Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: zjawiskowy launcher; świetna przeglądarka; Szybcy i wściekli 6

Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji
Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji
Miron Nurski

01.06.2013 13:12, aktual.: 01.06.2013 15:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zapraszam na kolejne wydanie Weekendowego Zestawu Gier i Aplikacji. Dziś przygotowałem dla Was m.in. bardzo efektowny, trójwymiarowy launcher, świetną przeglądarkę internetową oraz kilka wciągających gier.

PersonalizacjaDevice Info 2020 HD - darmowa lub płatna (3,27 zł)

Device Info 2020 HD
Device Info 2020 HD

Device Info 2020 HD to animowana tapeta, która w czasie rzeczywistym wyświetla informacje na temat urządzenia.

Ilość informacji wyświetlanych przez tapetę jest naprawdę spora. Znajdziemy tutaj m.in. dane dotyczące wykorzystania procesora, stanu naładowania baterii wraz z jej temperaturą, zużycia RAM-u, wersji systemu Android, ilości wolnego miejsca w pamięci wewnętrznej i na karcie microSD oraz dokładnej daty i godziny.

Na screenshotach całość wygląda niezbyt zachęcająco, jednak na ekranie urządzenia prezentuje się nie najgorzej dzięki płynnym animacjom; wszystkie dane pływają po ekranie, co tworzy ciekawy efekt.

Oczywiście nietrudno się domyślić, że tapeta ta nadaje się do użytku wyłącznie na pustym ekranie. Jakiekolwiek nałożone na nią widgety lub ikony są totalnie nieczytelne.

Device Info 2020 HD
Device Info 2020 HD

O ile wersja darmowa nie posiada żadnych ustawień, o tyle w wersji pełnej znalazło się ich całkiem sporo. Przede wszystkim pozwala ona wybrać, które informacje mają być widoczne na ekranie, a także dostosować ich wygląd.

Device Info 2020 to tapeta ciekawa, ale skierowana raczej do mocno ograniczonego grona odbiorców, czyli osób, które nie posiadają na ekranie głównym żadnych ikon i widgetów oraz lubią mieć szybki wgląd na najważniejsze informacje o urządzeniu. Czyli - mówiąc krótko - jest to tapeta dla geeków ;)

[plus] dobra dla osób, które lubią wiedzieć co się dzieje z ich urządzeniem

[plus] sporo możliwości konfiguracji w wersji pełnej

[minus] totalny brak czytelności po dodaniu na pulpit ikon oraz widgetów

Next Launcher 3D - darmowa lub płatna (31,12 zł)

Launcher (HD 3D Launcher)

Next Launcher 3D
Next Launcher 3D

Wersja beta tego launchera pojawiła się już w Weekendowym Zestawie Gier i Aplikacji jakiś czas temu, jednak wtedy był on mocno niedopracowany. Ponadto aplikacja niedawno doczekała się sporej przeceny oraz darmowego odpowiednika, więc uznałem, że warto wspomnieć o niej jeszcze raz.

Next Launcher 3D to dzieło słynnej grupy deweloperskiej Go Dev Team, która znana jest głównie ze świetnego Go Launchera. Czy ich najnowsze dziecko jest równie udane?

To co wyróżnia ten launcher na tle konkurencyjnych rozwiązań to wszechobecne wodotryski, które towarzyszą nam niemal przez cały czas. Każde przewinięcie pulpitu, każde rozwinięcie menu oraz siatki aplikacji, każde rozmieszczenie ikon oraz każde dotknięcie widgetu wiąże się z wyświetleniem efektownej, trójwymiarowej animacji, a wszystkie elementy interfejsu zdają się wręcz wyskakiwać z ekranu.

Next Launcher 3D
Next Launcher 3D

Jeśli standardowy wygląd launchera nam nie odpowiada, do dyspozycji mamy sporo motywów graficznych. Niestety te darmowe ograniczają się zazwyczaj głównie do podmiany kolorów względem motywu domyślnego, a z kolei cena tych najbardziej dopracowanych niejednokrotnie oscyluje w granicach 10 zł. Jest to sporo, bo na dobrą sprawę ceny całych launcherów rzadko dobijają do tego poziomu.

