#wSkrócie: polska cena BlackBerry KEY2, Nubia Z18 na zdjęciu i "Alto's Odyssey" na Androida

#wSkrócie: polska cena BlackBerry KEY2, Nubia Z18 na zdjęciu i "Alto's Odyssey" na Androida

BlackBery KEY2
BlackBery KEY2
Mateusz Żołyniak
21.06.2018 16:27, aktualizacja: 21.06.2018 18:27
  1. Polska cena BlackBerry KEY2

BlackBerry KEY2 w Polsce ma pojawić się na początku sierpnia. Udało mi się potwierdzić, że produkt na naszym rynku wyceniony będzie na 2999 zł. Nowy smartfon BlackBerry Mobile ma być dostępny w wolnej sprzedaży i ofertach operatorów, ale na szczegóły z tym związane trzeba poczekać.

  1. LG Stylo 4 oficjalnie

Amerykański oddział LG wprowadził model Stylo 4. Pod nazwą tą kryje się wariant modelu Q Stylus przygotowany dla sieci MetroPCS. Sprzęt oferuje więc 6,2-calowy ekran 18:9 oraz wbudowany rysik.

LG Stylo 4
LG Stylo 4

Specyfikacja Stylo 4 jest niemal identyczna jak modelu LG Q Stylusα, z tym wyjątkiem, że ma on 2 GB pamięci RAM. LG zdradziło przy tym, że nowość bazuje na układzie Snapdragon 450. MetroPCS wyceniło smartfon na 179 dol. (ok. 670 zł).

  1. Mi Pad 4 ze Snapdragonem 660 potwierdzony

Firma Xiaomi na chińskim serwisie mikroblogowym Weibo zamieściła nowy materiał promocyjny dotyczący Mi Pada 4, który ma zostać zaprezentowany już 25 czerwca. Wskazuje on, że tablet będzie oparty na układzie Snapdragon 660.

Materiał promocyjny Xiaomi
Materiał promocyjny Xiaomi© Weibo

Więcej na temat nowości Xiaomi dowiecie się z tego wpisu.

  1. Nubia Z18 na zdjęciu

CNMO zamieścił zdjęci, które ma przedstawiać Nubię Z18. Wskazuje ono, że flagowiec chińskiej marki - wbrew wcześniejszym plotkom - będzie wyposażony w ekran bez wcięcia w górnej części. Z18 ma mieć bardzo małą górną ramkę i wyraźnie większy fragment obramowania u dołu.

Tak ma wyglądać Nubia Z18
Tak ma wyglądać Nubia Z18© CNMO/Weibo

Lokalizacja przedniego aparatu pozostaje zagadką. Firma może skorzystać z wysuwanego modułu jak w vivo NEX, ale bardziej prawdopodobną opcją jest umieszczenie go na bródce pod ekranem. Więcej na temat specyfikacji Nubii Z18 znajdziecie tutaj.

  1. Apple AirPower we wrześniu?

Mark Gurman w nowym raporcie na łamach Bloomberga wskazał, że gigant z Cupertino ma zamiar wprowadzić we wrześniu do sprzedaży ładowarkę bezprzewodową AirPower. Akcesorium, które umożliwić ma jednoczesne ładowanie kilku urządzeń, zapowiedziane zostało podczas prezentacji iPhone'ów 8, 8 Plus i X we wrześniu 2017.

  1. "Poziome paski na ekranach Xperii to nie wada"

XperiaBlog zamieścił oświadczenie Sony w sprawie poziomych pasów pojawiających się na ekranach wybranych Xperii. Dotyczy to głównie modeli z serii XZ1 i XZ2, na co uwagę zwrócił m.in. Tweakers.net.

Poziome pasy pojawiające się na ekranach wybranych modeli Sony Xperia z linii XZ1 lub XZ2
Poziome pasy pojawiające się na ekranach wybranych modeli Sony Xperia z linii XZ1 lub XZ2© Tweakers.net

Japończycy - oczywiście poza stwierdzeniem, że dbają o wysoką jakość produkowanych urządzeń - wskazali, że dziwne zachowanie paneli nie jest wadą, a jedynie wynikiem oddziaływania elektrostatycznego w niektórych modelach. "Paski" mają same znikać po pewnym czasie.

