Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: DrawTime, Mega Photo i LEGO Technic Race

Mega Photo
Mega Photo
Miron Nurski

05.04.2014 14:04, aktual.: 05.04.2014 16:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W najnowszym WZGiA znajdziecie m.in. narzędzie do własnoręcznego rysowania widgetów zegarowych, aplikację z kuponami rabatowymi do McDonald's i garść wciągający gier.

Personalizacja

Paradise Video Wallpapers
Paradise Video Wallpapers

Zestaw tapet (Zedge)

Paradise Video Wallpapers to zestaw animowanych tapet, które przeniosą nas do tytułowego raju. Przez "raj" twórcy mają na myśli przepiękne krajobrazy.

Paradise Video Wallpapers
Paradise Video Wallpapers

Całość ma formę aplikacji, z poziomu której pobieramy interesująca nas tapety. W opisie w Sklepie Play widnieje informacja, że jest ich ponad 100, ale mi udało się naliczyć nieco ponad 30. Nie wiem, czy jest to uzależnione od rozdzielczości ekranu czy też resztę można w jakiś sposób odblokować. Tak czy inaczej, każdą animację przed pobraniem możemy obejrzeć w niewielkim okienku z podglądem.

Paradise Video Wallpapers
Paradise Video Wallpapers

Wszystkie tapety to przepiękne kilkusekundowe sekwencje wideo odtwarzane na naszym pulpicie. Brzmi to groźnie, ale deweloperzy zapewniają, że ich dzieło jest "neutralne dla baterii". I faktycznie nie odnotowałem jakiegoś zwiększonego zużycia energii. Większość klipów została starannie zapętlona, więc nie uświadczymy tutaj żadnych irytujących przeskoków.

Paradise Video Wallpapers
Paradise Video Wallpapers

W aplikacji znalazło się sporo reklam, ale wyświetlane są one jedynie w sekcji, w której zarządzamy tapetami. Jest ona zatem jak najbardziej warta uwagi.

Video wallpapers for mobile - battery neutral, beautiful!

Plusy:

 • piękne krajobrazy
 • staranne zapętlenie sekwencji wideo
DrawTime - darmowa
DrawTime
DrawTime

Widget zegarowy (DashClock)

W zasobach Sklepu Play znajdują się tysiące widgetów zegarowych. Jeśli jednak w tym gąszczu nie potraficie znaleźć niczego dla siebie, najlepiej będzie... narysować sobie widget samemu. Pomoże Wam w tym DrawTime.

DrawTime
DrawTime

Przygotowany przez studio OriSoft Team program służy właśnie do własnoręcznego rysowania widgetów. Edytor został podzielony na 11 pól, w których kolejno rysujemy cyfry od 0 do 9 oraz dwukropek.

DrawTime
DrawTime

Podczas przygotowywania każdego znaku możemy wybrać interesujący nas kolor oraz grubość pędzla. Opcjonalnie możliwe jest także skorzystanie także z wykropkowanego szablonu,

DrawTime
DrawTime

Szkoda, że zabrakło tutaj bardziej zaawansowanych narzędzi takich jak wstawianie prostych linii czy też wypełnianie kolorem. Z drugiej zaś strony narysowane ręcznie i niechlujnie mają swój urok. O ile oczywiście ma się przynajmniej odrobinę talentu, bo owoc mojej kilkuminutowej pracy wygląda tak:

DrawTime
DrawTime

W każdym razie własnoręczne rysowanie widgetów to fajna zabawa, a i osiąganym w ten sposób efektom - jakie by nie były - nie sposób odmówić niepowtarzalności.

DrawTime preview

Plusy:

 • ciekawy pomysł na aplikację
 • wygodna obsługa

Minusy:

 • brak bardziej zaawansowanych narzędzi do rysowania
Mega Photo - darmowa lub płatna (6,21 zł)

Aplikacje użytkowe

Mega Photo
Mega Photo

Aplikacja fotograficzna (Perfect365)

Mega Photo aplikacja, która pozwala nakładać ciekawe efekty wizualne na obraz przechwytywany z przedniej lub tylnej kamerki.

Mega Photo
Mega Photo

Po uruchomieniu programu ujrzymy siatkę z dziewięcioma efektami wyświetlanymi w czasie rzeczywistym. Na tym jednak nie koniec, bo przesuwając ekran przechodzimy do kolejnych efektów, których jest tutaj całe mnóstwo. Obraz z aparatu możemy wkleić na obracającą się trójwymiarową kostkę lub przesuwające się puzzle, dodać rozmycie, zrobić negatyw, idepe, itede. Naprawdę jest w czym wybierać.

Mega Photo
Mega Photo

Mi najbardziej przypadły do gustu efekty, które pozwalają wstawić swoją twarz w "Monę Lisę", Wielkiego Sfinksa czy też Mount Rushmore.