Next Launcher 3D
Next Launcher 3D

Funkcjonalnie Next Launcher 3D niewiele różni się od konkurencyjnych aplikacji, jednak znalazło się tutaj kilka ciekawych rozwiązań. Jednym z nich jest znajdujący się u boku ekranu niewielki suwak, który ułatwia przełączanie się między pulpitami.

Next Launcher 3D
Next Launcher 3D

Do gustu przypadło mi także to, że dedykowane temu launcherowi widgety nie żyją na pulpicie własnym życiem, tylko całkowicie integrują się z interfejsem. Przykładowo tapnięcie w widget playera muzycznego w efektowny sposób rozwinie go, przez co bardziej przypomina on pełnoprawną aplikację, niż prosty widget.

Next Launcher 3D
Next Launcher 3D

Największą wadą tego launchera jest z całą pewnością jego cena za wariant o pełnej funkcjonalności, która przekracza 30 zł (warto zaznaczyć, że jest on po 50-procentowej obniżce). Czy jest on wart tych pieniędzy? Sam jestem fanem minimalizmu i tego typu wodotryski kompletnie nie przypadły mi do gustu, jednak zawsze powtarzam, że jeśli jakaś aplikacja jest warta dużych pieniędzy, to jest nią launcher. Programy tego typu całkowicie odmieniają bowiem nasz telefon i towarzyszą nam przez cały czas, więc wydane na nie pieniądze z pewnością nie są wyrzucone w błoto. Gdyby zatem launcher ten wizualnie przypadł mi do gustu, nie zwlekałbym ani minuty z zakupem, gdyż to naprawdę dopracowany i niepowtarzalny produkt. Osoby niezdecydowane mogą pobrać wersję darmową, w której można aktywować 3-dniowy tryb trial pozwalający zapoznać się z pełną funkcjonalnością aplikacji.

Next Launcher 3D
Next Launcher 3D

[plus] jedyny w swoim rodzaju

[plus] dopracowany niemal do perfekcji

[plus] widgety integrujące się z interfejsem

[plus] multum efektownych animacji

[plus] sporo motywów graficznych

[minus] wysoka cena

[minus] nie przypadnie do gustu fanom minimalizmu

Aplikacje użytkoweNext Browser - darmowa

Przeglądarka internetowa (Opera)

Next Browser
Next Browser

Next Browser, podobnie jak opisywany na poprzedniej stronie Next Launcher, jest dziełem grupy Go Dev Team. Choć pierwsza wersja tej przeglądarki zadebiutowała w sklepie Google Play dopiero kilka dni temu, już dzisiaj może się ona równać z najlepszymi.

Twórcy tworząc tą aplikację garściami czerpali z rozwiązań konkurencji, co wyszło jej na dobre. Mamy tutaj funkcjonalność Opery, wygodę obsługi rodem z Chrome’a oraz płynność... czegoś bardzo płynnego ;)

Po uruchomieniu aplikacji wita nas wygodny i minimalistyczny Speed Dial, czyli skróty do najczęściej odwiedzanych przez nas stron. Rozwiązanie bardzo podobne do tego, które znamy z Opery. W nieco ulepszonej formie, bo znalazła się tutaj także wygodna wyszukiwarka.

Next Browser
Next Browser

Wszystkie strony ładują się błyskawicznie, a ich przeglądanie jest bardzo płynne i wygodne. Na uwagę zasługuje tutaj obsługa gestów. Przeciągnięcie palca od lewej krawędzi uruchomi pogląd aktualnie uruchomionych kart.

Next Browser
Next Browser

Konkretną kartę możemy zamknąć przesuwając ją w górę lub w dół.

Next Browser
Next Browser

Z kolei przeciągnięcie palca od prawej krawędzi ekranu wyświetli pasek z rozszerzeniami. Na razie nie ma ich zbyt wiele, jednak pamiętajmy, że przeglądarka jest bardzo świeża.

