#wSkrócie: Samsung Galaxy Note 9 z większą baterią, iPhone'y z USB typu C i Snapdragon 680

#wSkrócie: Samsung Galaxy Note 9 z większą baterią, iPhone'y z USB typu C i Snapdragon 680

Red Hydrogen One
Red Hydrogen One
Mateusz Żołyniak
13.06.2018 15:09, aktualizacja: 13.06.2018 17:09
  1. Galaxy Note 9 z większą baterią

Ice Universe na chińskim serwisie mikroblogowym Weibo zamieścił schemat, który prezentować ma porównanie wielkości baterii dla modeli Galaxy Note 9 i Galaxy S9+. Wskazuje on, że pierwszy z modeli ma mieć większe ogniwo, przez co firma będzie musiała wykorzystać czytnik linii papilarnych umieszczony obok obiektywów podwójnego aparatu.

Schemat prezentujący wielkość i położenie baterii w Galaxy Note 9 i Galaxy S9+
Schemat prezentujący wielkość i położenie baterii w Galaxy Note 9 i Galaxy S9+© Weibo

Plotki wskazują, że Samsung postawi na baterię o pojemności 4000 mAh. Serwis GSMArena - na bazie informacji z bazy Federalnej Komisji Łączności - dodaje do tego, że nowość ma być wyposażona w szybsze ładowanie bezprzewodowe (12 V przy 2,1 A zamiast 9 V przy 1,67 A).

  1. Wersje kolorystyczne Galaxy Note'a 9

Niemiecki serwis AllAboutSamsung wskazał z kolei, że nowy model z linii Note będzie na starcie dostępny w aż pięciu wersjach kolorystycznych. Wspomniane warianty to: brązowy, czarny, lawendowy, niebieski i szary.

  1. iPhone'y ze złączem USB typu C

DigiTimes przygotował raport, który wskazuje, że Apple przygotowuje się już do wykorzystania złącza USB typu C w smartfonach. Jeśli plotki się potwierdzą, wyposażone w nie mają być modele, które zostaną zaprezentowane w 2019 roku.

  1. RED Hydrogen One coraz bliżej

Pojawiło się właśnie kolejne potwierdzenie tego, że wkrótce w sprzedaży pojawi się model Hydrogen One firmy RED, który wyposażony ma być w holograficzny ekran. Model ten pojawił się na stronie amerykańskiej sieci Verizon Wireless, a jej klienci mogą już zostawiać adresy email, na które zostaną powiadomieni o dostępności produktu.

RED Hydrogen One
RED Hydrogen One

Więcej na temat holograficznego wyświetlacza w modelu Hydrogen One dowiecie się z tego wpisu.

  1. Asus ZenFone 5Z wkrótce w sprzedaży

Japoński oddział Asusa zapowiedział na Twitterze, że wkrótce do sprzedaży trafi ZenFone 5Z, czyli topowy wariant flagowca Asusa ze Snapdragonem 845. Mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni będą mogli zamawiać go od 15 czerwca. Można spodziewać się, że produkt w podobnym czasie trafi do sprzedaży na innych rynkach.

  1. Snapdragon 680 w bazie Geekbench

W bazie programu Geekbench pojawiły się informacje na temat niezapowiedzianego jeszcze układu Qualcomma, co zauważył m.in. serwis GSMArena. Rozwiązanie amerykańskiej firmy ma być sześciordzeniowym chipsetem, który można będzie zapewne traktować jak okrojoną wersję Snapdragona 710 (dwa wydajne i cztery energooszczędne Kryo 360).

  1. Snapchat z opcją usuwania wysłanych wiadomości

TechCrunch donosi, że w ciągu najbliższych tygodni użytkownicy Snapchata mają dostać nową funkcję, która umożliwia ręczne usuwanie wysłanych wiadomości (od razu znikają z konta znajomych). Ma być to kolejny ukłon w stronę osób dbających o prywatność.

  1. Ulepszy Tłumacz Google

Kolejną usługą, którą w ostatnim czasie usprawnia firma z Mountain View, jest Tłumacz, a konkretnie jego tryb offline. Został on wzbogacony o bazującą na uczeniu maszynowym technologię tłumaczenia, która od jakiegoś czasu dostępne jest dla użytkowników korzystających z trybu online. Nowość ma usprawnić działanie programu podczas zagranicznych wyjazdów, gdy użytkownicy nie mają stałego dostępu do sieci.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)