Po wybraniu interesującego nas trybu zostanie on wyświetlony na całym ekranie. Z tego poziomu możemy zrobić zdjęcie lub nagrać wideo i zapisać je w pamięci urządzenia.

Mega Photo
Mega Photo

Czy to wszystko ma jakieś praktyczne zastosowanie? Aplikacja pozwala uzyskać naprawdę zabawne efekty, które na pewno zrobią furorę na domówce. Ciekawym pomysłem może być także wklejenie swojej twarzy w Statuę Wolności i nagranie urodzinowych życzeń, które następnie wyślemy komuś e-mailem. Na to wszystko dochodzi również oczywiście możliwość publikacji swoich dzieł w serwisach społecznościowych.

Mega Photo
Mega Photo

Program dostępny jest w dwóch wersjach: darmowej oraz płatnej. Ta druga oferuje po prostu więcej ciekawych efektów, które przykryte znakiem wodnym możemy obejrzeć w wariancie bezpłatnym.

Mega Photo
Mega Photo

Plusy:

 • ogromny wybór ciekawych efektów
 • płynne działanie interfejsu

Wersja darmowa lub płatna (6,21 zł)

Kupony do McDonalds
Kupony do McDonalds

Aplikacja użytkowa (Tanie żarcie)

Aplikacje agregujące kupony zniżkowe do popularnych fastfoodowych sieci opisywałem już kilkakrotnie. Apkę stworzoną przez jednego z naszych czytelników (Dzięki Łukasz za podesłanie linka!) wyróżnia jednak kilka interesujących funkcji, których próżno szukać o konkurencji.

Kupony do McDonald's
Kupony do McDonald's

Program wyróżnia się minimalistycznym, schludnym i przejrzystym interfejsem. Już na wstępie jesteśmy witani przez informację, do kiedy ważne są nowe kupony rabatowe. Tę istotną skądinąd informację łatwo jest przeoczyć w wielu aplikacjach tego typu.

Same kupony możemy przejrzeć w widoku listy oraz zdjęć. W obu przypadkach wybranie interesującej nas pozycji spowoduje wyświetlenie się w trybie pełnoekranowym kuponu, który należy pokazać kasjerowi.

Kupony do McDonald's
Kupony do McDonald's

Co ciekawe, znalazł się tutaj również szczegółowy cennik uwzględniający wszystkie zestawy, kanapki, desery, przekąski, sałatki i napoje zarówno z oferty śniadaniowej, jak i klasycznej. Warto zaznaczyć, że o pełne menu ciężko jest znaleźć nawet na internetowej stronie McDonald's.

Kupony do McDonald's
Kupony do McDonald's

Wisienką na torcie są tabelki z wartością odżywczą każdej potrawy. Oczywiście w czytelnej i miłej dla oka formie.

Kupony do McDonald's
Kupony do McDonald's

Jest to bez wątpienia jedna z najbardziej funkcjonalnych i najlepiej zaprojektowanych aplikacji z kuponami na Androida. W Sklepie Play można znaleźć także analogiczne apki z kuponami do KFC i North Fisha.

Plusy:

 • przejrzysty i wygodny w obsłudze interfejs
 • szczegółowy cennik
 • informacje o wartości odżywczej wszystkich potraw
Dead End - 3,29 zł (darmowa wersja próbna)

Gry

Dead End
Dead End

Gra wyścigowa (Death Tour)

Dead End to gra wyścigowa, której monochromatyczna oprawa graficzna nawiązuje do horrorów klasy B z lat 70. Powiązania nie kończą się zresztą wyłącznie na grafice, bo zadaniem gracza jest tutaj głównie rozjeżdżanie napotykanych po drodze zombi.

Dead End
Dead End

Specyficzna warstwa wizualna nadaje temu tytułowi uroku, ale też utrudnia rozgrywkę. Czasami podczas jazdy ciężko jest bowiem odróżnić będącego naszym celem zombiaka od przeszkody, którą powinniśmy ominąć.

Dead End
Dead End

Ciekawym rozwiązaniem wprowadzonym do mechaniki gry jest wykorzystanie... wycieraczek. Za ich pomocą poprawiamy sobie widoczność przecierając ekran z pokrywającej go krwi. Podczas jazdy możemy je wykorzystać tylko kilka razy, więc trzeba to robić z głową. Jest to całkiem fajne urozmaicenie.

Dead End
Dead End

Pełna wersja gry została wyceniona na nieco ponad 3 zł, ale zakupu dokonujemy wewnątrz gry. Najpierw możemy ją pobrać i przetestować bezpłatnie.

