#wSkrócie: Redmi Note 7 na wideo, innowacje zdrowotne Apple'a i aż 30 smartfonów z 5G w 2019 rok

#wSkrócie: Redmi Note 7 na wideo, innowacje zdrowotne Apple'a i aż 30 smartfonów z 5G w 2019 rok

Xiaomi szykuje nie tylko model Redmi 7 (na zdjęciu), ale i mocniejszego Redmi Note'a 7
Xiaomi szykuje nie tylko model Redmi 7 (na zdjęciu), ale i mocniejszego Redmi Note'a 7
Mateusz Żołyniak
09.01.2019 17:31, aktualizacja: 09.01.2019 23:18
  1. Redmi Note 7 na wideo

Redmi Note 7 - wraz z Redmi 7 - zostanie oficjalnie zaprezentowany 10 stycznia 2019 roku, ale sprzęt nieco wcześniej pojawił się na nagraniu wideo przygotowanym przez Xiaomi. Lei Jun (szef firmy) wskazał na nim, że smartfon rozwijany był pod kodową nazwą "King Kong" oraz ma mieć solidną obudowę.

New Xiaomi Redmi Note 7 video with Lei Jun

CEO odniósł się na nagraniu także do odporności na wodę, na którą liczą fani marki. Mimo że wideo jest po chińsku, jego wydźwięk jest dość jasny - nie ma co na to liczyć. Cóż, pewne wydaje się za to wykorzystanie układu Snapdragon 660, baterii 3900 mAh i aparatu z matrycą główną 48 Mpix.

  1. Apple znowu zwalnia produkcję iPhone'ów

Nikkei Asian Review w nowym raporcie informuje, że Apple po raz kolejny obniżył produkcję nowych iPhone'ów, co spowodowane ma być ich słabą sprzedażą. Firma tym razem miała obniżyć oczekiwania względem dostawców o 10 proc.

  1. Innowacje zdrowotne Apple'a w 2019 roku

Jim Cramer z CNBC przeprowadził ostatnio wywiad z Timem Cookiem, który dotyczył nie tylko sprzedaży iPhone'ów, ale i planów giganta z Cupertino. Szef Apple'a wskazał w nim, że jego firma w 2019 roku wprowadzić ma nowe rozwiązania zdrowotne, które będą "największym wkładem producenta dla ludzkości".

Szczegóły na temat nowego rozwiązania nie zostały zdradzone, ale może chodzi o nowe, znacznie rozbudowane wersje HealthKit i CareKit, które umożliwią bardziej precyzyjne monitorowanie stanu zdrowia.

  1. Wizualizacja wyglądu nowych iPhone'ów

Ben Geskin na bazie ostatnich przecieków przygotował koncepcyjne prace, które mają wizualizować możliwego wygląd nowych iPhone'ów (XI?).

  1. Nawet 30 smartfonów z 5G w 2019 roku

Serwis VentureBeat przygotował raport dotyczący łączności 5G, w którym wskazuje, że Qualcomm liczy na pojawienie się od 20 do 30 smartfonów z modemami obsługującymi nowy standard w 2019 roku.

Zdecydowana większość modeli ma mieć oczywiście Snapdragona X50, ale w części (m.in. dla amerykańskiej sieci T-Mobile, która korzystać będzie z pasma 600 MHz) wykorzystane mogą być rozwiązania Intela.

  1. ZTE szykuje smartfon z modemem 5G

MyDrivers donosi, że firma ZTE pracuje obecnie nad swoim pierwszym smartfonem, który będzie działał w sieciach 5G. Sprzęt na rynek może trafić już w pierwszej połowie roku, a sami Chińczycy mają mieć za sobą masę testów nowego standardu.

Producent ma przygotować również nowego flagowca z linii Axon oraz tańsze urządzenia z serii Blade. Produkty te zostaną najprawdopodobniej zaprezentowane już na Mobile World Congress 2019 w Barcelonie.

  1. Asystent Google będzie zintegrowany z Mapami Google

The Verge donosi, że Google pracuje nad zintegrowaniem swojego wirtualnego asystenta z mapami, co ułatwić ma obsługę telefonu bez konieczności wychodzenia z programu podczas nawigowania (szybkie odpisywanie na wiadomości, wyszukiwanie informacji itp.).

Uczynienie Asystenta częścią Map Google'a ma też pomóc w firmie w dotarciu z usługą do użytkowników iPhone'ów.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)