#wSkrócie: nowy materiał w smartfonach Samsunga i przesunięcie premiery LG G7

#wSkrócie: nowy materiał w smartfonach Samsunga i przesunięcie premiery LG G7

Huawei Mate 10 Pro
Huawei Mate 10 Pro
Mateusz Żołyniak
15.01.2018 19:25, aktualizacja: 15.01.2018 20:25
  1. Smartfony Huaweia i ZTE zostaną zbanowane w agencjach rządowych USA?

Jak donosi TechCrunch, nowy projekt, który został przedstawiony niedawno w amerykańskim rządzie, ma zakładać zakaz sprzętu, usług i rozwiązań telekomunikacyjnych Huaweia i ZTE wśród pracowników administracji rządowych Stanów Zjednoczonych. Powodem planowanych zmian mają być kwestie związane z bezpieczeństwem (obie firmy były oskarżane o szpiegostwo), które stanęły również na przeszkodzie przy finalizacji partnerstwa między siecią AT&T a firmą Huawei. Szczegóły związane z ewentualnym przyjęciem projektu nie są znane. .

  1. Smartfony Samsunga z "Metal 12"?

Samsung wydał niedawno Notebooka 9 (2018), którego cechą charakterystyczną jest obudowa wykonana z "Metal 12". Ponad nazwą tą ma kryć się bardzo lekki, a przy tym niezwykle wytrzymały stop aluminium. Serwis GalaxyClub odnalazł wzmianki na jego temat Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej, które wskazują, że może być on wykorzystywany również w smartfonach.

Informacje na temat "Metal 12" w bazie EUIPO
Informacje na temat "Metal 12" w bazie EUIPO© GalaxyClub

Kto wie, może okazać się, że ten materiał właśnie zostanie wykorzystany do stworzenia obudowy (ramki) w nadchodzącym flagowcu firmy - Galaxy S9. Z "Metal 12" w przyszłości mają być również tworzone inteligentne zegarki, akcesoria do telefonów czy urządzenia Internetu Rzeczy.

  1. Galaxy S9 w bazie Federalnej Komisji Łączności

Serwis GSMArena donosi, że w bazie Federalnej Komisji Łączności pojawiły się (link i link) prawdopodobnie modele Galaxy S9 i S9+. które znane będą pod kodowymi nazwami "SM-G960" i "SM-G965". To już kolejne potwierdzenie tego, że topowe nowości Samsunga zostaną wkrótce (na MWC 2018) zaprezentowane, a niedługo później trafią do sprzedaży.

  1. LG G7 pojawi się później?

Serwis The Investor donosi, że Hwang Jeong-hwan, który jest nowym szefem działu LG Mobile, zarządził by zespół pracujący nad nowym flagowcem poprawił swój projekt. Może oznaczać to, że topowa nowość firmy LG zostanie oficjalnie zaprezentowana nie na MWC 2018, a dopiero w kwietniu.

Pokrywa się to poniekąd ze słowami Cho Sung-jina (wiceszef LG Electronics), który stwierdził, że jego firma nie będzie wydawała nowego smartonu tylko dlatego, że robią to rywale, a nowości zaprezentuje, gdy będzie do tego gotowa.

  1. Nokia 6 i Nokia 7 z Androidem Oreo

Firma HMD Global, która odpowiada za smartfony Nokia, poinformowała na chińskim serwisie mikroblogowym Weibo o wydaniu nowego oprogramowania dla modeli oznaczonych cyframi 6 i 7. Finowie pochwalili się, że ich telefony po aktualizacji do Androida 8.0 będą działać szybciej i lepiej radzić sobie z zarządzaniem energią. Można spodziewać się, że soft na Oreo zostanie wkrótce udostępniony globalnie.

  1. T-Mobile z najszybszym internetem w 2017 roku

Sieć T-Mobile pochwaliła się, że w rocznym zestawieniu zestawieniu rankingu Speedtest.pl znalazła się na pierwszym miejscu. Ma wskazywać to, że operator oferował klientom najszybszy internet mobilny w 2017 roku.

T-Mobile:

Takie podwójne zwycięstwa wyjątkowo dobrze nam smakują. I tak, patrząc na cyfry, w kategorii LTE średnia prędkość pobierania w najlepszej sieci wyniosła 23,71 Mbps, zaś łącznie we wszystkich technologiach – 18,28 Mbps. To miły i cieszący oko bilans, zwłaszcza że jedynie Orange depcze nam nieśmiało po piętach.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)