Next Browser
Next Browser

Pod względem funkcjonalności przeglądarce niczego nie brakuje. Do dyspozycji oddano nam m.in. zakładki, historię, rozszerzenia, sporo ustawień, funkcję wyszukiwania głosowego, obsługę technologii Flash oraz synchronizację zakładek.

Ciekawym dodatkiem jest funkcja Next View, czyli kafelkowy agregator newsów, który wizualnie i funkcjonalnie przypomina aplikację Google Currents, a od niedawna podobne rozwiązanie wykorzystuje także Opera. Niestety na chwilę obecną znajdziemy tutaj artykuły jedynie w języku angielskim.

Next Browser
Next Browser

Jak na przeglądarkę, która dopiero co trafiła do sklepu Google Play, Next Browser jest prawdziwym mistrzostwem świata. Warto przetestować ją samemu, zwłaszcza że dostępna jest zupełnie za darmo.

[plus] płynność i szybkość działania

[plus] rozszerzenia

[plus] funkcjonalność

[plus] wygodna obsługa

[minus] brak pełnego wsparcia dla języka polskiego

Amazon Appstore - darmowa

Amazon już wkrótce rozpocznie sprzedaż swoich flagowych tabletów Kindle Fire na polskim rynku, co wiąże się z udostępnieniem nam sklepu z aplikacjami Amazon Appstore. Jest to alternatywa dla preinstalowanego w systemie Android sklepu Google Play.

Amazon Appstore
Amazon Appstore

Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji konieczne będzie zalogowanie się lub założenie konta Amazon.

Interfejs programu jest raczej standardowy. Mamy tutaj listę najpopularniejszych gier i aplikacji, podział na kategorie i prostą wyszukiwarkę. Niestety całość (przynajmniej w moim przypadku) działa bardzo topornie. Podstrony ładują się w nieskończoność, a każdej akcji towarzyszą irytujące przycinki.

Amazon Appstore
Amazon Appstore

Dlaczego więc warto zawracać sobie głowę tym sklepem? Ze względu na niezwykle interesujące promocje. Każdego dnia jedna płatna gra lub aplikacja udostępniana jest zupełnie za darmo. Oczywiście zazwyczaj są to mało interesujące produkcje, jednak zdarzają się również perełki. Jest to w zasadzie jedyny powód, dla którego naprawdę trzymać Amazon Appstore w pamięci urządzenia.

Amazon Appstore
Amazon Appstore

[plus] codziennie jedna płatna aplikacja udostępniana jest za darmo

[minus] pod każdym innym względem Amazon Appstore wypada gorzej od Google Play

Dirt Road Trucker 3D - darmowa

Gra wyścigowo-zręcznościowa (Flatout-Stuntnam)

Dirt Road Trucker 3D
Dirt Road Trucker 3D

Dirt Road Trucker 3D to gra wyścigowa z elementami zręcznościówki, w której wcielamy się w rolę kierowcy ciężarówki.

Naszym zadaniem jest jak najszybsze dotarcie do mety w taki sposób, by po drodze zgubić jak najmniej znajdującego się na naszej przyczepie towaru. Takie rozwiązanie przypadło mi do gustu, bo mamy tutaj przynajmniej dwa czynniki, które w trakcie rozgrywki mogą pójść nie tak. A jednocześnie są to dwa czynniki, które można spróbować poprawić, co mobilizuje do bicia kolejnych rekordów.

Dirt Road Trucker 3D
Dirt Road Trucker 3D

Sterowanie może odbywać się za pomocą wirtualnych przycisków lub akcelerometru. Niestety ze względu na nienaturalną fizykę jedna i druga metoda jest średnio wygodna i wymaga wprawy.

Oprawa graficzna jest... mieszana. O ile sama ciężarówka wygląda w porządku, o tyle tło składające się z dwuwymiarowych drzew wygląda jakby było wyrwane z zupełnie innej gry. Widać, że ktoś się do tego nie przyłożył.

Dirt Road Trucker 3D
Dirt Road Trucker 3D

Dirt Road Trucker 3D jest dobrą propozycją na kilkanaście minut nudy, ale nic ponadto. Szkoda, bo całość ma potencjał, ale zabrakło tutaj jakichkolwiek urozmaiceń.

