#wSkrócie: wyciek kodu źródłowego iOS-u, Huawei P20 Lite na zdjęciach oraz nowa oferta Plusa

#wSkrócie: wyciek kodu źródłowego iOS-u, Huawei P20 Lite na zdjęciach oraz nowa oferta Plusa

iPhone 7
iPhone 7
Miron Nurski
08.02.2018 18:23, aktualizacja: 08.02.2018 19:23

Mogliście już zobaczyć wizualizacje Huaweia P20 Lite oraz dowiedzieć się, co mają wspólnego wycieraczki ze smartfonami. Oto skrót pozostałych informacji dnia.

 1. Wycieka część kodu źródłowego iOS-u

Jak donosi Motherboard, na łamach platformy dla programistów GitHub pojawił się fragment kodu źródłowego systemu iOS 9 z 2015 roku. Ten na żądanie Apple'a został już usunięty, ale zdążył trafić w niepowołane ręce.

Eksperci dopiero analizują wspomniany kod i na razie nie są zgodni co do tego, o jak dużej wpadce jest mowa. Przy założeniu, że w oprogramowaniu od tego czasu nie zaszły drastyczne zmiany, wyciek może potencjalnie ułatwić hakerom wykrycie luk bezpieczeństwa.

 1. Huawei P20 z potrójnym aparatem potwierdzony

Z dotychczasowych przecieków wynika, że tegoroczny flagowiec Huaweia będzie miał z tyłu nie 2, lecz 3 aparaty. Grafika zapowiadająca jego premierę, która odbędzie się 27 marca, w zasadnie pozostawia co do tego żadnych wątpliwości.

412178300241707564

3 okręgi w tle oraz hasło "See mOOOre with AI" są bardzo wymowne.

 1. Huawei P20 Lite na zdjęciach

Serwis ComputerHoy opublikował kilka zdjęć, które mają prezentować wygląd tańszej wersji Huaweia P20.

 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
[1/6]

Fotki pokrywają się ze wcześniejszymi przeciekami; smartfon jest bardzo podobny do iPhone'a X. Pod podwójnym aparatem znalazł się napis "Hybrid Zoom" co oznacza, że producent zastosuje najpewniej połączenie matrycy kolorowej oraz czarno-białej.

 1. Plus upraszcza swoją ofertę

Już 14 lutego operator rusza z nowymi, maksymalnie uproszczonymi ofertami, które promowane są hasłem "prostota i elastyczność". Firma zapowiada m.in.: proste taryfy, takie same poziomy abonamentu oraz jednolitą ofertę we wszystkich kanałach sprzedaży.

412178300242231852

Wszystkie szczegóły na temat oferty znajdziecie tutaj.

 1. Galaxy S8 bez Treble

Treble to nowość wprowadzona wraz z Androidem 8.0 Oreo, której celem jest odseparowanie samego systemu od nakładki producenta, aby możliwe było szybsze przygotowanie aktualizacji do kolejnych wydań Androida.

Treble domyślnie znajduje się na smartfonach z fabrycznie zainstalowanym Oreo, ale w przypadku urządzeń aktualizowanych z Nougata wymaga to wprowadzenia znacznych zmian w oprogramowaniu, na co nie każda firma się decyduje. Jak zauważył serwis SamMobile, na S8 Treble jest wyłączony, więc o ekspresowej aktualizacji do Androida P można zapomnieć.

 1. Huawei Mate 10 Pro poddany testowi wytrzymałościowemu

Twórca popularnego kanału JerryRigEverything sprawdził jakość wykonania topowego telefonu Huaweia.

Huawei Mate 10 Pro Durability Test - Is Beauty Structural?

Smartfon zniósł wszystkie testy całkiem nieźle. Szkło pokrywające przód, tył oraz aparaty jest odporne na zarysowania, a całą konstrukcję bardzo trudno zgiąć. Czytnik linii papilarnych pokryty jest łatwo rysującym się plastikiem, ale nawet po mocnym uszkodzeniu nie ma problemów z odczytywaniem odcisków palców.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)