Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: szybki Launcher Balancer, intuicyjny Swipe Calculator i taktyczny Breach & Clear

Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: szybki Launcher Balancer, intuicyjny Swipe Calculator i taktyczny Breach & Clear

Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji
Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji
Miron Nurski
14.09.2013 11:30, aktualizacja: 14.09.2013 13:30

Zapraszam na kolejne wydanie Weekendowego Zestawu Gier i Aplikacji. Tym razem przygotowałem dla Was m.in. bardzo szybki, lekki i stabilny launcher, kalkulator obsługiwany za pomocą gestów, dzięki któremu można wykonywać obliczenia szybciej niż kiedykolwiek wcześniej i garść wciągających gier.

PersonalizacjaUbuntu Live Wallpaper - darmowa

Ubuntu Live Wallpaper
Ubuntu Live Wallpaper

Z pewnością kojarzycie rozwijany od dłuższego czasu mobilny system operacyjny Ubuntu Touch, który cechuje się bardzo charakterystycznym ekranem powitalnym. Opisywana przeze mnie tapeta jest jego klonem.

Ubuntu Live Wallpaper składa się z zegara wyświetlającego aktualną godzinę i datę oraz subtelnie animowanego tła. Dzięki przemyślanej kolorystyce wszystkie ikony na pulpicie prezentują się całkiem nieźle. Dopóki oczywiście nie przysłaniają samego zegara, ale i na to znalazło się rozwiązanie.

Ubuntu Live Wallpaper
Ubuntu Live Wallpaper

Z poziomu ustawień możliwe jest przesunięcie zegara w dowolne miejsce na ekranie. Po ulokowaniu go przykładowo w górnej części zyskujemy nieco przestrzeni na dole, gdzie możemy rozmieścić ikony i widgety. Oczywiście w dalszym ciągu pół pulpitu zarezerwowane jest dla samej tapety, ale cóż. Coś za coś.

Ubuntu Live Wallpaper
Ubuntu Live Wallpaper

Reszta ustawień prezentuje się bardzo ubogo, bo sprowadza się jedynie do możliwości zmiany formatu daty i godziny.

Ubuntu Live Wallpaper
Ubuntu Live Wallpaper

Twórcy chwalą się ponadto w opisie aplikacji, że nie działa ona bez przerwy w tle, co pozytywnie wpływa na zapotrzebowanie na energię. Przykładowo zegar odświeżany jest tylko wtedy, gdy tapeta jest widoczna.

[plus] świetny wygląd

[plus] niewielkie zapotrzebowanie na energię

[minus] tapeta wciąż znajduje się w fazie beta, a twórcy nie rozwijają jej od wielu miesięcy

Launcher Balancer - darmowa

Launcher (Smart Launcher)

Launcher Balancer
Launcher Balancer

Deweloperzy odpowiedzialni za stworzenie tej aplikacji deklarują, że zależało im na tym, by okroić swoje dzieło ze zbędnych ustawień i wodotrysków, a zamiast tego zaoferować launcher, który będzie szybki, lekki, stabilny i prosty w obsłudze. Taki też w istocie jest, jednak ma również kilka asów w rękawie.

Po uruchomieniu programu naszym oczom ukaże się pulpit z widgetem zegarowym wzorowanym na tym z Androida 4.2+. Po jego kliknięciu przechodzimy do ustawień, w których możemy zmienić format godziny oraz motyw graficzny, a tych jest całkiem sporo. Taki dodatek to oczywiście żadna rewelacja, ale swego czasu poświęciłem sporo czasu na znalezienie podobnego zegara, który byłby kompatybilny ze starszymi wydaniami Androida, więc miło, że coś takiego znalazło się w standardzie.

Launcher Balancer
Launcher Balancer

Kolejna miła niespodzianka to nieźle wyglądająca i całkiem funkcjonalna belka z pogodą, którą można zsunąć przeciągając palec w dół w dowolnym miejscu na pulpicie. Oprócz aktualnej pogody znalazły się tam również trzy przyciski odpowiedzialne kolejno za uruchomienie latarki, aparatu oraz skanera kodów QR Ten ostatni został wbudowany w launcher i działa bezproblemowo.

Launcher Balancer
Launcher Balancer

Aplikacja została także wyposażona we własny menadżer plików...

Launcher Balancer
Launcher Balancer

... oraz panel z podstawowymi przełącznikami i informacjami o urządzeniu.

Launcher Balancer
Launcher Balancer

Pozostała część interfejsu to w zasadzie klasyka gatunku: kilka pulpitów i szuflada aplikacji z kilkoma zakładkami odpowiedzialnymi za segregację aplikacji według kategorii, częstotliwości używania itp.

Launcher Balancer
Launcher Balancer

Jak więc widać, Launcher Balancer w założeniu miał być bardzo prosty, ale ciężko nazwać go wybrakowanym. Wręcz przeciwnie - oferuje kilka pomysłowych dodatków, które chętnie zobaczyłbym konkurencyjnych apkach.