Dead End - Launch trailer

Plusy:

 • klimatyczna oprawa audiowizualna
 • oryginalny pomysł na wykorzystanie wycieraczek

Minusy:

 • dość szybko się nudzi
ReNuked - darmowa
ReNuked
ReNuked

Zręcznościówka (Hungry Ghost)

Sukces gry Flappy Bird sprawił, że w Google Play pojawia się coraz więcej irytująco-wciągających zręcznościówek. Jedną z nich jest ReNuked.

ReNuked
ReNuked

Gra polega na podbijaniu spadających z nieba bomb w taki sposób, by te nie spadły na ziemię. Tapnięcie ekranu pod bombą sprawi, że ta delikatnie podskoczy, a po czwartym tapnięciu nastąpi detonacja. Oczywiście wraz z postępem rozgrywki na ekranie pojawia się coraz więcej bomb, a gracz musi się wykazać coraz większą zręcznością.

Dostępne są tutaj także dodatkowe ułatwiacze, które aktywowane są po naładowaniu ulokowanego na dole paska do określonego poziomu. Mi póki co nie udało się jednak chronić ziemi przed nadlatującymi bombami wystarczająco długo, by je odblokować.

ReNuked
ReNuked

Zarówno zasady gry, jak i grafika zostały maksymalnie uproszczone, ale rozgrywka jest naprawdę wciągająca, a bicie kolejnych rekordów satysfakcjonujące ze względu na dość wysoki poziom trudności. Niestety wymagające sporej precyzji sterowanie sprawia, że nawet na 5,2-calowym ekranie gra się średnio wygodnie.

Playstore - ReNuked Trailer/Teaser

Plusy:

 • wciągająca rozgrywka

Minusy:

 • niewygodne sterowanie na ekranie smartfona
LEGO Technic Race
LEGO Technic Race

Runner (Redline Rush)

Najnowsza gra największego na świecie producenta klocków to udający wyścigi samochodowe runner. Rolę sterowanych przez nas pojazdów pełnią oczywiście modele Lego Technic.

LEGO Technic Race
LEGO Technic Race

Celem gry jest przemierzenie jak najdłuższego dystansu na trójwymiarowym torze wyścigowym. Porozmieszczanie na nich dopalacze przyspieszają nasz pojazd, a wszechobecne blokady i auta wirtualnych przeciwników spowalniają. Jeśli zaliczymy zbyt dużo przeszkód lub/i ominiemy za dużo dopalaczy, zabawkowy samochód się zatrzyma kończąc tym samym rozgrywkę.

LEGO Technic Race
LEGO Technic Race

Oczywiście im dłużej pozostaniemy w grze, tym więcej punktów zdobędziemy. Aby nie było zbyt nudno, nasze wyniki porównywane są z wynikami innych osób, dzięki czemu możemy rywalizować z graczami z całego świata.

LEGO Technic Race
LEGO Technic Race

Całość ma potencjał, ale widać, że tytuł ten został przygotowany w pośpiechu. Znajdziemy tutaj bowiem raptem jeden tor i trzy pojazdy, przez co gra szybko się nudzi.

LEGO Technic Race
LEGO Technic Race

Plusy:

 • dynamiczna rozgrywka
 • wygodne, oparte na gestach sterowanie

Minusy:

 • po kilki minutach zaczyna nudzić
Wimp: Who Stole My Pants?
Wimp: Who Stole My Pants?

Gra zręcznościowo-logiczna (The Secret Of Space Octopuses)

W tej platformówce z elementami gry zręcznościowo-logicznej wcielamy się w sympatycznego kosmitę o imieniu Wimp, któremu ktoś podwędził bieliznę. Naszym zadaniem jest oczywiście pomóc mu ją odzyskać.

Wimp: Who Stole My Pants?
Wimp: Who Stole My Pants?

Na każdej z 80 plansz rozmieszczono - zazwyczaj w trudno dostępnych miejscach - dwie rolki papieru toaletowego oraz tytułowe gatki. Aby zdobyć komplet punktów, należy odnaleźć je wszystkie. W tym celu będziemy musieli nieco pogłówkować, by rozsądnie wykorzystać wszystkie napotkane elementy oraz wykazać się zręcznością.

Wimp: Who Stole My Pants?
Wimp: Who Stole My Pants?

Jest to naprawdę grywalna i wciągająca produkcja. Przyczepić mógłbym się tylko rozmieszczenia wirtualnych przycisków, bo - nie wiedzieć czemu - mój palec często wędrował kilka milimetrów obok nich, przez co sterowanie przez pierwszych kilka minut było dość irytujące.

Wimp: Who Stole My Pants? Gameplay Video

Plusy:

 • przyjemna, dwuwymiarowa grafika
 • sporo przemyślanych poziomów
 • grywalność

Minusy:

 • sterowanie wymaga przyzwyczajenia
Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)