#wSkrócie: Google Pay już dostępne, ważna zmiana w Androidzie P i nowy test szybkości OnePlusa 5T

#wSkrócie: Google Pay już dostępne, ważna zmiana w Androidzie P i nowy test szybkości OnePlusa 5T

OnePlus postanowił zaangażować użytkowników urządzeń konkurencji w działania marketingowe
OnePlus postanowił zaangażować użytkowników urządzeń konkurencji w działania marketingowe
Źródło zdjęć: © YouTube
Mateusz Żołyniak
20.02.2018 17:25, aktualizacja: 20.02.2018 18:25
  1. Usługa Google Pay uruchomiona

Firma z Mountain View wprowadziła oficjalnie nową aplikację, która ma unifikować jej wszystkie usługi związane z mobilnymi płatnościami. Najważniejsze cechy Google Pay to:

  • funkcja portfela - program umożliwia \podpinanie\ wielu kart kredytowych i debetowych, a także podarunkowych czy lojalnościowych;
  • asystent zakupowy - szereg opcji, które wyświetlają dane o dokonywanych zakupach, znajdujących się w pobliżu sklepach;
  • lepsze zabezpieczenia - silne zabezpieczenia i szyfrowanie mają chronić konto przez atakami.

Google Pay na wkrótce stać się uniwersalnym narzędziem do płatności, które dostępne będzie z poziomu wszystkich usług firmy - możliwość płatności z jednego konta w Chrome (na stronach WWW), Google Play czy stacjonarnych sklepach (płatności zbliżeniowe). Rozwiązanie już teraz zostało wdrożone w aplikacji Airbnb, a wkrótce ma trafić także do programu iTaxi.

Google Pay
Google Pay

Nowość Google'a ma zastąpić Android Pay, ale użytkownicy mają mieć dostęp do tych samych opcji. Szczęśliwi mogą pobierać już Google Pay ze sklepu giganta, a w ciągu kilku najbliższych dni usługa ma trafić do wszystkich. Więcej o programie znajdziecie pod tym linkiem.

  1. Google odetnie w Androidzie P dostęp do aparatu dla aplikacji działających w tle

Zmiana ta ma być podyktowana troską o prywatność użytkowników, o czym donosi serwis XDA-Developers. Wprowadzane rozwiązanie w nowym wydaniu Androida ma sprawić, że programy będą musiały wyświetlać powiadomienie o tym, że chcą korzystać z kamery w smartfonie, gdy działają w tle.

Google ma dzięki temu wyeliminować potencjalnie niebezpiecznie aplikacje, które w niedozwolony sposób wykorzystują kamerę do śledzenia użytkowników. Do tej pory mogło się to odbywać bez ich wiedzy (jedną z możliwości było wyświetlanie okienka wielkości pojedynczego piksela, które w praktyce jest niewidoczne).

  1. Samsung Galaxy S9+ ze świetnym wynikiem w Geekbench

Serwis TelefoonAbonnement.nl odnalazł w bazie Geekbench wzmiankę o modelu Samsunga o kodowym oznaczeniu SM-G965F. Pod nim ukrywać ma się Galaxy S9+ oparty na układzie Exynos 9810.

Samsung Galaxy S9+ w bazie Geekbench
Samsung Galaxy S9+ w bazie Geekbench© telefoonabonnement.nl

Sprzęt ten w testach osiągną 3773 puntów w teście pojedynczych rdzeni oraz 9024 punktów w teście wszystkich rdzeni. Wskazuje to wyraźnie, że Galaxy S9+ może mieć sporo mocniejszy układ niż poprzednik - topowe wyniki dla Galaxy S8+ z Exynosem 8895 to odpowiednio ok. 2150 punktów i ok. 7200 punktów.

  1. Nowa usługa społecznościowa Samsunga?

Korea Herald donosi, że Samsung wraz z Galaxy S9 i S9+ może zaprezentować na MWC 2018 usługę o nazwie "Uhsupp". Pod nazwą to ma kryć się rozwiązanie społecznościowe, które umożliwi szybkie wysyłanie wiadomości i dzielenie się danymi o lokalizacji.

Rozwiązanie, które może być alternatywą dla Messengera czy WhatsAppa, ma zostać oficjalnie uruchomione 19 marca, ale pierwsi użytkownicy mają dostać do niej dostęp już 25 lutego. Doniesienia te ma potwierdzać to, że Samsung złożył już odpowiednie wnioski w urzędach zajmujących się przyznawaniem znaków towarowych (w Korei Południowej i Europie).

  1. Samsung będzie produkował mniej ekranów OLED

Nikkei wskazuje z kolei, że Samsung Display miał obniżyć poziom produkcji ekranów AMOLED o około 20 mln sztuk, co związane ma być z mniejszym niż oczekiwano zainteresowaniem... iPhone'em X.

Samsung zainwestował w ubiegłym roku 12,6 mld dol. (ponad 42 mld zł) w nowe linie produkcyjne, aby sprostać dostawom ekranów dla Apple'a. Nikkei wskazuje, że Koreańczycy liczyli początkowo na sprzedaż 45-50 mln ekranów, ale obecnie będą musieli zweryfikować wcześniejsze założenia.

  1. Apple naprawia błąd w iMessage

Będąc przy Apple'u dodam, że firma z Cupertino wprowadza nową wersję systemu iOS o oznaczeniu 11.2.6. Ma ona naprawiać błąd związany z wyświetlaniem wybranych znaków języka telugu, o którym wspominałem niedawno.

  1. Nowa akcja promocyjna OnePlusa 5T

OnePlus kampanię reklamową dookoła modelu 5T oparł na szybkości działania urządzenia, a konkretnie pokazywaniu, że sprzęt chińskiej firmy jest szybszy niż rozwiązania konkurencji. W najnowszy materiał promocyjny zaangażowani zostali użytkownicy iPhone'a X, iPhone'a 8, Galaxy S8 i Galaxy Note'a 8.

OnePlus 5T Speed Challenge

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)