[plus] brak mikropłatności

[plus] element zręcznościowy

[minus] szybko się nudzi

[minus] niedopracowana oprawa graficzna

Total Recoil - darmowa

Strzelanka (Gun Bros 2)

Total Recoil
Total Recoil

Total Recoil to trójwymiarowa strzelanka, która trafiła do nas po kilku miesiącach obecności na platformie iOS.

Po uruchomieniu gry twórcy informują nas, że istnieją tutaj tylko dwie zasady. Pierwsza mówi, by strzelać we wszystko, co się rusza, zaś druga, by strzelać we wszystko, co się nie rusza.

Total Recoil
Total Recoil

Sama rozgrywka jest bardzo dynamiczna i faktycznie sprowadza się głównie do strzelania we wszystko na oślep. Daje to jednak sporo frajdy.

Największy minus tej produkcji? Za mało tutaj gry w grze. Misje trwają nie więcej niż kilkadziesiąt sekund, natomiast drugie tyle trwa przedzieranie się przez wyskakujące informacje o zdobytych punktach, liczbie zabitych wrogów, nowych broniach itp. Skutecznie potrafi to zabić całą przyjemność z grania.

Total Recoil
Total Recoil

Mimo wszystko gra jest warta uwagi choćby z tego względu, że można ją pobrać za darmo (choć występują tutaj mikropłatności).

[plus] dynamiczna rozgrywka

[plus] miła dla oka oprawa graficzna

[plus] sporo różnego rodzaju broni i urozmaiceń

[minus] za mało gry w grze

Official Speedway GP 2013 - darmowa lub płatna (5,99 zł)

Gra wyścigowa (Ducati Challenge)

Official Speedway GP 2013
Official Speedway GP 2013

Official Speedway GP 2013 to symulator żużla polskiego studia Vivid Games.

W przeciwieństwie do gry Real Boxing pochodzącej od tej samej grupy deweloperów, Official Speedway GP cechuje się dość przeciętną oprawą graficzną.

Official Speedway GP 2013
Official Speedway GP 2013

Sterowanie jest bardzo proste i -  moim zdaniem - aż za proste, bo sprowadza się wyłącznie do skręcania w lewo.

W grze występują zarówno prawdziwe nazwiska żużlowców, jak i prawdziwe lokacje. Cała ta otoczka z pewnością sprawi, że fani żużla poczują dreszczyk emocji, jednak dla pozostałych graczy rozgrywka będzie po prostu monotonna. Jeżdżenie w kółko jest zdecydowanie za bardzo monotonne.

Official Speedway GP 2013
Official Speedway GP 2013

[plus] niezbyt wygórowana cena wersji pełnej

[plus] prawdziwe nazwiska i lokacje

[minus] zbyt monotonna rozgrywka

Fast & Furious 6: The Game - darmowa

Gra wyścigowa (Real Racing 3)

Fast & Furious 6: The Game
Fast & Furious 6: The Game

Fast & Furious 6 to gra oparta na szóstej części filmu "Szybcy i wściekli".

Nie są to klasyczne wyścigi, gdyż produkcja ta przypomina produkcję Drag Racing, w której naszym zadaniem jest sprawne zmienianie biegów.

Fast & Furious 6: The Game
Fast & Furious 6: The Game

Względem innych produkcji tego typu, pojawia się tutaj sporo urozmaiceń, takich jak chociażby drift.

Fast & Furious 6: The Game
Fast & Furious 6: The Game

Zarówno oprawa graficzna jak i dźwiękowa prezentują bardzo wysoki poziom. Modele pojazdów zostały odwzorowane szczegółowo, a całość po prostu cieszy oko.

Fast & Furious 6: The Game
Fast & Furious 6: The Game

Gra jest darmowa, jednak nietrudno się domyślić, że występują tutaj mikropłatności, które umożliwiają zakup nowych aut, tuning itp. Ceny za wirtualne monety są niestety bardzo wysokie.

Fast & Furious 6: The Game
Fast & Furious 6: The Game

[plus] wygodne sterowanie

[plus] sporo urozmaiceń

[plus] oprawa graficzna

[minus] mikropłatności

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)