W tym roku Google wprowadzi aż trzy modele Pixel? To możliwe

W tym roku Google wprowadzi aż trzy modele Pixel? To możliwe
Mateusz Żołyniak

12.05.2017 13:20, aktual.: 12.05.2017 15:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gigant z Mountain View pracuje już nad drugą generacją smartfonów Pixel. Wiele wskazuje na to, że w tym roku pojawią się aż trzy modele z tej linii, a jeden z nich pojawił się niedawno w jednym z popularnych benchmarków.

Google szykuje aż trzy Pixele?

Pixel i Pixel XL nie są przełomowymi smartfonami, ale i tak zostały dość ciepło przyjęte przez użytkowników. Jasne jest więc, że wyszukiwarkowy gigant pracuje już nad ich następcami. Co ważne - Google ma w tym roku wprowadzić aż trzy nowe urządzenia.

Wzmianki o Google Pixel 2 w kodzie AOSP
Wzmianki o Google Pixel 2 w kodzie AOSP© slashgear

Pojawiające się od jakiegoś czasu doniesienia wskazują, że ich nazwy - tak, jak w przypadku pierwszych modeli z linii Pixel czy wprowadzanych wcześniej nexusów - będą pochodzić od nazw wodnych zwierząt. Oznaczenia kodowe tegorocznych smartfonów Google'a to:

  • Muskie (szczupak amerykański) - Pixel 2;
  • Walleye (sandacz amerykański) - Pixel 2 XL;
  • Taimen (tajmień) - trzeci tegoroczny model.

To właśnie ostatni z modeli (ten najbardziej tajemniczy) pojawił się właśnie w bazie programu Geekbench. Czego dowiedzieliśmy się o urządzeniu?

Taimen z Androidem O i Snapdragonem 835

Dane pobrane przez Geekbench wskazują, że sprzęt o kodowej nazwie "Google Taimen" działa pod kontrolą Androida O i ma ośmiordzeniowy układ Qualcomma. Jednostka ta w testach single-core i multi-core wykręca odpowiednio 1804 i 6248 punktów, więc jasne jest, że chodzi o Snapdragona 835.

Smartfon o kodowym oznaczeniu Google Taimen w bazie Geekbench
Smartfon o kodowym oznaczeniu Google Taimen w bazie Geekbench

Układ w modelu Google'a współpracuje z 4 GB pamięci operacyjnej RAM. Biorąc pod uwagę, że inni znani producenci również pozostali przy takich kościach, nie ma co raczej liczyć na 6 GB RAM-u w nowych Nexusach. Taimen tak, jak Pixel 2 i Pixel 2 XL, ma być wyprodukowany przez HTC.

Czym wyróżni się trzeci z nowych Pixeli?

Można spodziewać się tego, że nowe Pixele będą pierwszymi urządzeniami z nową wersją Androida i zostaną oparte na topowym układzie Qualcomma, więc dane z Geekbench na wiele się nie zdały. Szczególnie, że wciąż nie wiadomo jakim dokładnie urządzeniem będzie model o nazwie kodowej Taimen.

Jasne jest to, że modele o nazwach Muskie i Walleye to Pixel 2 i jego większy wariant. Niektóre opinie wskazują, że trzeci z modeli może cechować się jeszcze większym ekranem. Nie można jednak wykluczyć też, że chodzi o kompaktową wersję smartfona czy tablet.

Sam uważam jednak, że Google może w tym roku przygotować sprzęt dla fanów nowinek technologicznych, który będzie odpowiedzią na Galaxy S8 i nowego iPhone'a. Nieco droższy model, który wyposażony będzie w zagięty na bokach ekran LG i podwójny aparat.

O tym, czy tak będzie, przekonamy się jednak najpewniej dopiero za kilka miesięcy. Nowe Pixele zostaną bowiem zaprezentowane w drugiej połowie roku.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)