencja jeszcze robić nie potrafi, staje się coraz krótsza.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)