  1. "Alto's Odyssey" na Androdia

Druga część bardzo popularnej gry "Alto's Adventure" już ponad trzy miesiące temu została wydana na platformę iOS. Twórcom zajęło to trochę czasu, ale wreszcie przygotowali wersję na Androida. Użytkownicy już teraz mogą wstępnie zadeklarować chęć sprawdzenia gry w Google Play.

Alto's Odyssey - Android Pre-Registration Trailer

Dokładna data wydania gry i informacje na temat jej ceny nie zostały jeszcze ujawnione.

  1. 6 000 stacji Playa

Fioletowy operator pochwalił się, że ma już 6 000 własnych nadajników, a ostatni z nich miał zostać uruchomiony na stadionie Korony Kielce i wyposażony jest we wszystkie częstotliwości, będące w posiadaniu operatora. Na tym plany firmy się nie kończą:

Play:

Ambitny cel na rok 2018, czyli wybudowanie ponad 1000 nadajników jest realizowany zgodnie z planem, mimo, że proces inwestycyjny w Polsce jest dużym wyzwaniem dla operatorów. Inwestycje konsekwentnie obejmują zarówno miasta, jak i tereny wiejskie, co pozwoli zwiększyć zasięg w ujęciu terytorialnym i w 2020 roku osiągnąć ogólnokrajowe pokrycie.

  1. 600 Mb/s w sieci LTE Plus Advanced

Plus z kolei pochwali się nowymi rozwiązaniami w technologii LTE Advanced, które miał umożliwić osiągniecie w testach prędkości pobierania danych na poziomie 600 Mb/s.

Plus:

Grupa Cyfrowy Polsat wdrożyła kolejne rozwiązania w technologii LTE Advanced. W Białymstoku połączone zostały cztery pasma, agregując w sumie aż 55 MHz, co jest obecnie najszerszym kanałem transmisji danych w technologii LTE Advanced w Polsce! Wraz z modulacją 256 QAM oraz zaimplementowaniem MIMO 4x4 na częstotliwości 2600 MHz pozwoliło to na osiągnięcie w testach prędkości ponad 600 Mb/s przy pobieraniu danych w komercyjnej sieci LTE Plus Advanced. Testy wykonano z użyciem najnowszych smartfonów Huawei (Mate 10 Pro, P20 i P20 Pro) i Samsung S9 oraz z wykorzystaniem atutów nowej platformy Nokia AirScale.

Przeprowadzone w Białymstoku wdrożenie to kolejny krok w rozwoju sieci LTE Plus Advanced, a zastosowana technologia umożliwia teoretycznie osiągnięcie prędkości ok. 750 Mb/s! Dokonano tego dzięki pierwszej agregacji pasm w czterech częstotliwościach 800 MHz, 1800 MHz, 2100 MHz oraz 2600 MHz o łącznej szerokości 55 MHz oraz modulacji 256 QAM i MIMO 4x4 na częstotliwości 2600 MHz. Przeprowadzone już w Białymstoku testy przy użyciu smartfonów Huawei Mate 10 Pro, Huawei P20, Huawei P20 Pro i Samsung S9 pozwoliły na osiągnięcie prędkości ponad 600 Mb/s pobierania danych w sieci LTE Plus Advanced.

Firma zapowiedziała też jednocześnie modernizację sieci radiowej:

Plus:

Grupa Cyfrowy Polsat wspólnie z Nokią rozpoczęła też projekt masowej modernizacji sieci radiowej do platformy najnowszej generacji Nokia AirScale, co w przyszłości umożliwi wprowadzenie technologii 5G. Platforma AirScale zapewnia wsparcie dla wszystkich technologii mobilnych stosowanych obecnie przez Grupę i pozwala na oszczędności energii sięgające 60%. Jest również przygotowana do obsługi w przyszłości transmisji danych w standardzie 5G (stacje Nokia AirScale są określane jako „5G-ready”). Zakres prac obejmuje sprzęt, oprogramowanie, a także usługi wdrożeniowe.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)