#wSkrócie: nowości w Wear OS by Google, Sony Xperia XZ3 z 4 GB RAM-u i HMD Global z PureDisplay

#wSkrócie: nowości w Wear OS by Google, Sony Xperia XZ3 z 4 GB RAM‑u i HMD Global z PureDisplay

Huawei P20 również w wariancie Twilight
Huawei P20 również w wariancie Twilight
Mateusz Żołyniak
29.08.2018 18:48, aktualizacja: 29.08.2018 20:48
  1. Nowości w Wear OS by Google

Google przedstawił oficjalnie nowości wprowadzone w platformie Wear OS, która jest nowym wcieleniem systemu Android Wear.

Gigant pochwalił się zmodyfikowanym systemem powiadomień, który ma przyspieszyć dostęp do wybranych funkcji. Wykorzystanie opcji Smart Replay ma z kolei umożliwić błyskawiczne odpowiadanie na wiadomości bez opuszczania panelu powiadomień.

Google rozszerzył też możliwości wirtualnego asystenta, który ma podawać bardziej trafne sugestie działań. Firma wskazała nawet, że będzie sugerował opcje, których użytkownik do tej pory nie znał, aby mógł pełniej korzystać ze swojego zegarka.

Wisienką na torcie mają być opcje związane ze śledzeniem aktywności ruchowej. Funkcje Heart Points i Move Minutes, które powstały we współpracy z American Heart Association i World Health Organization, to nowe programy motywacyjne z precyzyjnie dobranymi celami.

Nowości mają zostać udostępnione we wrześniu.

  1. Huawei P20 także w wersji Twilight

Chiński gigant postanowił wprowadzić wariant kolorystyczny Twilight również dla standardowego P20. Wersja z gradientem była do tej pory zarezerwowana tylko dla modelu Pro. Firma poinformowała do tego o obniżeniu sugerowanej ceny Huaweia P20 do poziomu 2299 zł.

  1. Nowe warianty flagowców Huaweia na IFA 2018

Firma Huawei na swoim oficjalnym kanele w serwisie mikroblogowym Weibo ujawniła, że na targach IFA 2018 w Berlinie zaprezentuje kolejne wersje kolorystyczne modeli P20 i P20 Pro, o czym doniósł Suho. To jak wyglądać będą nowe warianty sugerować mają poniższe grafiki:

Zapowiedź nowej wersji kolorystycznej modeli Huawei P20 i P20 Pro
Zapowiedź nowej wersji kolorystycznej modeli Huawei P20 i P20 Pro
Zapowiedź nowej wersji kolorystycznej modeli Huawei P20 i P20 Pro
Zapowiedź nowej wersji kolorystycznej modeli Huawei P20 i P20 Pro
  1. Sony Xperia XZ3 w bazie Geekbench

Nashville Chatter w bazie programu Geekbench odnalazł informacje na temat modelu Sony H8416. Sprzęt ten na rynek ma trafić jako Xperia XZ3, a dane potwierdzają wykorzystanie Snapdragona 845, który współpracuje z 4 GB pamięci RAM.

Sony H8416 w bazie Geekbench
Sony H8416 w bazie Geekbench© nashvillechatter/geekbench

Więcej na temat Xperii XZ3 dowiecie się z tego wpisu.

  1. vivo NEX A także z czytnikiem w ekranie?

Nashville Chatter wskazał dodatkowo, że w firma vivo w Chinach złożyła wniosek o przyznanie znaku towarowego "Vivo NEX UD A". Dość jasno sugeruje to, że może pojawić się dodatkowy wariant podstawowej wersji NEX-a, który będzie miał czytnik linii papilarnych w ekranie, a nie na tylnym panelu. Więcej o tym modelu dowiecie się stąd.

  1. Galaxy S9+ z Androidem Pie

GalaxyClub.nl w bazie programu GFXBench odnalazł informacje na temat modelu Galaxy S9+, który działa na systemie Android 9.0 Pie. Sugeruje to, że Samsung rozpoczął testy nowego oprogramowania dla flagowca.

Samsung Galaxy S9+ z Androidem 9.0 Pie w bazie GFXBench
Samsung Galaxy S9+ z Androidem 9.0 Pie w bazie GFXBench
  1. Linia Xiaomi Redmi Note 6 już wkrótce?

MySmartPrice w bazie ECC (Eurasian Economic Commission) odnalazł informacje na temat modeli Xiaomi oznaczonych jako M1806E7TG i M1806E7TH. Serwis sugeruje, że na rynek mogą one trafić wkrótce jako Redmi Note 6 i Redmi Note 6 Pro. Wcześniejsze przecieki wskazywały, że nowości Xiaomi będą sprzedawane z 3 GB lub 4 GB RAM-u oraz pamięcią wbudowaną o pojemności 32 GB lub 64 GB. Mają działać na MIUI 9.

  1. HMD Global zastrzega markę "PureDisplay"

NokiaMob poinformował, że firma HMD Global zastrzegła znak handlowy "PureDisplay". Można więc spodziewać się, że Finowie przygotują po cichu nowe technologie związane z ekranami smartfonów, ale ciężko powiedzieć jak wiele będą miały wspólnego z rozwiązaniami ze starych nokii.

  1. Jeszcze bardziej bezpieczny Instagram

Twórcy programu Instagram pochwali się dodaniem kilku nowych funkcji do popularnej usługi. Najciekawszą z nich jest opcja korzystania z dwustopniowej weryfikacji logowania do konta za pomocą aplikacji firm trzecich, co ma zwiększyć dodatkowo poziom bezpieczeństwa.

Logowanie w aplikacji Instagram z wykorzystaniem zewnętrznego weryfikatora
Logowanie w aplikacji Instagram z wykorzystaniem zewnętrznego weryfikatora

Firma wprowadziła też opcję wyświetlania szczegółów dotyczących wybranego konta (data założenia, kraj itp) oraz rozszerzyła dostęp do funkcji weryfikacji kont.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)