Twórcy WhatsAppa chyba jeszcze nie wiedzą, że Windows Phone już nie żyje

Twórcy WhatsAppa chyba jeszcze nie wiedzą, że Windows Phone już nie żyje

WhatsApp wciąż wydaje aktualizacje aplikacji dla systemu Windows Phone
WhatsApp wciąż wydaje aktualizacje aplikacji dla systemu Windows Phone
Mateusz Żołyniak
19.09.2016 13:37, aktualizacja: 19.09.2016 17:04

Pojawiła się nowa wersja aplikacji WhatsApp nie tylko dla systemu iOS, ale również dla odchodzącego w zapomnienie mobilnego Windowsa.

Sporo nowości w WhatsApp na iOS

Apple wprowadził już iOS 10. Nie trzeba było długo czekać na reakcję twórców WhatsAppa, którzy wprowadzili właśnie aktualizację swojej sztandarowej usługi. Wnosi on kilka funkcji, z których korzystać będą mogli użytkownicy najnowszej wersji systemu giganta z Cupertino.

WhatsApp w wersji 2.16.10, która waży 84,2 MB, to m.in.:

  • wysyłanie wiadomości i wykonywanie połączeń za pośrednictwem Siri (wymaga iOS 10);
  • odbieranie połączeń z poziomu ekranu blokady (wymaga iOS 10);
  • nowy widżet, który umożliwia sprawdzanie ostatnio prowadzonych rozmów i wątków z nieprzeczytanymi wiadomościami (wymaga iOS 10);
  • usprawnione przekierowywanie wątków (m.in. przesyłanie kilku rozmów na raz);
  • nowy przycisk, który umożliwia szybkie przesyłanie zdjęć lub filmików;
  • możliwość szybkiej zmiany kamery (główna/przednia), z której rejestrowany jest obraz (dwukrotne kliknięcie na ekranie).

Nie są to zmiany rewolucyjne, ale z pewnością znacznie poprawią komfort korzystania z aplikacji. Nowa wersja jest już dostępna w sklepie App Store. Na tym jednak nie koniec nowości WhatsAppa.

Twórcy nie zapominają o... Windows Phone'ie

Tak, dobrze czytacie. Twórcy popularnego komunikatora postanowili wprowadzić również nowości w aplikacji dla smartfonów opartych na mobilnym Windowsie. Ta została wzbogacona o... przycisk umożliwiający dodawanie zdjęć/filmów do rozmów, który zlokalizowany jest na dolnej belce. Opcja dostępna jest póki co w wersji beta (2.16.208), ale wkrótce powinna trafić do podstawowego WhatsAppa dla Windowsa.

Ta drobna zmiana w aplikacji dla smartfonów z OS-em Microsoftu brzmi śmiesznie w porównaniu z ostatnimi zmianami w wersji dla iOS. Dość zaskakujący jest jednak sam fakt wypuszczenia aktualizacji dla platformy, którą zaczęli olewać nawet jej twórcy. Gigant z Redmond nie tylko nie przejmuje się ostatnio aktualizowaniem programów dla Windows Phone'a czy wprowadzaniem nowych usług, ale nawet nie kwapi się z aktualizowaniem starszych smartfonów do nowego Windowsa 10 Mobile.

Patrząc na udziały mobilnego Windowsa na rynku mobilnym, nie zdziwiłbym się, gdyby twórcy WhatsApp poszli śladami innych deweloperów i olali starszy system. Firmie należy się więc duży plus za dbanie nawet o tych użytkowników usługi, którzy korzystają z umierającego systemu. A może twórcy komunikatora po prostu nie wiedzą jeszcze, że los WP został już przypieczętowany...

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)