[plus] szybkość i stabilność

[plus] kilka fajnych dodatków (belka z pogodą i skrótami do wybranych funkcji)

[minus] relatywnie mało ustawień (choć taki oczywiście był cel twórców)

Aplikacje użytkoweSwipe Calculator - darmowa

Kalkulator (MathStudio)

Swipe Calculator
Swipe Calculator

Nigdy nie zdarzyło mi się szukać w zasobach Google Play alternatywnego kalkulatora, gdyż ten preinstalowany z moim telefonie spełnia moje wymagania w 100%, a do tej pory wydawało mi się, że większość tego typu programów różni się od siebie tylko wyglądem (pomijając te bardziej zaawansowane). Swipe Calculator udowodnił mi jednak, że bardzo się myliłem.

Co odróżnia tę aplikację od miliona innych kalkulatorów? Głównie to, że niemal wszystkie działania wykonujemy na nim za pomocą prostych gestów; za dodawanie odpowiada przeciągnięcie palca w prawo, za odejmowanie przesunięcie go w lewo, za mnożenie w górę , a za dzielenie w dół. Może i brzmi to dość skomplikowanie, ale w praktyce jest niesamowicie intuicyjnie, a opanowanie wszystkich gestów zajmuje dosłownie kilkanaście sekund.

Swipe Calculator
Swipe Calculator

Oczywiście takie rozwiązanie nie zostało wprowadzone dla samej frajdy smyrania palcem po ekranie. Dzięki niemu wszystkie obliczenia można wykonywać po prostu błyskawicznie. Wystarczyła mi chwila zabawy i już wiem, że Swipe Calculator zostanie w moim telefonie na dłużej.

Swipe Calculator
Swipe Calculator

W każdej chwili możliwe jest wysunięcie bocznego panelu z tradycyjnymi przyciskami. Gwarantuję jednak, że szybko przestaniecie go potrzebować.

Swipe Calculator FREE for Android

[plus] intuicyjność

[plus] znacznie przyspiesza wykonywanie obliczeń

[minus] nadaje się tylko do bardzo podstawowych zastosowań

Dialer One - darmowa

Dialer One
Dialer One

Jedną z największych zalet Androida jest możliwość wymiany niemal każdej, nawet najbardziej podstawowej aplikacji systemowej. Dialer One to alternatywny program do zarządzania kontaktami.

Aplikacja Kontakty, którą można znaleźć w telefonach Samsunga, cechuje się możliwością intuicyjnego wybierania numerów z listy kontaktów. Aby zadzwonić pod wskazany numer wystarczy przesunąć na danej pozycji palec w prawo. Przeciągnięcie go w drugą stronę otworzy z kolei edytor wiadomości SMS. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne, ale - z tego co mi wiadomo - nie jest dostępne w smartfonach konkurencyjnych producentów. Można to jednak zmienić instalując Dialer One.

Aplikacja oferuje chyba wszystko, czego można by od niej wymagać, czyli m.in. dialer T9, przypisywanie kontaktów pod poszczególne klawisze itp.

Dialer One
Dialer One

Między wszystkimi sekcjami przełączamy się za pomocą wysuwanego z lewej strony strony panelu. Niestety wysuwanie go odbywa się w podobny sposób do nawiązywania połączenia z danym kontaktem, więc zdarza się, że aplikacja źle interpretuje gesty.

Dialer One
Dialer One

Co prawda Dialer One został spolszczony tylko częściowi, jednak raczej nikt nie będzie miał problemów z jego obsługą.

Twórcy nie zapomnieli także o motywach graficznych. Dialer może być nawet całkowicie przeźroczysty.

Dialer One
Dialer One

Jest to z całą pewnością dopracowana aplikacja, jednak tak naprawdę oferuje niewiele ponadto, co znajdziemy w samsungowym dialerze. Mogę go więc polecić raczej jedynie właścicielom smartfonów innych producentów.

[plus] szybkość działania

[plus] intuicyjna obsługa

[minus] częściowe spolszczenie wygląda śmiesznie

GryBreach & Clear - płatna (6,31 zł)

Gra taktyczna (Tiny Troopers)

Breach & Clear
Breach & Clear

W Breach & Clear przejmujemy kontrolę nad 4-osobową jednostką do zadań specjalnych. Naszym zadaniem będzie wkraczanie do kolejnych lokacji i likwidowanie napotkanych tam wrogów.

Grę rozpoczynamy od wyboru jednostki (m.in. US Army Rangers, US Navy Seals lub kanadyjskie JTF2) oraz skompletowania składu naszego oddziału. Każdy żołnierz cechuje się innym zakresem umiejętności, więc ich przemyślany dobór odgrywa tutaj kluczową rolę.

Breach & Clear
Breach & Clear

Cała rozgrywka sprowadza się do planowania kolejnych etapów działań mających na celu oczyszczenie danego terenu z wrogów. Możemy ich likwidować pojedynczo, albo też skierować żołnierzy w różne części pomieszczenia, by zakończyć dany etap za jednym zamachem. Generalnie mamy tutaj pełne pole do popisu.

