#wSkrócie: zapowiedź HTC Exodus, Galaxy Note 9 na zdjęciu oraz odwołana premiera Nokii X5

#wSkrócie: zapowiedź HTC Exodus, Galaxy Note 9 na zdjęciu oraz odwołana premiera Nokii X5

Następca Xperii XZ2 Premium ma mieć nie jeden, a dwa podwójne aparaty
Następca Xperii XZ2 Premium ma mieć nie jeden, a dwa podwójne aparaty
Mateusz Żołyniak
11.07.2018 19:38, aktualizacja: 11.07.2018 21:38
  1. HTC zapowiada model Exodus

Tajwańczycy oficjalnie zapowiedzieli, że w trzecim kwartale 2018 roku na rynek trafi HTC Exodus, który przedstawiany jest jako "pierwszy na świecie telefon wykorzystujący technologię blockchain". Firma póki co nie zdradza jednak żadnych szczegółów na temat jego specyfikacji technicznej.

HTC zapowiada projekt Exodus
HTC zapowiada projekt Exodus

Wskazuje jedynie na zawarcie porozumienia z firmami Cryptokitties, Animoca i Bitmark, które mają przyspieszyć prace nad ekosystemem dla nowego urządzenia.

HTC:

HTC ma wizję rozszerzenia ekosystemu blockchain poprzez stworzenie pierwszego na świecie telefonu kładącego nacisk na zdecentralizowane aplikacje oraz bezpieczeństwo. Urządzenie HTC Exodus, które zawiera niezwykle ważny portfel offline (cold storage), pomoże ją urzeczywistnić.

„W nowej erze internetu, ludzie z reguły przywiązują większą wagę do swoich danych; jest to doskonała okazja, aby zapewnić użytkownikom narzędzia, dzięki którym odzyskają kontrolę nad swoją cyfrową tożsamością. Exodus to świetny punkt wyjścia, ponieważ obecnie telefon jest najbardziej osobistym urządzeniem, a zarazem źródłem wszystkich naszych osobistych danych. Jestem naprawdę podekscytowany, ponieważ urządzenie to stwarza szansę zdecentralizowania internetu i przekształcenia go zgodnie z potrzebami nowoczesnego użytkownika”, powiedział Phil Chien, główny dyrektor HTC ds.kryptografii.

Kryptowaluty Bitcoin i Ethereum stworzyły pojęcia cyfrowego deficytu (digital scarcity) i niezamiennych tokenów (NFT). Dziś firma HTC zawarła partnerstwo na wyłączność z Cryptokitties, pierwszą i jednocześnie najpopularniejszą grą NFT wykorzystującą blockchain, aby rozpowszechniać ją na wybranych urządzeniach HTC, zaczynając od HTC U12+. Jest to ważny pierwszy krok w kierunku stworzenia platformy i kanału dystrybucji dla twórców unikatowych dóbr cyfrowych. Telefony są najbardziej rozpowszechnionym urządzeniem w historii ludzkości, a jeśli zasoby cyfrowe i zdecentralizowane aplikacje mają osiągnąć pełen potencjał, telefony muszą stać się ich podstawowym kanałem dystrybucji.

Partnerstwo z Cryptokitties to dopiero początek rynku niezamiennych przedmiotów kolekcjonerskich oraz sklepu z kryptogrami.

„Dostrzegamy potencjał cyfrowego deficytu i unikatowości. Wprowadzając do sprzedaży Exodus, HTC chce stworzyć rynek zasobów opartych na technologii blockchain. Zapraszamy wszystkich deweloperów do rozpowszechniania gier blockchain, cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich i tokenów NFT za naszym pośrednictwem. Uważamy, że paradygmat się zmienia, a wahadło znów przechyla się w stronę własności oraz wartości treści”, powiedział Phil Chen.

Firma HTC poinformowała również o dwóch partnerstwach, które mają przyspieszyć postępy w tej dziedzinie – z firmą Animoca, dystrybutorem Cryptokitties, oraz Bitmark, twórcą projektu chronionej kryptograficznie własności cyfrowej. W ten sposób firma przystępuje do walki z komodyfikacją ludzkości.

Szczegóły na temat projektu mają być ujawniane stopniowo na stronie htcexodus.com.

  1. Samsung Galaxy Note 9 na zdjęciu prasowym

Serwis AndroidHeadlines zamieścił zdjęcie, które ma być prasowym materiałem przedstawiającym nowość Samsunga. Potwierdza ono, że Galaxy Note 9 będzie miał bardzo podobną obudowę do poprzednika, na co wskazywały już wcześniejsze informacje.

Tak ma wyglądać Galaxy Note 9
Tak ma wyglądać Galaxy Note 9© AndroidHeadlines

Więcej o jego specyfikacji dowiecie się z tego wpisu.

  1. Galaxy Note 9 w bazie TENAA

91mobiles w bazie chińskiego regulatora rynku telekomunikacyjnego TENAA odnalazł informacje na temat nowego modelu Samsunga o oznaczeniu SM-N9600. Pod nim kryje się oczywiście Galaxy Note 9, który wkrótce po - zaplanowanej na 9 sierpnia - prezentacji powinien trafić do globalnej sprzedaży.

Samsung Galaxy Note 9 w bazie TENAA
Samsung Galaxy Note 9 w bazie TENAA© 91mobiles
  1. Huawei TalkBand B5 zapowiedziany

W sklepie Vmall pojawiła się nowa opaska dla aktywnych Huaweia, która może pełnić również rolę słuchawki Bluetooth. TalkBand B5 wyposażony został w 1,13-calowy ekran AMOLED, który chroni szkło 2,5D. Akcesorium ma mierzyć puls oraz monitorować aktywność fizyczną.

Huawei TalkBand B5
Huawei TalkBand B5

Produkt będzie dostępny z trzema różnymi typami opasek (po pięć wersji kolorystycznych dla każdej). Cena zostanie ujawniona 18 lipca, gdy opaska zostanie oficjalnie zaprezentowana.

  1. Sony Xperia XZ3 z czterema aparatami?

Serwis Sumahoinfo zamieścił zdjęcie, na którym uwiecznione miały zostać moduły aparatu do modelu Xperia H8416. Pod nazwą tą kryć ma się Xperia XZ3, a fotki jasno wskazują, że można spodziewać się podwójnego modułu tak z tyłu, jak i z przodu.

Tak mają wyglądac moduły aparatów do Sony Xperia XZ3
Tak mają wyglądac moduły aparatów do Sony Xperia XZ3© Sumahoinfo.com

Więcej na temat specyfikacji Xperii XZ3 znajdziecie w tym wpisie.

  1. Prezentacja Nokii X5 przełożona

MyDrivers donosi, że chiński oddział firmy HMD Global na kilka godzin przed rozpoczęciem się prezentacji modelu Nokia X5 musiał odwołać konferencję. Powód tej decyzji nie jest znany. Nie ujawniono też, na jaką datę przełożona została prezentacja.

  1. Nowe funkcje Google Pay

Google postanowił odświeżyć swoją usługę płatniczą.

Karty pokładowe i bilety zawitały do Google Pay
Karty pokładowe i bilety zawitały do Google Pay

Lista nowości obejmuje możliwość:

  • wysyłania przelewów znajomym oraz proszenia o przelew (tylko w USA);
  • przechowywania w aplikacji biletów na koncerty oraz kart pokładowych (Google współpracuje już ze sprzedawcami i liniami lotniczymi);
  • zarządzania płatnościami przez stronę pay.google.com.
Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)