Breach & Clear
Breach & Clear

Największy minus tej produkcji to moim zdaniem niewygodne sterowanie. O precyzyjne tapnięcie w interesujący nas punkt ciężko nawet na dużym smartfonie, więc jest to raczej jedna z tych gier, w przypadku których bardziej wskazany byłby jednak tablet. Na szczęście gra skupia się na planowaniu taktyki i nie jest zbyt dynamiczna, więc przy odrobinie samozaparcia będzie można ją ukończyć nawet na niewielkim smartfonie.

Breach & Clear Android Launch Trailer

[plus] oprawa audiowizualna

[plus] grywalność

[minus] niewygodne sterowanie

Danger Dash - darmowa

Runner (Despicable Me)

Kolejny runner przygotowany przez Gameloft.

Danger Dash
Danger Dash

W ostatnim czasie francuskie studio wypuściło sporo runnerów, z których znaczna część oparta była na licencjach filmowych (Despicable Me, Iron Man 3itp.). Wszystkie robione były jednak ze sporym rozmachem i wyróżniały się dość świeżym podejściem do tematu. Tego niestety nie można powiedzieć o grze Danger Dash, który jest najzwyklejszym w świecie klonem Temple Run.

Danger Dash
Danger Dash

Podobnie jak w pierwowzorze, główny bohater pędzi przed siebie, a my - za pomocą wykonywanych na ekranie gestów - pomagamy mu jedynie omijać przeszkody oraz zbierać monety. Podobieństwa do Temple Run można znaleźć nawet w muzyce i efektach dźwiękowych.

Danger Dash
Danger Dash

Przy tym wszystkim skłamałbym jednak, gdybym powiedział, że Danger Dash mnie nie wciągnął. Wręcz przeciwnie - grywalność stoi na wysokim poziomie. Szkoda tylko, że tak mała w tym zasługa Gameloftu, który tylko skopiował sprawdzone rozwiązania i niewiele dodał od siebie.

Danger Dash - Mobile Game Trailer

[plus] potrafi zająć na dłuższą chwilę

[minus] zero oryginalności

Mini Motor Racing - płatna (3,49 zł)

Wyścigi samochodowe (Reckless Racing 2)

Mini Motor Racing
Mini Motor Racing

Bardzo fajna gra wyścigowa, przypominająca swoją mechaniką kultową serię Reckless Racing studia Polarbit.

Tytuł ten ma do zaoferowania kilka trybów rozgrywki: dość rozbudowany tryb kariery, pojedynczy wyścig oraz multiplayer. Ten ostatni dostępny jest jednak tylko za pośrednictwem sieci Wi-Fi.

Mini Motor Racing
Mini Motor Racing

Studio The Binary Mill przyłożyło się do strony wizualnej swojej produkcji, choć - ze względu na specyficzny styl grafiki - ciężko mówić tutaj o jakimkolwiek realizmie. Nie można jednak uznać tego za wadę.

Mini Motor Racing
Mini Motor Racing

Sama rozgrywka daje naprawdę sporo frajdy. Domyślnie jednak ustawione jest sterowanie za pomocą wirtualnej kierownicy, które - moim zdaniem - ma niewiele wspólnego z intuicyjnością. Co prawda dzięki rozbudowanym ustawieniom można skorzystać z innego rozwiązania, jednak mimo wszystko Reckless Racing wypada na tym polu lepiej.

Mini Motor Racing Launch Trailer (Android)

[plus] miła dla oka grafika

[plus] wciągająca rozgrywka

[plus] dość wysoki poziom trudności

[minus] sterowanie mogłoby być wygodniejsze

Going Going Gone: HR Classic

Gra sportowa (MLB.com Home Run Derby)

Going Going Gone: HR Classic
Going Going Gone: HR Classic

Going Going Gone: HR Classic w teorii jest grą sportową opartą na baseballu, jednak w praktyce jest to zwykła zręcznościówka, w której nie interesuje nas nic więcej poza umiejętną odbiciem piłki w taki sposób, by poleciała jak najdalej.

Podobnie jak w innych grach tego typu, sterowanie odbywa się za pomocą niewielkiego celownika, który przed uderzeniem należy nakierować na lecącą w naszym kierunku piłkę. Odbywa się to na tyle wolno, że mamy sporo czasu na reakcję.

Going Going Gone: HR Classic
Going Going Gone: HR Classic

Jest to tytuł darmowy, jednak został po brzegi wypchany mikropłatnościami, za które kupujemy nowe pałki, power upy itp. Niestety na tym wymagane opłaty się nie kończą, gdyż każde wejście na stadion wiąże się z zużyciem jednego ticketu. Tych na starcie mamy tylko 5, a każdy odnawia się po 20 minutach. Jeśli więc chcemy zagrać jednym ciągiem dłużej niż kilkanaście minut, będziemy musieli dokupić tickety za własne pieniądze.

Going Going Gone: Homerun Classic Official Trailer for Android

[plus] widowiskowa oprawa graficzna

[plus] wygodne sterowanie

[minus] mikropłatności

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)